Programy do prezentacji

Poradniki

12.05.2021 13:57

Programy do prezentacji – najlepsze darmowe programy oraz wersje online do tworzenia prezentacji

Programy i aplikacje
9
1
0
9
1

Najskuteczniejsza prezentacja to taka, która angażuje odbiorców i zapada w pamięci. Ponieważ każdy dobrze już zna motywy oferowane przez PowerPoint, powinieneś sięgnąć po coś nowego. Sprawdź nasze zestawienie najlepszych darmowych programów oraz wersji online do tworzenia prezentacji!

Najlepsze darmowe programy i aplikacje online do prezentacji – poznaj alternatywy dla PowerPoint

Dla wielu ludzi Powerpoint stał się nieodłącznym elementem każdej prezentacji multimedialnej. Nie każdy bowiem wie, że w sieci bez trudu można znaleźć wiele ciekawych i darmowych programów, które z nawiązką zastąpią tę aplikację. Zobacz, dzięki którym programom stworzysz unikalną prezentację!

Projektory idealne do wyświetlania Twojej prezentacji. Odwiedź nasz sklep.

[Darmowe programy do prezentacji]: Prezentacje Google

Prezentacje Google to nie jedyne z całego zestawu darmowych narzędzi oferowanych posiadaczom konta na tej platformie. Z programu możemy skorzystać w przeglądarce internetowej na komputerze, a na urządzenia mobilne została przygotowana intuicyjna i wygodna aplikacja. Jeśli kiedykolwiek przygotowywałeś jakąkolwiek prezentację multimedialną, nie powinieneś mieć żadnych problemów z obsługą Prezentacji Google – nawigacja jest bardzo prosta i zrozumiała. Aplikacja zawiera wszystkie standardowe funkcje, takie jak wstawianie zdjęć, filmów, wykresów, szablony, motywy czy przejścia, czyli wszystko to, czego będziesz potrzebował podczas przygotowywania szybkiej i schludnej prezentacji. Dzięki temu, że Prezentacje Google działają w przeglądarce i automatycznie zapisują się na Dysku Google, nie musisz martwić się, że zapomnisz zabrać ją ze sobą – wystarczy, że w miejscu, w którym będziesz prezentował, zalogujesz się do swojego konta Google lub udostępnisz komuś plik.

[Darmowe programy do prezentacji]: Narzędzie Canva

Canva jest bardzo praktyczną platformą (dostępną również jako aplikacja mobilna) do tworzenia wszelkiej maści projektów graficznych – od zakładek do książek, przez plakaty, po prezentacje. Pomimo tego, że za pełną wersję, zawierającą bardzo dużą bibliotekę zdjęć, animacji i filmów, trzeba zapłacić, możliwości, jakie daje opcja darmowa, są wciąż ogromne. Ograniczona wersja w dalszym ciągu oferuje więcej materiałów, niż prawdopodobnie będziesz potrzebować. Przygotowując więc prezentację, możesz skorzystać z gotowych szablonów, podzielonych w zależności od tematyki Twojej prezentacji lub przygotować całość samemu od podstaw. Mnogość funkcji, bezpłatnych obrazów, filmów, a nawet ścieżek dźwiękowych, sprawia, że Canva jest jednym z najlepszych darmowych programów do tworzenia prezentacji. Jeśli tworząc prezentację, przywiązujesz dużą wagę do jej warstwy wizualnej, dbasz o to, by nadać jej wyjątkowy, indywidualny styl, koniecznie odwiedź stronę Canvy i skorzystaj z tego kompleksowego narzędzia!

Canva.com - intuicyjne narzędzie do tworzenia prezentacji

[Darmowe programy do prezentacji]: LibreOffice Impress

LibreOffice to darmowy pakiet oferujący zestaw najbardziej potrzebnych narzędzi biurowych. Jest dostępny na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych (Windows, MacOS, Linux) i stanowi doskonałą alternatywę dla nietaniego Microsoft Office. Za przygotowywanie prezentacji odpowiedzialny jest tu LibreOffice Impress, który oferuje szeroką gamę przydatnych funkcji. Nawigacja może z początku wydawać się nieco skomplikowana, lecz wynika to wielu możliwości, jakie LibreOfiice Impress oferuje. Zaznajomienie się z tym systemem nie zajmie długo – już po chwili będziesz wiedział, jak dodać muzykę, tło lub wykres. Ze względu na bardzo dużą popularność tego oprogramowania, w sieci bez problemu znajdziesz wiele poradników, które w prosty sposób wyjaśnią Ci, jak uczynić Twoje prezentacje jeszcze lepszymi. Aby skorzystać z pakietu LibreOffice, należy wejść na oficjalną stronę producenta i odnaleźć wersję odpowiednią dla naszego systemu operacyjnego i pobrać. Na stronie znajdziemy również wtyczkę, dzięki której program będzie dostępny w polskiej wersji językowej

Pakiet LibreOffice: Impress

Warto wspomnieć o bardzo ciekawej funkcji oferowanej przez twórców – LibreOffice Impress Remote. Jest to darmowa aplikacja na iOS i Android, dzięki której możesz zdalnie, przy pomocy smartfona, przełączać slajdy na swoim komputerze. Taki dodatek świetnie sprawdzi się podczas prezentowania, ponieważ unikniesz ciągłego wracania do biurka. Ta funkcja zdecydowanie czyni LibreOffice Impress jeszcze bardziej interesującym i wygodnym programem do robienia prezentacji. Pobierz i przekonaj się sam!

[Darmowe programy do prezentacji]: Slides.com

Slides to darmowe narzędzie do robienia prezentacji, którego nie trzeba instalować, ponieważ działa w przeglądarce. Jego główną zaletą jest interfejs, który jest bardzo intuicyjny i przejrzysty. Nie będziesz musiał się głowić nad tym, jak dodać hiperłącze, tabelę lub wykres. Nawet jeśli nie znasz języka angielskiego, powinieneś sprawnie poradzić sobie z tym programem – twórcy umieścili zrozumiałe w odbiorze ikony i zastosowali podział na kategorie, które pozwalają płynnie pracować od samego początku. Za dostęp do wszystkich możliwości, jakie oferuje Slides, trzeba wprawdzie zapłacić, lecz darmowa wersja w zastosowaniu amatorskim, sporadycznym, sprawdzi się w zupełności.

Po zarejestrowaniu się na stronie otrzymujesz 250 MB przestrzeni na dysku, do zapisywania swoich prac oraz możliwość tworzenia prezentacji, dostępnych publicznie, które niestety mogą zawierać reklamy. Ponieważ jednak w darmowej wersji nie mamy możliwości eksportu przygotowanej prezentacji na dysk swojego komputera, publicznie zamieszczona praca jest jedynym rozwiązaniem na podzielenie się efektami swojej pracy z innymi. Chociaż takie rozwiązanie można również odebrać jako zaletę Slides – tak jak w przypadku Prezentacji Google, nie ma konieczności noszenia prezentacji przy sobie. Wystarczy tylko wyszukać ją na stronie producenta.

Slides.com - narzędzie to przypomina canvę.

[Darmowe programy do prezentacji]: Apache OpenOffice Impress

Ponieważ za stworzeniem Apache OpenOffice stoją ci sami ludzie, którzy pracują nad LibreOffice, ten pierwszy działa na tej samej zasadzie, co drugi (przez długi czas miały nawet ten sam kod źródłowy). Apache OpenOffice jest więc darmowym pakietem biurowym, który zawiera wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia, takie jak: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny czy właśnie program do tworzenia prezentacji. Apache OpenOffice Impress jest bardzo podobny do wspomnianego wcześniej LibreOffice – nawigacja, wygląd i możliwości w dużej mierze się pokrywają. Jednak w bezpośrednim starciu, wersja od OpenOffice nieco przegrywa – ze względu na mniejszą popularność, należy spodziewać się tu mniejszej liczby aktualizacji, udoskonaleń i gotowych rozwiązań (jak na przykład motywy). Pomimo tego, Apache OpenOffice Impress to wciąż wygodny, bardzo rozbudowany i przede wszystkim darmowy program, dzięki któremu bez problemu w krótkim czasie przygotujesz prezentację.

Apache Impress - program do prezentacji od twórców LibreOffice

[Darmowe programy do prezentacji]: Crello

Crello, podobnie do Canvy, jest kompleksowym narzędziem do tworzenia grafiki z gotowych komponentów. Oprogramowanie działa w przeglądarce, a na smartfony przygotowano aplikację mobilną. Funkcja tworzenia prezentacji jest bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze. Darmowa wersja ogranicza tylko miesięczną liczbę pobrań (5 miesięcznie), możliwość zapraszania do wspólnego edytowania i opcję usuwania tła. Jeśli żaden z ponad 200 gotowych szablonów nie sprosta Twoim oczekiwaniom, kilkoma kliknięciami stworzysz swój własny, niepowtarzalny wzór. Producent daje do dyspozycji bardzo dużą liczbę zdjęć i animacji, ale umożliwia nam również wgranie własnych materiałów z dysku komputera. Zakładając więc, że nie potrzebujesz przygotowywać więcej niż 5 prezentacji miesięcznie, a zależy Ci na tym, aby Twoja praca zapadała w pamięć, a przy tym wyglądała bardzo profesjonalnie, sięgnij po Crello!

Crello - proste w obsłudze narzędzie do prezentacji


Który darmowy program do prezentacji będzie najlepszy? Wybór odpowiedniego programu do robienia prezentacji zależy od tego, jaki charakter będą miały Twoje prezentacje, a więc na których funkcjach zależy Ci najbardziej. Jeśli często pracujesz na arkuszach kalkulacyjnych, które chcesz umieszczać w prezentacjach w formie wykresów, zaś warstwa estetyczna nie ma dla Ciebie aż takiego znaczenia, powinieneś zdecydować się na LibreOffice Impress, wraz z całym pakietem. Jeśli jednak Twoje prezentacje są mniej techniczne, a zależy Ci, żeby przede wszystkim, żeby wyróżniały się na tle innych i na długo zapadały w pamięci, sięgnij po Canvę lub Crello. Oba programy oferują szeroką bibliotekę dodatków, które świetnie urozmaicą każdy Twój slajd!

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *