Mapy google offline tło

Poradniki

21.05.2021 17:48

Mapy Google offline – jak ściągnąć mapy Google i używać ich bez Internetu? Instrukcja

Google Programy i aplikacje
10
9
3
10
9

Mapy Google offline to świetne narzędzie, z którego możesz korzystać w miejscach, gdzie nie masz dostępu do Internetu. Dowiedz się, jak pobrać mapy Google i jak zapisać trasę w Google Maps.

Mapy Google, także w wersji offline – podstawowe informacje

Mapy Google (Google Maps) to serwis internetowy służący do oglądania map, a także zdjęć lotniczych widocznych na nich obszarów. Możesz z niego korzystać na komputerze lub w formie aplikacji, przeznaczonej na urządzenia mobilne – smartfony lub tablety. Zarówno wersja na przeglądarkę, jak i aplikacja oferuje wyznaczanie tras podróży, m.in. samochodem, pieszo, rowerem. Podaje przy tym przewidywany czas dotarcia do celu. Korzystając z Map Google, masz też bieżące informacje o natężeniu ruchu. W zakorkowanych miejscach drogi podświetlają się na czerwono. Co więcej, na mapach możesz zobaczyć takie punkty jak: sklepy spożywcze, restauracje, lokale z jedzeniem na wynos, hotele, banki, stacje paliw, apteki, szpitale i inne ważne miejsca.

Czasem zdarza się, że na danym obszarze zabraknie zasięgu. Na szczęście w takiej sytuacji masz do dyspozycji Mapy Google offline, choć nie wszystkich funkcji będziesz mógł wtedy używać. Na przykład stracisz wówczas dostęp do bieżących informacji o natężeniu ruchu i o alternatywnych trasach. Poza tym w trybie offline możesz wyznaczyć trasę jedynie dla samochodu.

Google Maps bez Internetu – czy to możliwe?

W jaki sposób można korzystać z Google Maps bez Internetu? Musisz po prostu wcześniej pobrać potrzebne Ci mapy i zapisać na swoim urządzeniu. Jak to zrobić?

Zapisywanie map w Google Maps na telefonie z Androidem:

 • Upewnij się, że masz włączony Internet i otwórz aplikację Mapy Google.
 • Zaloguj się do Mapy Google. 
 • Wyszukaj miejsce, w które chcesz się wybrać, np. Poznań.
 • Na dole kliknij nazwę miejsca (np. Poznań) > Pobierz.

W celu otworzenia mapy, po uruchomieniu aplikacji rozwiń Menu, klikając w ikonkę z Twoim zdjęciem lub inicjałem i wybierz mapy offline. Tam znajdziesz wszystkie pobrane przez siebie mapy.

Mapy google offline - natężenie ruchu
W trybie offline nie masz dostępu do informacji o natężeniu ruchu

Zapisywanie map w Google Maps na iPhone:

 • Upewnij się, że masz połączenie z Internetem i otwórz aplikację.
 • Wyszukaj dowolne miejsce.
 • Na dole kliknij nazwę miejsca i Więcej (trzy kropeczki).
 • Wybierz: Pobierz mapę offline > Pobierz.

W podany wyżej sposób możesz zapisać mapę województwa, miasta, czy mniejszej miejscowości, ale nie całego kraju.

A czy da się zapisać mapę w Google Maps na komputerze? Znowu odpowiedź brzmi – nie. To funkcja oferowana wyłącznie przez aplikację mobilną.

WAŻNE! Mapy offline zapisywane w aplikacji Google Maps trzeba aktualizować co 15 dni, żeby nie zniknęły. Jeśli masz dostęp do Wi-Fi, aplikacja sama pod koniec tego okresu spróbuje je zaktualizować. Jeżeli jednak Wi-Fi jest wyłączone, a Ty samodzielnie ich nie zaktualizujesz, zostaną usunięte.

Możesz dokonać aktualizacji map offline z poziomu powiadomienia, klikając po prostu Aktualizuj teraz albo możesz otworzyć mapy offline, wybrać tę, która musi zostać zaktualizowana i kliknąć Zaktualizuj.

Jak zapisać trasę z Google Maps?

Jeśli korzystasz z aplikacji Mapy Google na smartfonie z Androidem lub iPhonie, nie będziesz mieć możliwości zapisania trasy. Możesz natomiast podczas podróży wyznaczyć trasę na zapisanej mapie offline.

Tylko na komputerze zapiszesz trasę. Jak to zrobić? Na przykład wydrukować do formatu PDF. W tym celu:

 • Uruchom Google Maps na komputerze i wyznacz trasę.
 • Wpisz w pasku adres miejsca, do którego chcesz dotrzeć > kliknij Wyznacz trasę > wpisz adres początkowy. Wybierz też, czym pokonasz trasę.
 • Teraz wejdź w SZCZEGÓŁY trasy i kliknij ikonkę drukarki.
 • Wybierz opcję Print to PDF i obszar mapy razem z trasą i jej opisem zostanie zapisany w pliku PDF.

Drugi sposób polega na wysłaniu linkiem wybranego obszaru mapy z trasą. W tym przypadku, zamiast klikać w ikonkę drukarki, wybierz ikonkę Udostępnij. Możesz albo przesłać mapę na Facebooka lub Twitter, albo skopiować link i wysłać go sobie na maila.

Co ważne, trasę wytyczoną w Google Maps na komputerze możesz przesłać sobie na telefon. Zrobisz to, korzystając z ikonki strzałki z telefonem.

Mapy google - streetview
Mapy Google to także Street View – za pomocą tej funkcji możesz odwiedzić miasta w których nigdy nie byłeś / Źródło: google.pl

Jak korzystać z map Google za granicą, jeśli nie masz internetu? Jak zapisać dany obszar?

A jak korzystać z Map Google za granicą, kiedy dostęp do internetu jest ograniczony? Tutaj znowu sprawdzą się mapy offline. Tyle że prawdopodobnie będziesz potrzebował mapy całego kraju albo przynajmniej sporej jego części. Jak ją pobrać?

Możesz zapisać mapy sporych obszarów. Tylko pobierając obszary „na zakładkę”, ostatecznie uzyskasz mapę całego kraju.

Jak zapisać dany obszar w Google Maps?

 • Wpisz nazwę kraju, który cię interesuje i zatwierdź.
 • Następnie rozwiń Więcej, stukając w pionowy wielokropek.
 • Wybierz Pobierz mapę offline.
 • Pokaże Ci się maksymalny obszar, jaki możesz zapisać. Ustaw go tak, żeby obejmował miejsca, w które chcesz się wybrać i zapisz.

Tym sposobem możesz zapisywać prostokątne obszary jeden po drugim, aż będziesz miał na mapach cały kraj.

Mapy Google offline to naprawdę bardzo praktyczne narzędzie. Co więcej, jest bezpłatne i proste w obsłudze. Jeśli więc wybierasz się gdzieś, gdzie nie będziesz mieć internetu, pamiętaj, żeby wcześniej pobrać odpowiednie mapy, by potem bez ograniczeń móc korzystać z nawigacji offline.

KODY RABATOWE MORELE

Sprawdź też: TOP7 aplikacji pogodowych na iOS i Androida – prognoza pogody, która nie zawodzi

10
9

Podziel się:

Komentarze (3)

Dzień dobry , szukam map offline z opcją wykluczenia drogi przez użytkownika . Poruszając się po Libanie , niektóre drogi są niebezpieczne ,więc fajnie było by żeby system nie brał ich pod uwagę wytyczając trasę. Jest taka możliwość???

Co z tego że artykół był napisany pół roku temu, może jednak ktoś mi odpowie :p
A pytanie brzmi:
Jak pobrać obszar „Cała Polska” nie klikając prostokąt po prostokącie?
Wiem że się tak da, nie wiem tylko jak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *