Poradniki

30.06.2021 10:10

Zmiana nazwy na Snapchat – jak zmienić nick na Snapie?

Android i iOS Programy i aplikacje
12
5
0
12
5

Jak zmienić nazwę na Snapie? Czy jest to w ogóle możliwe, a jeżeli tak, to jakie są ograniczenia? W kilku prostych słowach pokazujemy, że możesz zmodyfikować identyfikator na Snapchacie i wymyślić nowy nick. 

Jak zmienić nazwę użytkownika na Snapie – czy to w ogóle możliwe?

Jak zmienić nazwę użytkownika na Snapie? Odpowiedź nie jest prosta, bo jeśli korzystasz z aplikacji, posiadasz właściwie dwa statusy. Pierwszym z nich jest login, który określasz przy rejestracji. Drugi stanowi Twoje imię i nazwisko lub wybrany przez Ciebie pseudonim widoczny dla innych. Jeśli chodzi o nazwę wyświetlaną, to jej zmiana jest możliwa i nie powinna przysparzać większych trudności. Wystarczy wybrać odpowiednie pole w aplikacji, o czym dokładniej piszemy poniżej. Inaczej sprawa wygląda w przypadku loginu, jeżeli chcesz go zmienić, niezbędne będzie usunięcie profilu, a następnie jego ponowne założenie.

jak zmienić nick na snapie

Zobacz też: TikTok – co to jest, jak działa i czy warto go używać? Wszystko, co musisz wiedzieć o TikToku

Zmiana wyświetlanej nazwy na Snapie

Pierwszy sposób dotyczy ustawienia nowego nicku widocznego dla pozostałych użytkowników. Aby dokonać zmiany wyświetlanej nazwy na Snapie, należy uruchomić aplikację, a następnie dotknąć ikony profilu, która pojawi się w lewym górnym rogu ekranu. Wyświetlone zostaną informacje dotyczące konta, w tym pole z publicznym pseudonimem. Po stuknięciu w nie palcem zobaczysz okienko z możliwością edycji nicku. Pamiętaj, aby po wpisaniu nowych danych zapisać zmiany. 

Zmiana nazwy poprzez stworzenie konta

Jeśli chcesz dokonać modyfikacji identyfikatora, który umożliwia logowanie się do Snapchata, musisz postąpić inaczej. Aplikacja uniemożliwia jego zmianę za pomocą ustawień z powodów bezpieczeństwa. Login jest bezpośrednio przypisany do danego konta, ponieważ pełni funkcję weryfikacji użytkownika. Ten typ nazwy na Snapie zmienisz tylko poprzez usunięcie istniejącego kanału i założenie nowego, tym razem już z innym nickiem. To rozwiązanie rekomendują nawet autorzy  portalu społecznościowego. 

W tym celu uruchom aplikację i, tak jak w przypadku zmiany pseudonimu, dotknij ikony profilu. Oprócz informacji o koncie w prawym górnym rogu pojawi się kółko zębate, które zaprowadzi Cię do ustawień. Stuknij palcem w ten znaczek, a następnie przejdź do zakładki „Pomoc techniczna” i z dostępnych poniżej wybierz „Potrzebuję pomocy”. Zostaniesz przekierowany na stronę Snapchata, gdzie pojawi się opcja „Menu” (trzy paski w prawym górnym rogu). 

Jesteś już w połowie drogi. Teraz rozwiń przycisk i znajdź „My account & security” („Moje konto i zabezpieczenia”), a następnie „Delete My Account” („Usuń moje konto”). Pojawi się ciągły tekst w języku angielskim. Aby sfinalizować proces usuwania, odnajdź w nim podświetlaną frazę „accounts portal”. Po kliknięciu, na ekranie zobaczysz prośbę o ponowne wpisanie loginu i hasła. Kiedy tego dokonasz, a następnie zatwierdzisz, zostaniesz wylogowany. Od teraz Twoje konto będzie nieaktywne. 

Nie przestanie ono jednak istnieć od razu. Zniknie dopiero po 30 dniach. Ponowne logowanie Snapchat odczyta jako chęć anulowania procesu rezygnacji i konto będzie ponownie aktywne. W trakcie okresu dezaktywacji nie możesz zarejestrować się w aplikacji za pomocą tego samego adresu e-mail, który był przypisany do usuwanego konta. Bez problemu zrobisz to za pomocą innej skrzynki pocztowej, co pozwoli Ci od razu wysyłać znajomym zdjęcia pod nową ksywką. 

Czy są jakieś ograniczenia w wyborze nazwy?

Zarówno przy wyborze stałego identyfikatora, jak i przy dobieraniu wyświetlanego nicku, możesz proponować dowolne warianty. Po założeniu konta system zaproponuje gotową opcję, ale nie musisz jej akceptować. Wystarczy wpisać dowolną kombinację cyfr i liter, o ile nie jest ona zajęta przez innego użytkownika. Jak wymyślić nick, aby wyróżniał się wśród pozostałych Snapowiczów i jednocześnie najlepiej Cię określał? 

jak zmienić nick na snapie

Zobacz też: Najbardziej przydatne aplikacje na Androida w 2021 – musisz je mieć w swoim telefonie!

Spróbuj poszukać inspiracji w tym, co Cię interesuje. Może to być imię postaci z serialu lub książki, nazwa ulubionej potrawy, koloru czy rośliny. Jeśli słowo jest już zajęte, spróbuj powtórzyć jedną z głosek i dodać znak interpunkcyjny. Często jednak po takiej modyfikacji wyrazy w języku polskim wyglądają zbyt banalnie. Dlatego sporo użytkowników Snapchata decyduje się na chwytliwe nicki po angielsku. Dobrym rozwiązaniem jest dodanie do nich kilku cyfr, na przykład swojego roku urodzenia. 

Przemyśl dobrze wybór stałej nazwy przy rejestracji, jeśli w przyszłości nie chcesz usuwać konta. Z kolei, gdy w trakcie korzystania z ulubionej aplikacji zechcesz zmienić dane wyświetlane, możesz to zrobić w każdej chwili. Wystarczy, że wrócisz do tego artykułu i podążysz za wskazówkami dotyczącymi modyfikacji profilu na Snapchacie. Przy okazji masz możliwość odświeżenia wyglądu swojego Snapa i zaskoczenia znajomych nową nazwą. 

12
5

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *