steam id gdzie jest jak sprawdzić

Poradniki

06.02.2024 10:11

SteamID – gdzie jest? Jak sprawdzić? Poradnik krok po kroku

Gry Programy i aplikacje
3
0
0
3
0

Jak sprawdzić SteamID? Gdzie jest? Kiedy może Ci się przydać ID Twojego konta na Steam? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule! Miłej lektury! 🙂 

Steam to obecnie coś więcej, niż tylko cyfrowy sklep z grami. Platforma Valve od lat też pełni funkcję czegoś w rodzaju portalu społecznościowego. Posiada też opcję łączenia konta z aplikacjami firm trzecich. Często, gdy chcemy tego dokonać, to jesteśmy proszeni o podanie Steam ID, czyli unikalnego identyfikatora przypisanego do każdego konta Steam. Jak go sprawdzić? To wyjaśnię Ci poniżej!

SteamID – gdzie jest?

Gdzie sprawdzić SteamID? Na szczęście, jest to prosty proces, który nie wymaga wiele czasu, wysiłku ani specjalnych zdolności. Najpierw pokażę, jak odszukać własne ID, a następnie wyjaśnię, jak znaleźć ID kogoś innego.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Dlaczego akurat SteamID ma takie znaczenie, a nie nick? Kluczową różnicą jest to, że SteamID jest stałe i raz przypisane do konta, pozostaje z nim związane na zawsze. To sprawia, że warto wiedzieć, jak odnaleźć swój identyfikator. 

Własne SteamID

gdzie jest steamid i jak je sprawdzić
Sprawdzenie ID to pestka!

Swoje Steam ID można sprawdzić z poziomu aplikacji Steam lub przeglądarki. Po uruchomieniu Steama lub wejściu na stronę wykonaj poniższe kroki:

  1. Najedź kursorem na swój nick znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Kliknij lewym przyciskiem myszy na swój pseudonim.
  3. Wybierz z menu opcję „Szczegóły konta”.
  4. W lewym górnym rogu spójrz na „KONTO [TWÓJ LOGIN]”. Pod nim znajdziesz swoje SteamID.

SteamID kogoś innego

Sprawdzenie SteamID innego gracza jest nawet łatwiejsze niż znalezienie własnego. Wystarczy odwiedzić profil tej osoby na Steam za pomocą przeglądarki internetowej i zwrócić uwagę na adres URL. Link do profilu będzie wyglądał mniej więcej tak:

  • https://steamcommunity.com/profiles/012345

Te liczby po /profiles/ to właśnie SteamID tego użytkownika. Co jednak w przypadku, kiedy zamiast liczb jest na przykład nick użytkownika? Spokojna Twoja głowa! W takiej sytuacji wystarczy np. skopiować link do profilu i wrzucić go na SteamDB lub inny Steam ID Finder,  wyszukać, po czym skopiować ID z odpowiedniego pola. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jak sprawdzić Steam ID i gdzie znaleźć ten unikalny identyfikator. Jego znajomość jest rzadko wymagana, ale istnieją sytuacje, kiedy znajomość tego kodu staje się niezbędna, na przykład na pewnych stronach internetowych czy w aplikacjach.

Na zakończenie warto dodać, że na naszej stronie dostępny jest również poradnik jak zmienić avatar na Steamie. Ewentualnie zachęcam Cię do sprawdzenia jakie są Darmowe gry na Steam

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *