1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Aplikacja Foodsi – jak działa? Czy warto korzystać? Poznaj opinie i dowiedz się wszystkiego o Foodsi

Poradniki

3 miesiące temu

Aplikacja Foodsi – jak działa? Czy warto korzystać? Poznaj opinie i dowiedz się wszystkiego o Foodsi

Programy i aplikacje
1
0
0
1
0

Aplikacja Foodsi to niezwykle pomysłowe rozwiązanie. Dzięki korzystaniu z Foodsi zyskują wszyscy. Brzmi to dość odważnie? Z całą pewnością na apkę Foodsi każdy z nas znajdzie miejsce w swoim telefonie.

Foodsi – krótkie wprowadzenie

Marnowanie żywności to poważny problem, z którym zmaga się cały świat, w tym również Polska. Co więcej, znajdujemy się w niechlubnej czołówce tych, którzy jedzenia marnują najwięcej. Jednocześnie głód dotyka każdego dnia aż 900 milionów ludzi. Warto więc wprowadzić zmiany. Na szczęście, pojawiają się rozwiązania, które mogą nam to ułatwić. Jednym z nich jest aplikacja Foodsi. Czym jest? Jak działa? Czy korzystanie z niej to dobry pomysł? Pora dowiedzieć się nieco więcej o tej polskiej aplikacji.

Aplikacja Foodsi – co to takiego? Czym jest Foodsi?

foodsi aplikacja

Mówiąc najprościej, Foodsi to nic innego jak aplikacja, która ma pomóc nam zwalczyć marnotrawstwo jedzenia. Służyć może zarówno użytkownikom, jak i lokalom, które zdecydują się zostać jej partnerami. Celem jest spożytkowanie nadwyżek, które każdego dnia powstają w punktach gastronomicznych. Twórcami aplikacji Foodsi są osoby, które pracowały w branży i doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele gotowych posiłków nie zostaje sprzedanych, przez co lądują w koszu. Tymczasem jedzenie to jest świeże, pyszne, zdatne do spożycia i może komuś się przydać.

Jak działa aplikacja?

Żadna restauracja nie jest w stanie przewidzieć, ilu klientów pojawi się danego dnia. Nie może również pozwolić sobie na to, by posiłków zabrakło. Dlatego praktycznie codziennie część z nich trafia do kosza. Foodsi ma na celu zmniejszenie tych strat oraz minimalizację zmarnowanego jedzenia.

Właściciele lokali, którzy zdecydują się na współpracę z aplikacją, o dowolnej porze mogą ocenić, jakie jedzenie zostanie im na koniec dnia. Posiłki oraz produkty należy spakować w zestawy „niespodzianki”, a następnie ogłosić je za pośrednictwem aplikacji. Przecenione dania sprzedają się doskonale. Na swojej stronie twórcy aplikacji przekonują, że średnio 4 z 5 paczek niespodzianek znajduje nabywcę. I choć posiłki sprzedawane są taniej, to i tak pozwala to restauracji lub innemu lokalowi zmniejszyć straty oraz przyczynić się do tego, że wartościowe jedzenie nie marnuje się.

Użytkownik zaś ma kilka opcji do wyboru. Możesz przeglądać oferty z pobliskich restauracji i punktów gastronomicznych lub skorzystać z mapy, by sprawdzić, gdzie dostępne jest tańsze jedzenie. Co więcej, na ekranie telefonu znajdzie również informacje o tym, ile posiłków oferują restauracje oraz w jakich godzinach będą one dostępne. To bardzo proste. Warto dodać, że aplikację możemy zainstalować za darmo zarówno na telefonach Apple, jak i tych z systemem Android.

Jakie miasta obejmuje Foodsi?

Niestety, nie wszyscy możemy jeszcze zamówić tańszy posiłek z ulubionej restauracji, a przy tym pomóc rozwiązać problem ilości marnowanego jedzenia. Obecnie aplikacja obejmuje bowiem kilka największych miast naszego kraju. Możesz zakupić jedzenie oferowane przez restauracje w Warszawie, Trójmieście czy Wrocławiu. Warto jednak wspomnieć o tym, że aplikacja rozwija się na kolejne miasta i w 2021 roku objęła również Kraków. Obecnie aż 50 lokali z Grodu Kraka przedstawia tam swoje promocyjne menu. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości Foodsi obejmie również inne miasta Polski.

Czy warto korzystać z Foodsi?

Przejdźmy jednak do tego, co najważniejsze. Czy warto zainstalować aplikację Foodsi? Przemawia za nią wiele:

  • lokal może sprzedać to, co wylądowałoby w koszu, zmniejszając swoje straty,
  • restauracja może pozytywnie wzmocnić swój wizerunek jako propagująca zero waste,
  • jedzenie nie ulega zepsuciu i zmarnowaniu się,
  • użytkownicy mogą sporo zaoszczędzić, a przy tym mieć poczucie, że zrobili coś dobrego.

Sama aplikacja działa zaś bez zarzutu, posiada intuicyjne menu oraz jest prosta w użytkowaniu.

Podsumowując, jeśli jesteś osobą mieszkającą w Warszawie lub na terenie innych miast, które obsługuje Foodsi, bliska jest ci idea zero waste oraz chcesz kupować jedzenie taniej – ściągnij aplikację. Oczywiste jest, że nie jest ona jeszcze rozwiązaniem doskonałym i nie zawsze uda Ci się zamówić posiłek, który sobie wymarzyłeś, jednak nawet okazjonalne korzystanie z tego rozwiązania to ocalone przed zmarnowaniem jedzenie.

1
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.