livekid

Technologia

21.07.2021 09:58

Co to jest LiveKid? Wszystko o aplikacji dla żłobków i przedszkoli!

Programy i aplikacje
7
4
0
7
4

LiveKid to aplikacja skierowana do kierowników placówek opiekuńczo-wychowawczych mająca na celu usprawnienie ich pracy. Jak działa i ile kosztuje profesjonalne narzędzie do zarządzania żłobkiem oraz przedszkolem? 

LiveKid – co to jest? 

Kierowanie przedszkolem lub żłobkiem to niełatwe zadanie. Właśnie dlatego powstała aplikacja LiveKid – kompleksowe narzędzie pozwalające na efektywne i wygodne zarządzanie żłobkiem lub przedszkolem. To polski program stworzony przez zespół pasjonatów z Krakowa z myślą o usprawnieniu funkcjonowania placówek opiekuńczo-wychowawczych – zarówno od strony właścicieli, jak i rodziców oraz dzieci. Najmłodsi spędzają tam niemałą część dzieciństwa, w związku z czym rodzicom zależy, aby instytucje te działały jak najlepiej. 

Zobacz też: Najbardziej przydatne aplikacje na Androida w 2021 – musisz je mieć w swoim telefonie!

Jakub Pawelski – jak powstało LiveKid? 

Pomysłodawcą i jednym z twórców aplikacji mobilnej i webowej LiveKid jest Jakub Pawelski – programista z Krakowa, którego mama zdecydowała się założyć żłobek. Widząc, z jakimi problemami administracyjnymi na co dzień się zmaga, Pawelski wpadł na pomysł stworzenia systemu idealnie dostosowanego do potrzeb osób zarządzających placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Tak zrodziła się niecodzienna idea, której realizacja była niemałym wyzwaniem. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Narzędzie wspomagające kierowanie przedszkolem wydane w formie aplikacji początkowo wywoływało mieszane uczucia wśród przedsiębiorców. Znalezienie pierwszych współpracujących firm nie było proste, jednak po pewnym czasie wysiłki zespołu zostały wynagrodzone. Z programu LiveKid korzysta obecnie wiele placówek, a pracujący w Krakowie zespół, na czele z Jakubem Pawelskim, nieustannie rozwija aplikację oraz wspiera jej użytkowników. Firma zajmuje się też organizacją szkoleń dla kadry ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. 

Jak działa LiveKid? 

Aby w pełni omówić działanie aplikacji, trzeba przyjrzeć się obydwu stronom medalu – czyli zarówno funkcjom usprawniającym zarządzanie placówką, jak i korzyściom płynącym z tego działania dla klientów. Z perspektywy właściciela przedszkola lub żłobka LiveKid oznacza przede wszystkim optymalizację wielu rutynowych procesów, które bez pomocy programu potrafią zająć większą część dnia. Wśród funkcji aplikacji znajdziesz rozmaite narzędzia do zarządzania personelem, danymi dzieci oraz innymi aspektami działania placówki. 

LiveKid stanowi również sprawne narzędzie do zamawiania cateringu dla dzieci – po przypisaniu posiłków do poszczególnych osób program automatycznie zrobi odpowiednie zamówienie. Ponadto, jeśli rodzic zgłosi nieobecność swojej pociechy, aplikacja sama uwzględni to w zamówieniu. Według zespołu LiveKid obsługa cateringu potrafi zaoszczędzić właścicielowi placówki nawet 50 minut pracy każdego dnia, dzięki czemu może on poświęcić ten czas na inne obowiązki lub na równie istotny odpoczynek. 

Ciekawą funkcją LiveKid jest dostęp do wirtualnego dysku, na którym możesz przechowywać pliki oraz porządkować je za pomocą folderów. Unikniesz w ten sposób bałaganu na pulpicie swojego komputera, a jednocześnie zawsze będziesz mógł zajrzeć do zapisanych wcześniej plików. Ponadto program umożliwia udostępnianie danych umieszczonych na dysku poszczególnym osobom lub grupom użytkowników – dzięki temu błyskawicznie przekażesz rodzicom nowy regulamin czy harmonogram planowanej wycieczki.

Oprogramowanie LiveKid świetnie sprawdzi się również w roli obszernej bazy danych. Znajdziesz tam karty wszystkich dzieci zapisanych do Twojej placówki – ich diety z informacjami o alergenach oraz kalendarze z frekwencją i zgłoszonymi przez rodziców nieobecnościami. W tym miejscu możesz również zapisać listę osób upoważnionych do odbioru dzieci z przedszkola lub żłobka. Baza zawiera również dane pracowników placówki – wszystkie grafiki oraz uwagi, które personel przekazuje kadrze kierowniczej. 

livekid

Ważną funkcją aplikacji LiveKid jest wspomniane już umożliwienie wielopoziomowej komunikacji pomiędzy kadrą a rodzicami. Wbudowany czat sprawia, że wszystkie rozmowy prowadzisz w jednym miejscu i możesz do nich wrócić w każdej chwili. To jednak nie wszystko, gdyż program pozwala na tworzenie galerii zdjęć oraz bloga. Możesz tam uwieczniać najciekawsze momenty z życia placówki i jej wychowanków, publikować wpisy, a także informować o wydarzeniach i ważnych sprawach wymagających działania rodziców. 

Na szczególną uwagę zasługuje wymieniony wcześniej przez nas system prowadzenia finansów placówki. Pod koniec okresu rozliczeniowego, jako kierownik ośrodka, będziesz mógł wystawić rachunek i powiadomić o tym wszystkich klientów. Administracja przedszkola lub żłobka może też wysyłać faktury i inne wymagane dokumenty bezpośrednio z aplikacji do księgowości, co oszczędza czas, który zazwyczaj poświęca na szukanie plików wśród maili. 

Rodzice zaś, poza otrzymywaniem przypomnień o konieczności dokonania wpłaty, będą mogli łatwo uregulować rachunki, korzystając z systemu błyskawicznych płatności wbudowanego w aplikację LiveKid. Logowanie jest proste i przejrzyste, a pieniądze natychmiast trafiają na konto placówki. Niezwykle ważną funkcję pełni również tablica ogłoszeń – LiveKid umożliwia publikowanie na niej najważniejszych informacji oraz sprawdzenie, kto odczytał dany wpis. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, komu mogła umknąć ważna sprawa. 

Z perspektywy rodziców dziecka uczęszczającego do placówki prowadzonej z pomocą LiveKid, aplikacja jest ogromnym udogodnieniem zapewniającym stały kontakt z kadrą kierowniczą. Dzięki rozbudowanym funkcjom monitorowania dnia prawny opiekun będzie dokładnie wiedział, ile czasu dziecko spędziło na spaniu lub zabawie i jakie posiłki jadło. Dostępny non stop harmonogram informuje o planowanych zajęciach, a galeria zdjęć uzupełniana przez wychowawców pozwala zobaczyć, jak w praktyce wygląda dzień przedszkolaka. 

Warto wziąć również pod uwagę perspektywę samych dzieci, które uczęszczają do Twojej placówki. System błyskawicznego sprawdzania obecności za pomocą aplikacji skróci czas poświęcany na mozolne zaznaczanie w dzienniku, a ciągły dostęp pracowników do informacji o maluchach pomoże im odpowiednio zadziałać w trudnych sytuacjach i łatwo skontaktować się z prawnymi opiekunami w razie potrzeby. Aplikacja LiveKid powiadomi też personel o urodzinach poszczególnych dzieci, co pozwoli na zaplanowanie miłych akcentów, które z pewnością docenią rodzice i ich pociechy. 

Zobacz też: Najbardziej przydatne aplikacje na iPhone’a w 2021 – te aplikacje musisz mieć w swoim telefonie

Czy warto zainteresować się LiveKid? 

Z perspektywy rodzica posłanie dziecka do nowoczesnego przedszkola lub żłobka to rozwiązanie po prostu wygodne – a takimi właśnie są miejsca korzystające z LiveKid. Logowanie do aplikacji jest proste, a opiekunowie dzięki niej mogą bez przeszkód kontrolować wszystkie aspekty pobytu swojego dziecka w placówce. Swobodny przepływ informacji oraz możliwość łatwego kontaktu z wychowawcami i kierownictwem oszczędza rodzicom czas, który poświęcaliby na telefony i nadprogramowe wizyty w placówce. 

Jeśli nadal masz wątpliwości, czy warto zainteresować się aplikacją, zajrzyj na stronę LiveKid. Znajdziesz tam wiele ciekawych (i co ważne, nieanonimowych) opinii właścicieli żłobków, przedszkoli i klubów malucha oraz opisów ich doświadczeń z programem. Już sama liczba placówek korzystających aktualnie z aplikacji – pojawiająca się na stronie – robi wrażenie. Zespół LiveKid tworzy również bloga, który może być cennym źródłem wiedzy zarówno dla rodziców, jak i dla wychowawców. Powiadomieniami dotyczącymi nowych treści zajmuje się, rzecz jasna, aplikacja. 

W każdej branży niezwykle istotną kwestią jest optymalizacja działań firmy. Umiejętne wykorzystanie technologii pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu, szczególnie ważnego przy prowadzeniu biznesu. Z punktu widzenia przedsiębiorcy aplikacja LiveKid jest tym, czego potrzeba, by firma mogła rozwijać się z duchem czasu, koncentrując działania na zapewnieniu wysokiej jakości usług oraz redukując zasoby poświęcane na obsługę procesów administracyjnych. Ze strony rodzica to rozwiązanie ułatwiające trudny moment rozstania z dzieckiem na czas pracy. 

7
4

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *