badoo

Poradniki

05.05.2022 16:59

Przewodnik po portalu randkowym Badoo – jak działa Badoo?

Online Programy i aplikacje Social media
36
7
17
36
7

Poszukujesz swojej drugiej połówki? Być może warto dać szansę Badoo! Sprawdź nasz przewodnik po tym portalu randkowym. Jak działa i czy warto dać mu szansę? Tego dowiesz się z artykułu.

Czym jest Badoo?

Portal randkowy Badoo został stworzony w 2006 roku przez rosyjskiego przedsiębiorcę Andrieja Andriejewa. Serwis umożliwia zawieranie nowych znajomości z osobami, których cechy charakteru lub zainteresowania są zgodne z Twoimi kryteriami. Aplikacja dostępna jest zarówno w formie mobilnej, na smartfony z systemem Android oraz iOS, jak i urządzenia stacjonarne w formie witryny internetowej.

Jak działa Badoo?

Badoo nie jest przesadnie skomplikowany w swoich głównych założeniach. Po dopełnieniu formalności związanych z rejestracją na wstępie przechodzimy do gry z rodzaju „Chybił-Trafił”. Jej celem jest dobranie osób, które posiadają już konta na portalu i mogą Cię zainteresować. Co ważne, po uruchomieniu swojego konta Ty również zaczynasz w niej uczestniczyć.

Jednak to – jak często bywa – uzależnione jest od kilku czynników. Widoczność Twojego profilu dla innych użytkowników Badoo podlega wskaźnikowi popularności. Wskaźnik ten jest obliczany na podstawie liczby nowych dopasowań, osób, które polubiły Twój profil oraz gości, którzy odwiedzają go. Bycie aktywnym na portalu przekłada się na zwiększenie naszych szans na dotarcie do większej liczby innych użytkowników.

badoo

Jak aplikacja dopasowuje do siebie swoich użytkowników?

Każdy użytkownik określa swoje zainteresowania/preferencje, które pomagają algorytmom w doborze podobnych do siebie osób. Po dopasowaniu obie muszą wyrazić chęć podjęcia kontaktu (przez zaznaczenie stosownego okienka). Gdy to nastąpi, może rozpocząć się konwersacja, gdzie wszystko zależy już od obu połączonych ze sobą osób.

Nierzadko dla wielu osób przełamanie pierwszych lodów bywa stresujące. Jeżeli Tobie również trudno zrobić ten pierwszy krok, z pomocą przychodzi funkcja Uśmiechu. Po jej wyborze Badoo automatycznie wyśle wiadomość osobie, z którą chcesz rozpocząć rozmowę. Warto dodać, że jeśli nie jesteś pewien, kto został do Ciebie dopasowany, przy jego imieniu zobaczysz symbol serduszka. Natomiast po usunięciu rozmowy z danym użytkownikiem dopasowanie również zostanie wymazane.

Sprawdź też: Portal i aplikacja Zaadoptuj Faceta – wszystko o serwisie randkowym. Opinie, zalety, opis funkcjonalności

Jak zmienić lokalizację na Badoo?

Aplikacje randkowe mają to do siebie, że do ich poprawnego działania musimy podać naszą lokalizację. Nie inaczej jest z Badoo: robiąc to, pozwalamy apce na łączenie naszej osoby w pary z kimś, kto znajduje się w naszym zasięgu. Nie musicie się jednak obawiać, że obca osoba pozna Waszą dokładną lokalizację. O ile sami jej nie ujawnicie, Badoo informuje rozmówcę o przybliżonym położeniu drugiej strony.

Twoja lokalizacja może być także dowolnie zmieniana, np. w momencie, gdy przeprowadzasz się do innego miejsca zamieszkania. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto, na stronie profilowej klikniesz ikonę ołówka widoczną przy Twojej obecnej lokalizacji i wpiszesz nową. Od tej pory portal będzie dopasowywał do Ciebie osoby znajdujące się w naszej stosunkowo bliskiej odległości.

Czy Badoo jest darmowe?

Rejestracja w serwisie Badoo jest całkowicie darmowa. Po jej dokonaniu możesz zacząć korzystanie z podstaowych narzędzie. Co warte zaznaczenia, założenie profilu na portalu daje nam dostęp do 3 dni darmowego konta Premium. Po tym czasie jeżeli chcemy korzystać z jego dobrodziejstw, musimy wykupić je za prawdziwe pieniądze.

badoo

Konto Premium

Konto premium pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcji, które są poza zasięgiem zwykłego (darmowego) konta na portalu. Premium pozwala na:

 • korzystanie z Trybu Niewidocznego, który pozwala na przeglądanie innych profili w sekrecie,
 • opcję cofnięcia głosu na „nie”, danego uprzednio w grze „Chybił-Trafił”,
 • dostęp do folderu „W Ulubionych”, który pozwala na sprawdzenie osób, które polubiły nasze konto,
 • możliwość czatowania z najpopularniejszymi użytkownikami Badoo i wysyłania im wiadomości za pośrednictwem portalu,
 • kontaktowanie się z nowymi użytkownikami Badoo,
 • dostęp do folderu „Lubią Cię”, który pozwala na zobaczenie profili, którym spodobaliśmy się w grze „Chybił-Trafił,
 • różnego rodzaju dodatki kosmetyczne, które możemy umieszczać w naszych wiadomościach.

Sprawdź też: Tinder – opinie mężczyzn i kobiet. Czy warto korzystać z Tindera? Czy można znaleźć tam miłość?

Badoo Premium – cena

Jak już wspominaliśmy, powyższe udogodnienia schowane są za koniecznością uiszczenia opłaty. Model premium oparty jest o subskrypcje, stąd też możesz wykupić go na różną długość czasu. Obecnie dostępne są cztery warianty:

 • tygodniowy – koszt wynosi 22 złote,
 • miesięczny – za miesiąc korzystania z Badoo Premium trzeba zapłacić 74 złote,
 • kwartalny – trzy miesiące dostępu do Premium zostały wycenione na 175 złotych,
 • dożywotni – korzystanie z Premium bez ograniczeń wiąże się z koniecznością uiszczenia 415 złotych.

Jak usunąć konto na Badoo?

Jeżeli serwis nie spełnia jednak Twoich oczekiwań i zastanawiasz się, jak usunąć konto na Badoo, w każdej chwili masz możliwość to zrobić. Aby tego dokonać, należy:

 • po wejściu w nasz profil, należy kliknąć ikonę ustawień, która znajduje się w prawym górnym rogu strony (ikona zębatki),
 • przechodzimy na sam dół strony, aż pojawi się przycisk Usuń konto,
 • po jego kliknięciu, zaznaczamy opcję „Usuń konto na stałe” i przechodzimy dalej,
 • potwierdzamy nasz wybór naszym aktualnym hasłem i przepisaniem stosownego kodu,
 • klikamy „Usuń konto”, co ostatecznie usuwa naszą obecność na portalu.
badoo
Źródło: badoo.com

Czy portal Badoo jest bezpieczny?

Badoo zapewnia bezpieczeństwo użytkowników i dba o to, aby tworzone profile były autentyczne, a osoby z fotografii tymi, za które się podają, dlatego poprosi Cię o weryfikację konta przez wydanie polecenia o zrobieniu sobie zdjęcia z poziomu aplikacji. Na ekranie pojawi się dokładna instrukcja, które kroki musisz wykonać. System sprawdza, czy zrobione zdjęcie jest zgodne z tym, które posiadasz na swoim profilu, oraz czy jesteś osobą pełnoletnią. Po udanej weryfikacji otrzymasz Status Wiarygodności, który wskaże innym użytkownikom, że Twój profil jest prawdziwy.

Wiadomości, które przesyłamy za pośrednictwem portalu, są szyfrowane, co podnosi stopień bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać, że część użytkowników może mieć złe zamiary. W przypadku Badoo (jak i innych portali tego typu) warto jest zachować ostrożność i nie udostępniać zbyt wielu informacji o sobie osobom, których nie poznaliśmy dostatecznie.

Sprawdź też: Poznaj najlepsze aplikacje randkowe i portale 2022

Połączenie konta z Facebookiem

Serwis sam nie połączy się z profilem na Facebooku, ale może to zrobić, jeśli wyrazisz na to zgodę. Robiąc to, Twoi znajomi z portalu społecznościowego dostaną powiadomienie z propozycją dołączenia do Badoo, które wysłane zostanie w Twoim imieniu.

Czy to dobry pomysł? Werdykt pozostawiam Wam, jednak sparowanie aplikacji z naszym kontem FB sprawi, że wiele informacji, które nas dotyczy, zostanie przekazanych Badoo. Inną kwestią jest to, czy naprawdę chcemy, aby nasi znajomi byli świadomi tego, że mamy konto na portalu randkowym?

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Podsumowanie: Badoo najlepsze w Polsce?

Jak omawiany tu portal wypada w starciu ze swoim największym konkurentem, czyli serwisem Tinder? Oba portale zasadniczo różnią się od siebie. Badoo posiada większe opcje prywatności przez możliwość bycia niewidocznym na komunikatorze, oferuje dostępność oceny dopasowań wyliczanej na podstawie algorytmów oraz łączy ze sobą ludzi, którzy mają zbliżone do siebie zainteresowania bądź pasje. Tinder nie pozwoli nam podejrzeć tego, kto odwiedzał nasze konto, co jest sporą niedogodnością dla wielu użytkowników.

W związku z tym, z racji mnogości opcji, zdaniem wielu użytkowników Badoo jest lepszym portalem do znalezienia relacji długoterminowej. Ma to potwierdzenie także wśród użytkowników: w naszym kraju to właśnie Badoo jest popularniejszym wyborem dla tych, którzy szukają miłości. Jeżeli zaliczasz się do nich, rekomendujemy sprawdzenie Badoo, nawet w podstawowej, darmowej wersji.

Sprawdź też: Aplikacja 6obcy — co to jest? Jak jej używać?

36
7

Podziel się:

Komentarze (17)

Portal jest beznadziejny. W laptopie otwiera się jakaś witrynka, apka ze smartfona, a nie program na Windows. Zero wyszukiwania. Wpiszesz swoją miejscowość, a w wyszukiwaniu masz propozycje oddalone o 50 kilometrów, jednak nie ze swojej miejscowości. Wiele osób traktuje ten portal jako zabawę. Stąd naprawdę sporo oszustów. Cóż taki jest świat. Jednak zarządzający portalem traktują to lekko. Nie leci kasa, co będziemy ulepszać, modyfikować, kontrolować.

Czy jak mam problem i nie mogę w dalszym ciągu zweryfikować swojego profilu ze zdjęciem to czy mam szanse na spotkanie kogoś

Jak usunąć zagraj w pytania i mamy oboje odpowiedzieć gdy druga osoba nie odpowiada bo nie CHCE się w to bawić lub nie rozumie A mamy blokadę Ona pisze napisz do mnie A jest blokada Proszę o usunięcie tych pytań i odblokowanie profilu pani Ireny lat 54 z Kostomlotow

po przerwie wróciłam na portal Badoo – myślałam, że coś się zmieni a tu te same potworne gęby sprzed roku, te które zablokowałam też są aktualnie pokazywane❗skąd tych potworów wyciągają bo ja nawet na ulicach takich nie spotykam!!! Czy tym Badoo ktoś zarządza? Napewno NIE! Bo totalny bajzel i to samo wkoło Macieju!!! Jak na ten wiek to nie poważne podejście!!!

…. na Badoo ciągle te same gęby facetów i to jeszcze takich ja z epoki kamienia łupanego!!!! po co to wyśletlają przez całe m-ce te same osoby…. ❗

Przede wszystkim nie płacić za nic zwłaszcza kartą kredytową. Chyba, że ktoś chce mieć problemy…. karma wraca, pamiętajcie o tym ci, co tworzycie Badoo

Przyznaję się że na badoo odjąłem sobie 7 lat, ale spokojnie tak wygladam i zdarzalo mi sie umowić w realu, świetnie sie dogadywałem z mlodszymi kobietami. Jednak jakoś sumienie ruszyło i sprobowałem na facebooku randkowym z kobietami w swoim wieku i o dziwo kompletnie nie mogę złapać kontaktu. Stare baby nie wiedzą czego chcą a dodam że nie chodzi mi o szybki seks ale o kogoś fajnego na życie

Beznadzieja. Ten sam facet tworzy 10 profili.Raz jest Jackiem z Tucholi-wdowcem, innym razem status-to skomplikowane(żonaty) Wawa. . Dziwię się , że portal tego nie wyłapuje,Najlepsze jak ci ze statusem „skomplikowane puszczają zdjęcie z żoną. Podobam się facetom, ale prawie wszyscy chcą wpaść do mnie na szybki w porze lanczu. (chyba myślą, że ja nie pracuję lub powinnam siedzieć i czekać). Do centrum nie pójdą z Tobą, bo może ktoś spotka i teściowej doniesie. Kobieta nie wiem jak by musiała być głupia, zeby uwierzyć w te brednie. Ostatnio natknęłam się na byłego męża, który niedawno ożenił się(status-„to skomplikowane””:))Jak się cieszę, że mnie już to nie dotyczy…..i nie dowiem się chyba nigdy, co autor tych słów miał na myśli.

Byłam tu raptem 3 dni..okropne sami oszuści matrymonialni chcący się pobawić…erotomani ..tu nikogo się nie znajdzie żeby życie sobie ułożyć .szkoda czasu.

Tylko 10 wiadomości dziennie,w trybie premium do 20 ale się wysilili :D,typowy portal do żerowania na naiwnych użytkownikach jak inne,oczywiście każdy będzie bulił hajs aby wypromować swój profil,który nijak się ma do rzeczywistości bo na takich portalach ludzie udają zupełnie kogoś innego niż są naprawdę,masa jest osób wyłudzających pieniądze ewentualnie trolle,które udostępniają potem screeny z rozmów na grupach typowo dla trollingu,nie podam nazw aby nie reklamować tego *****.Niewielki procent osób korzystających z tego jak i innych portali randkowych rzeczywiście szuka drugiej połówki i ją znajduje,jeszcze mogę dodać o czym artykuł nie wspomniał,iż jeśli ktoś chce tam założyć konto to niech nie powiązuje go z facebookiem bo wówczas Badoo w jego imieniu zacznie spamować na potęgę wysyłając linki do znajomych tej osoby a to jest bardzo denerwujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *