excel szkolenia

Poradniki

13.05.2021 11:26

Najlepsze darmowe kursy Excela online! Zobacz, który wybrać

Programy i aplikacje
5
1
1
5
1

Microsoft Excel to przydatne narzędzie, jest jednak na tyle rozbudowane, że wymaga pewnego stopnia rozeznania – z pomocą przychodzą jednak kursy i szkolenia Excela online. Które jednak wybrać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

MS Excel – do czego można go wykorzystać?

Excel jest to jeden z programów wchodzących w skład pakietu Microsoft Office, przeznaczony głównie do pracy biurowej. Jego działanie polega na organizowaniu danych w arkuszach kalkulacyjnych oraz tworzeniu wykresów. Dzięki MS Excel możesz szybko i w prosty sposób zarządzać danymi potrzebnymi do analiz, prognoz oraz mierzenia efektywności pracy, oraz przechowywać je.

Czy warto zrobić kurs Excela?

szkolenia z excela

Jednym z najlepszych sposobów na nauczenie się posługiwania tym programu jest skorzystanie z kursu Excela. W Internecie możesz znaleźć duży wybór szkoleń z Excela, które będą dopasowane do Twoich potrzeb. Nie ma wątpliwości, że warto je zrobić, szczególnie jeżeli w pracy masz do czynienia z danymi – znacznie usprawni to Twoją pracę. Nawet jeśli korzystasz już z tego programu, zaawansowane szkolenie także może Ci się przydać. Możliwe, że rzeczy, które do tej pory robiłeś, da się zrobić łatwiej i szybciej. Kurs wzbogaci także Twoje CV.

Czego można się nauczyć na szkoleniu z Excela?

Kursy Excela gwarantują, że nauczysz się korzystać z wielu przydatnych funkcji w nim występujących. Pozwoli to na znacznie sprawniejszą pracę z danymi.

Obliczanie 

Dzięki funkcjom: suma, średnia, iloczyn możesz robić bardzo szybkie obliczenia. Są to podstawowe funkcje, od których zaczyna się nauka programu Excel.

Łączenie i przyporządkowywanie danych

Funkcja wyszukaj pozwala na znajdowanie danych w tabeli lub zakresie według wierszy. Na przykład masz zbiór danych pracowników i chcesz dowiedzieć się, jaki identyfikator ma jeden z nich, a znasz jego nazwisko. Dzięki tej funkcji znajdziesz te informacje w ciągu chwili. 

Obliczenia warunkowe 

Bardzo przydatna funkcja jeżeli pozwala na dokonywaniu obliczeń danych w tabeli, tylko w sytuacjach, kiedy zostaną spełnione wyznaczone przez Ciebie warunki. 

Wykresy dynamiczne

Funkcja ta pozwala na tworzenie wykresów, których wartości automatycznie będą zmieniać się wraz ze zmianami danych w arkuszu.

Który kurs z Excela wybrać?

Najwygodniejsze bez wątpienia są kursy z Excela w formie online, ponieważ pozwalają one na naukę bez wychodzenia z domu. W Internecie można też znaleźć szkolenia dostępne za darmo, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą ponosić kosztów związanych z nauką. Warto także zwrócić uwagę na kursy online z certyfikatem, ponieważ będziesz mógł dołączyć taki dokument do swojego portfolio lub CV.

Excel kurs
Mnogość opcji jakie oferuje Excel jest niemała.

Najlepsze podstawowe kursy z Excela

W Internecie jest wiele kursów, które nauczą Cię podstaw Excela. Możesz znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne. Oto takie, które bez wątpienia spełnią Twoje oczekiwania.

Excel kurs online Udemy

Excel: From beginner to intermediate, kurs znajdujący się na platformie Udemy, stworzony przez Phillipa Burtona z firmy Filecats Limited. Jest to bezpłatne szkolenie, z którego nauczysz się wszystkich potrzebnych podstaw programu. 

Excel kurs podstawowy 

Excel podstawy – kurs dla początkujących jest to kurs Excela online na YouTube autorstwa użytkownika PMSOCHO Piotr Majcher. Dostęp do kursu jest całkowicie darmowy. Nauczysz się dzięki niemu wszystkich podstawowych funkcji programu.

Kursy na stronie Excel-szkolenia.com

Strona Excel-szkolenia.com daje możliwość wyboru kursu pasującego idealnie do Ciebie. Organizatorzy dzielą uczestników na grupy ze względu na ich poziom znajomości Excela, co bardzo ułatwia naukę. Dlatego, jeżeli jesteś osobą początkującą to ten kurs jest idealny dla Ciebie. 

Polecane szkolenia z Excela dla zaawansowanych 

Jeżeli jesteś osobą, która ma doświadczenie z programem MS Excel lub skończyłeś kurs podstawowy i nadal chcesz poszerzać swoją wiedzę, pora przejść do nauki trudniejszych funkcji. Który kurs z Excela dla zaawansowanych wybrać?

Kursy na stronie iExcel.pl

Strona iExcel ma w swojej ofercie aż 36 kursów Excela. Każdy z nich dotyczy innych działów i funkcji. Jednak, aby w pełni skorzystać z wiedzy w nich przekazywanej, wymagana jest znajomość podstaw programu.

Kurs ExcelSzkolenie.pl

Na stronie ExcelSzkolenie.pl znajdziesz 16 godzin filmów szkoleniowych, które w przystępny sposób pokazują działanie programu krok po kroku. Dostęp do kursu jest całkowicie darmowy.

Kurs z Excela Online z certyfikatem

Strona Calculatic.pl w swojej ofercie ma kurs z Excela na zaawansowanym poziomie, który kończy się otrzymaniem certyfikatu. Każde zagadnienie opisane jest w dogłębny sposób. Dodatkowo, biorąc udział w szkoleniu, masz dostęp do dużej ilości ćwiczeń, które utrwalą Twoją wiedzę. 

Podsumowując, Microsoft Excel jest niesamowicie przydatnym i praktycznym programem służącym do pracy z danymi. Znajomość go może przynieść Ci wiele korzyści. Idealnym sposobem na poszerzenie Twojej wiedzy jest skorzystanie z kursów. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi znajdziesz taki, który idealnie pasuje do Twoich potrzeb.

5
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *