Z archiwum x obraz główny

Rozrywka

27.10.2021 20:04

Kultowy serial Z archiwum X – gdzie obejrzeć?

Filmy i seriale
14
1
0
14
1

Z archiwum X to kultowy serial uwielbiany przez miłośników teorii spiskowych i zjawisk paranormalnych. Łączy w sobie gatunki science fiction i thrillera. Lubisz dreszczyk emocji? Zastanawiasz się, gdzie można obejrzeć Z Archiwum X? Podpowiadamy!

Gdzie obejrzeć Z archiwum X online?

Z archiwum X to kultowy serial, który często ciężko znaleźć do obejrzenia w internecie. Po pojawieniu się w 1993 roku zdobył uznanie wielu fanów zjawisk paranormalnych, ale nie tylko! Przygody sceptycznie nastawionej do zjawisk nadprzyrodzonych Dany Scully (Gillian Anderson) i przekonanego o istnieniu istot pozaziemskich Foxa Muldera (David Duchovny) pokochali ludzie na całym świecie.

Dlaczego seria zdobyła tak ogromną popularność? Twórcy serialu skupili się na wątkach, które od lat ciekawią ludzi i wzbudzają dreszczyk emocji u nawet największych sceptyków. Nazywany ponadczasową produkcją serial Z archiwum X ukazuje problemy i przemyślenia każdego z nas – czy teorie spiskowe mają sens? Co, jeśli duchy istnieją? Czy UFO naprawdę porywa niewinnych obywateli?

Produkcja zdobyła wiele nominacji i nagród m.in. Złote Globy w kategoriach: najlepszy dramatyczny serial, najlepsza aktorka w serialu dramatycznym i najlepszy aktor w serialu dramatycznym. Ponadto Emmy w kategorii najlepszej charakteryzacji w serialu.

z archiwum x gdzie obejrzeć
Idę o zakład, że po zobaczeniu tego logo od razu w głowie słyszysz charakterystyczny motyw z intra „Z archiwum X”

Obecnie serial dostępny jest na platformie Canal+, gdzie można obejrzeć wszystkie jego sezony. Wyszukując serię np. na Amazon Prime Video, wyświetla się informacja o niedostępności programu w danej lokalizacji, za to na Netflixie polecone zostaną nam tylko podobne produkcje. Oznacza to, że na ten moment jedynym legalnym źródłem online, z którego można obejrzeć serial jest właśnie platforma Canal+.

Czy Z archiwum X leci obecnie w telewizji?

Niestety trudno znaleźć kanały regularnie emitujące Z archiwum X. Gdzie obejrzeć serial? Kanał Zoom TV w każdą niedzielę wyświetla po dwa odcinki kultowego serialu. Krótki maraton trwa dwie godziny i rozpoczyna się o 20:00, a epizody emitowane są zgodnie z chronologią. Na początku drugiej połowy października 2021 wyświetlany był 4 sezon serialu.

Sprawdź też: Kosmici, UFO, obcy, szaraki – przypadki kontaktu ludzi z obcymi cywilizacjami

Ile sezonów ma Z archiwum X?

Pilot serialu został wyemitowany w 1993 roku i przez dziewięć lat powstało dokładnie dziewięć sezonów serii. Miała ona zakończyć się w roku 2002, jednak po 14 latach fani zostali zaskoczeni dodatkowymi dwoma sezonami z udziałem ulubionych agentów. W międzyczasie powstały dwa filmy Z archiwum X: Pokonać Przyszłość i jego sequel Z archiwum X: Chcę wierzyć.

Każdy odcinek serialu skupiony jest na innym temacie powiązanym z teoriami spiskowymi, UFO i zjawiskami paranormalnymi. Oprócz tego możemy poznać historie głównych bohaterów, ich przeżycia i trudności, z jakimi muszą się zmagać.

Sprawdź też: Najlepsze filmy oparte na faktach – co warto obejrzeć?

Pierwszy film opowiada o prywatnym śledztwie agentów dotyczącym narażającej całą ludzkość na wyginięcie broni, powstałej setki tysięcy lat wcześniej. Po drodze zostają wciągnięci w rządowy spisek, którego czoła muszą stawić całkiem sami. Produkcja pozytywnie oceniana jest przez odbiorców, którzy oglądali ją chętniej niż sequel Z archiwum X: Chcę wierzyć przedstawiający próbę rozwikłania zagadki tajemniczych zaginięć kobiet.

Z archiwum X uwielbiają miliony. Świetna gra aktorska Gillian Anderson i Davida Duchovnego od wielu lat zachęca do obejrzenia serialu nawet sceptyków teorii spiskowych. Każdy odcinek kryje w sobie tajemnice i łączy świat zjawisk nadprzyrodzonych z rzeczywistością.

Źródło obrazu głównego: ew.com

14
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *