twitch prime

Poradniki

19.03.2023 16:09

Twitch Prime — co to jest i jakie korzyści daje użytkownikom platformy Twitch?

Online Programy i aplikacje
2
3
0
2
3

Twitch Prime to usługa związana z liderem w świecie serwisów pozwalających na streamowanie — Twitch.tv oraz z firmą Amazon, która w 2014 roku wykupiła serwis od założycieli. Usługa oferuje szereg korzyści i jest atrakcyjna dla stałych bywalców tego serwisu.

Niewątpliwą popularnością w naszym kraju cieszą się streamowanie, czyli relacje nadawane na żywo przez internet. Najpopularniejszą platformą do publikowania tych treści jest serwis Twitch.tv — na którym poza streamami z gier zarówno prowadzonymi przez amatorów, jak i zawodowych graczy. Poza streamowaniem z gier na serwisie znajdziemy również streamy IRL, luźne rozmowy prowadzone przez streamerów z czatem, a nawet występy muzyczne. Na serwisie transmitowane są również wielkie wydarzenia, szczególnie ze świata e-sportu. 

Każdego dnia Twitch odwiedza kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników, aby na bieżąco sprawdzać, co dzieje się u ich ulubionych streamerów i czynnie uczestniczyć w życiu społeczności. Twitch.tv powstał w 2011 roku i został założony przez Justina Kana oraz Emmeta Sheara. Serwis trzy lata później został wykupiony za kwotę bliską miliardowi dolarów przez amerykańskiego potentata, firmę Amazon, która włączyła serwis do swojego portfolio i powiązała go ze swoimi usługami. Tak powstała właśnie subskrypcja Twitch Prime, ściśle powiązana, chociażby z Prime Gaming.

Co to jest Twitch Prime i jak działa?

Twitch Prime to część abonamentu Amazon Prime oraz Prime Video, na którym zamieszczane są filmy oraz seriale, podobnie jak na Netflixie czy HBO MAX. Abonament pozwala na otrzymanie wielu korzyści dla użytkownika, przede wszystkim związanych z samym serwisem Twitch. Jednakże po uiszczeniu miesięcznej opłaty poza korzyściami w samym serwisie streamingowym dostajemy również darmowe gry oraz dodatki do gier takich jak Fortnite, FIFA czy LOL.

twitch prime
Twitch jest również dostępny na nasze telefony

Sprawdź też: Twitch – wszystko, co musisz wiedzieć o platformie social media dla graczy. Jak streamować na Twitchu?

Jakie korzyści daje subskrypcja Twitch Prime?

Wiele osób zainteresowanych subskrypcją zastanawia się nad tym, co daje Twitch Prime? Wśród korzyści, które daje abonament Amazon Prime Twitch, są między innymi dodatkowe przywileje na czacie, emotikony czy odznaki. Dodatkowo dzięki Twitch Prime możemy wesprzeć ulubionego streamera i zasubskrybować z Twitch Prime na miesiąc wybranego twórcę. Bezpłatna subskrypcja dla twórcy odnawialna jest co 30 dni. Dla samych twórców abonament również jest korzystny, ponieważ mogą oni dzięki niemu przechowywać archiwalne streamy, aż do 60 dni zamiast standardowych dwóch tygodni. 

Twitch Prime daje również dostęp do darmowych gier, zawartych w zakładce „Moje gry” na serwisie, a korzystać z nich możemy nawet po wygaśnięciu abonamentu. Poza samymi grami dostajemy również ekskluzywne przedmioty oraz dodatki do popularnych gier, więc skuszeni tym gracze często do wyszukiwarki wpisują hasła: „twitch prime fifa”, albo „twitch prime lol”, aby sprawdzić, jakie korzyści mogą mieć z abonamentu w kontekście swoich ulubionych gier.

Jak subskrybować Twitch Prime

Ludzie zainteresowani dodatkami, jakie oferuje Twitch Prime zastanawiają się, w jaki sposób mogą zasubskrybować usługę. W tym celu wystarczy udać się na odpowiednią stronę, po czym kliknąć jeden z banerów. Następnie należy zalogować się, używając danych konta z serwisu Twitch.tv oraz wybrać opcję „Others part of the world”, znajdującą się w prawym dolnym rogu. W kolejnym etapie zostaniecie przeniesieni na stronę Amazon, aby podać dane do założonego wcześniej konta, albo dokończyć proces rejestracji. Jeśli wcześniej mieliśmy wykupioną usługę Prime Video, wystarczy wejść na powyższą stronę i kliknąć „wypróbuj Twitch Prime” i zalogować się do Amazonu, a serwis sam powiąże nasze konta w mgnieniu oka.

twitch prime gaming

Ile kosztuje Twitch Prime

Fani fioletowego serwisu streamingowego, którzy zdecydowali się na abonament Twitch Prime zastanawiają się ile kosztuje ta usługa. Po pierwsze cena zależna jest od regionu, dlatego warto zaznaczyć opcję „Others part of the world” przy wyborze regionu. W Polsce cena Twitch Prime wynosi około 11 złotych miesięcznie. Należy pamiętać, że jest ona aktualna tylko przez pierwsze sześć miesięcy, a później wzrasta do kwoty przekraczającej nieco 20 złotych. W 2021 roku Amazon umożliwił wykupienie abonamentu na 12 miesięcy za 49 złotych, co jest nie lada okazją, by zdecydować się na Twitch Prime na rok w bardzo korzystnej cenie.

Twitch Prime za darmo — czy to możliwe?

Gracze, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, zastanawiają się, czy istnieje Twitch Prime za darmo. Po wpisaniu w Google frazy: „free twitch prime”, dowiemy się, że przed pobraniem jakiejkolwiek opłaty przez serwis, użytkownikom udostępniany jest miesięczny okres próbny, dopiero po którym Amazon ściąga wcześniej umówioną kwotę. Jednakże klient może anulować subskrypcje przed tym czasem.

Twitch Prime Loot — jak zdobyć ekskluzywne przedmioty w grach

Jednym z głównych powodów kupowania abonamentu Twitch Prime są przedmioty w popularnych grach dedykowane tylko dla subskrybentów. Nazywane są one przez serwis „Lootem”, czyli po prostu łupami, które możemy zdobyć w określonym czasie. Dodatkową zawartość w grze możemy zdobyć na gaming.amazon.com. Lista tytułów, które oferują dodatki poprzez Twitch Prime jest długa. Od gier mobilnych jak Candy Crush po dolary do GTA Online, specjalne paczki w najnowszej FIFIE, kapsułę ze skórkami do League of Legends czy zawartość do popularnego Valoranta. Dla zapalonych graczy dodatki do gier cechują się wysoką opłacalnością, biorąc pod uwagę, że abonament kosztuje zaledwie trzy dolary.

Twitch Prime Loot
Przykładowe nagrody, jakie możemy dostać w ramach usługi Twitch Prime | Źródło: blog.twitch.tv

Jak informuje zakładka help na portalu Twitch.tv: „Członkowie Prime mogą od czasu do czasu podarować maksymalnie trzy dodatkowe egzemplarze wybranych łupów Prime Gaming innym członkom społeczności Twitcha dzięki funkcji skrzyni prezentów społeczności na kanale”. Znaczy to mniej więcej to, że subskrybenci Twitch Prime mogą dzielić się ze swoimi loot’em zdobytym dzięki subskrypcji. Streamer podczas transmisji odpala tak zwaną skrzynię prezentów, a widzowie umieszczają tam zbędne łupy. Prezenty gromadzone są do momentu, w którym streamer postanowi je rozdać i trafią one do losowych aktywnych widzów, którzy spełnili wymogi kwalifikacji. To świetna sposobność na czynne uczestniczenie podczas transmisji twórcy.

Czy warto subskrybować Twitch Prime?

Odpowiedź na pytanie, czy warto subskrybować Twitch Prime jest dla nas prosta. Uważamy, że szczególnie jeśli jesteś czynnym użytkownikiem tej platformy to abonament Twitch Prime jest dla Ciebie stworzony. Dzięki niemu wyróżnisz się od pozostałych użytkowników unikatowymi emotikonami, będziesz miał możliwość dania suba z Twitch Prime swojemu ulubionemu twórcy oraz dostaniesz dostęp do wielu bonusów, takich jak gry, filmy czy ekskluzywne dodatki do popularnych tytułów. 

Ze względu na te ostatnie, nawet ludzie, którzy nie korzystają na co dzień z tej platformy mogą rozważyć zasubskrybowanie Twitch Prime, ponieważ darmowe gry oraz potężna biblioteka filmów i seriali Prime Video jest warta stosunkowo niskiej cenie abonamentu. Około 11 złotych miesięcznie, biorąc pod uwagę, że gry pozostają po wygaśnięciu subskrypcji, a sam Netflix kosztuje wielokrotność tej kwoty, jest naprawdę atrakcyjną ofertą.

Sprawdź też: Programy do streamowania na 2023 rok. Dzięki nim zostaniesz streamerem na YouTube lub Twitch TV

Jak wyłączyć Twitch Prime

Widzowie, którzy nie są zainteresowani już abonamentem, często nie wiedzą, jak usunąć Twitch Prime. Kwestia tego, jak wyłączyć Twitch Prime nie jest skomplikowana. Abonament może być anulowany w każdym momencie. Aby to zrobić, należy przejść na stronę „Subskrypcje” oraz znaleźć interesujący nas abonament, który chcemy anulować. Obok jego nazwy znajduje się koło zębate, które trzeba kliknąć. Rozwiną się opcje zarządzania subskrypcją. Wtedy wystarczy wybrać opcję „Nie odnawiaj subskrypcji”, a abonament zostanie przerwany wraz z ostatnim dniem cyklu rozliczeniowego, a płatność nie zostanie pobrana za następny miesiąc. Warto jeszcze raz wspomnieć, że gry, które otrzymaliśmy podczas subskrypcji, pozostaną z nami na zawsze.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
2
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *