1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Najbardziej przydatne aplikacje na Androida w 2021 – musisz je mieć w swoim telefonie!

Rozrywka

15.06.2021 14:57

Najbardziej przydatne aplikacje na Androida w 2021 – musisz je mieć w swoim telefonie!

Telefony i tablety
4
1
1
4
1

Jakie są najlepsze aplikacje na Androida w 2021? Które wybrać do nauki, pracy, rozrywki i komunikacji? Po jakie sięgnąć, by dobrze zorganizować swój czas? Poznaj najbardziej przydatne aplikacje na urządzenia z systemem Android – płatne i darmowe.

Najlepsze i najbardziej przydatne aplikacje na Androida – które cieszą się największą popularnością?

Jak myślisz, które aplikacje na Androida cieszą się największą popularnością? Odpowiedź można znaleźć, przeglądając top listy w sklepie Google Play. Okazuje się, że wśród najpopularniejszych i darmowych znalazły się nie tylko TikTok, Facebook czy WhatsApp, ale też bardzo praktyczna, służąca do lokalizowania swoich bliskich – Zenly, aplikacja publiczna – mObywatel czy CapCut – edytor video. Jest też sporo narzędzi zakupowych i rozrywkowych.
Konkretne przykłady tych najlepszych znajdziesz niżej, ale wcześniej kilka słów o najprzydatniejszych aplikacjach na iOS.

aplikacje na androida

Zobacz też: Darmowe gry na telefon z Androidem – najlepsze bezpłatne gry mobilne w 2021

Lista najbardziej przydatnych aplikacji na Androida w 2021 roku – musisz je mieć w swoim telefonie

Aplikacje przydają się w różnych dziedzinach życia i choć czasem wydaje nam się, że mamy już wszystko, co konieczne, na rynku pojawia się nowa apka, która potrafi pomóc nam usprawnić różne czynności, zaoszczędzić czas lub po prostu zagwarantować mnóstwo rozrywki. Zobacz więc, które aplikacje najlepiej wybrać do:

 • organizacji czasu i pracy,
 • słuchania muzyki,
 • komunikacji,
 • rozrywki,
 • nauki.
aplikacje na androida organizacja

Aplikacje do organizacji czasu i pracy

Umiejętne planowanie czasu i organizowanie pracy to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście nie musisz stawiać mu czoła samodzielnie. Mogą Ci w tym pomóc najlepsze aplikacje na Androida 2021. Oto kilka z nich:

 • Calendar: Meeting & Scheduling – to ciekawe narzędzie zsynchronizuje wszystkie Twoje plany zapisane w kalendarzach Google, Apple i Outlook oraz wyświetli je w postaci listy albo osi czasu. Możesz z niego korzystać, żeby tworzyć nowe wydarzenia, usuwać je lub zmieniać.
 • Toggl Track: Śledzenie czasu i dziennik godzin pracy – ta aplikacja na Androida pomoże Ci lepiej wykorzystywać swój czas. Przyda się osobom, które prowadzą własną działalność lub pracują zdalnie albo są zatrudnione na etacie. Pokaże im czas przeznaczony na pracę i wygeneruje obrazujące to raporty. 
 • Todoist – bardzo przydatna aplikacja do planowania i organizowania projektów grupowych. Przypomina o terminach, pozwala nadawać zadaniom odpowiednie priorytety. Jest ogromną pomocą w pracy zespołowej. Dzięki niej każdy może szybko dzielić się informacjami o swoich zadaniach i pomysłach z innymi.
aplikacje na androida muzyka

Aplikacje muzyczne

Najlepsze aplikacje muzyczne na Androida to:

 • Tidal – jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji wśród melomanów. Zapewnia możliwość słuchania muzyki za darmo, zapisywania w pamięci urządzenia ulubionych kawałków, tworzenia playlist, oglądania teledysków. Istnieje płatna wersja, która uwolni Cię od reklam i doda kilka opcji, np. słuchania w trybie offline. Ile kosztuje miesięczna subskrypcja? W zależności od jakości dźwięku: wersja podstawowa – 19,99/39,99 zł, wersja rodzinna – 29,99/59,99 zł.
 • Spotify – to aplikacja, której także nie trzeba specjalnie przedstawiać. Daje dostęp do mnóstwa różnorodnej, darmowej muzyki. Możesz układać swoje playlisty lub korzystać z już przygotowanych tematycznych list. Niestety, podobnie jak w przypadku poprzednika, jeśli nie wykupisz wersji premium, nasłuchasz się także reklam. Cena podstawowa na jedno urządzenie wynosi 19,99 zł miesięcznie, na dwa – 24,99 zł, natomiast Spotify Premium dla pięciu kont – 29,99 zł.
 • Shazam – to bardzo dobra aplikacja dla osób, które lubią odkrywać nieznane utwory. Jeśli usłyszysz świetny kawałek w radiu albo gdzieś w sklepie, możesz jej użyć, żeby dowiedzieć się co to za piosenka. Kilka sekund i już znasz jej tytuł oraz wykonawcę. Korzystając z Shazam, możesz też od razu zakupić wyszukany utwór w legalnym źródle. 
 • Pi Music Player – klasyczny i elegancki odtwarzacz MP3 z wieloma przydatnymi funkcjami. Zawiera 5-pasmowy korektor dźwięku z opcją podbicia basów i narzędzie do przycinania utworów. Możesz je wykorzystać, by stworzyć dzwonek z ulubionej piosenki. Ten odtwarzacz pomaga też łatwo odnajdować konkretne utwory i tworzyć własne playlisty. To naprawdę kompletne narzędzie.
aplikacje na androida komunikatory

Zobacz też: Nagrywanie rozmów w systemie Android – jak to zrobić? Najlepsze aplikacje do nagrywania rozmów

Najlepsze komunikatory na Androida

Przydatne aplikacje na Androida to również komunikatory. Jednymi z najpopularniejszych są Messenger i WhatsApp. Wiele osób szuka dla nich bezpieczniejszej alternatywy i na szczęście jest ich kilka. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Signal – to bardzo prosta aplikacja, oferująca zaawansowane szyfrowanie end-to-end. Korzystając z niej, możesz bezpiecznie przesyłać wiadomości, dzwonić i nawiązywać połączenia video. Nie ma co prawda animowanych emotikonek, ale za to działa szybko i zapewnia bardzo dobrą jakość audio i video.
 • Telegram – kolejna bardzo dobra alternatywa dla WhatsApp’a. Podobnie jak Signal gwarantuje szyfrowanie end-to-end. Dla połączeń głosowych jest ono ustawione domyślnie, ale dla wiadomości tekstowych trzeba je włączyć ręcznie. Komunikator automatycznie synchronizuje się na wszystkich urządzeniach, na których z niego korzystasz.
 • Treema (płatna – 13,99 zł) – to aplikacja gwarantująca pełną prywatność. Nie musisz nawet podawać swojego numeru telefonu. Tworzenie grup i zarządzanie nimi odbywa się na telefonie, nie w aplikacji, więc dane o nich nie trafiają na serwery. Kiedy wyślesz wiadomość, zostanie ona natychmiast usunięta. To naprawdę całkowicie bezpieczny komunikator.
 • Wire – następna godna polecenia aplikacja oferująca pełne szyfrowanie. Ma wszystkie ważne funkcje komunikatora: czaty indywidualne i grupowe, połączenia głosowe i video, udostępnianie plików, możliwość określania ile czasu wiadomość ma być widoczna dla odbiorców.
aplikacje na androida rozrywka

Aplikacje rozrywkowe

Oczywiście najlepsze aplikacje na Androida to także te zapewniające różnorodną rozrywkę. W tej kategorii nie może zabraknąć takich pozycji, jak:

 • Netflix – czyli bardzo popularna aplikacja do oglądania filmów, seriali i programów dokumentalnych. Ich ilość stale rośnie, więc z pewnością nie można się tu nudzić. Mimo że pobranie Netflixa z Google Play nic nie kosztuje, to już za dostęp do treści trzeba zapłacić. W ramach comiesięcznego abonamentu można utworzyć do 5 profili na jednym koncie czy też zapisywać filmy na urządzeniu i oglądać offline.
 • Reface – rozrywka niejedno ma oblicze. Poza oglądaniem filmów wiele osób relaksuje się, tworząc śmieszne memy albo oryginalne selfie. Właśnie z myślą o nich powstała aplikacja Reface. Do czego służy? Możesz w niej wyciąć ze zdjęcia swoją twarz i zamienić ją z twarzami znanych postaci na filmach, fotografiach lub obrazach. W efekcie powstają śmieszne GIF-y, memy i nagrania video z Tobą w roli głównej. No, chyba że wolisz obsadzić w niej kogoś innego, kogo masz na zdjęciu…
 • Bandsintown Concerts miłośnicy koncertów zdecydowanie powinni pobrać tę aplikację na Androida. Dzięki niej mogą dowiadywać się, kiedy i gdzie zagra ich ulubiony zespół. Mają dostęp do pełnej listy występów muzycznych, jakie odbędą się w każdym dużym mieście i mogą kupować na nie bilety w wielu serwisach biletowych.

W sklepie Play masz do wyboru także mnóstwo aplikacji sportowych. Plany treningowe, odliczanie czasu ćwiczeń albo nakierowanie na osiągnięcie konkretnego celu – np. zrobienie szpagatu – to sposób, w jaki pomogą Ci zdrowo spędzić czas. Mogą być świetną alternatywą dla biernej rozrywki.

aplikacje na androida nauka

Najlepsze aplikacje do nauki

Nauka jest ważna nie tylko dla małych dzieci. Człowiek powinien się uczyć przez całe życie, więc na koniec kilka bardzo praktycznych aplikacji, które mogą w tym pomóc.

 • Duolingo – jest popularną aplikacją do nauki angielskiego i wielu innych języków obcych. Daje możliwość poznawania nowych słówek, zwrotów i czasów gramatycznych. Pozwala ćwiczyć pisanie, słuchanie i mówienie, a wszystko to w lekkiej i przyjemnej formie. Ponad 11 milionów pobrań mówi samo za siebie. 
 • LinkedIn Learning – to wartościowa propozycja dla osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje zawodowe dzięki kursom video prowadzonym przez specjalistów. Szeroki zakres tematów ułatwia znalezienie przydatnych materiałów. Są one dostępne zarówno w wersji darmowej, jak i z subskrypcją.
 • NeuroNation – pomaga uczyć swój mózg sprawniejszego działania. Trening mózgu oferowany przez tę aplikację dostał nagrodę AOK Leonardo Health Prevention for Digital Prevention. Już 15 minut dziennie wystarczy, by poprawić Twoją pamięć i koncentrację oraz przyspieszyć przebieg procesów myślowych – a skoro tak, to czemu nie spróbować?

Aplikacje na Androida 2021 pomogą Ci lepiej zarządzać swoim czasem i nabywać nowe umiejętności. Dzięki nim wykorzystasz wolne chwile, słuchając muzyki, komunikując się ze znajomymi albo oglądając filmy. Ten artykuł pokazuje, jak wiele przydatnych aplikacji masz w zasięgu ręki. Jeśli któreś z nich Cię zainteresowały, koniecznie przetestuj je jeszcze w tym roku.

Źródło zdjęć: Sklep Google Play

4
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Polecacie Telegram na którym są efekty inwigilacji naszego rządu??? Nie cierpię tego rządu ale polecać ruskie, szpiegujące komunikatory?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.