1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Najlepsze aplikacje i portale randkowe. Przegląd najpopularniejszych aplikacji do randkowania

Poradniki

2 miesiące temu

Najlepsze aplikacje i portale randkowe. Przegląd najpopularniejszych aplikacji do randkowania

Programy i aplikacje
2
0
0
2
0

Aplikacje randkowe nie ograniczają się tylko do Tindera, dostępnych jest wiele ciekawych opcji zdecydowaliśmy się pokazać Ci niektóre z nich. Aplikacje i portale randkowe co dokładnie wybrać? Podpowiadamy.

Aplikacje i portale randkowe — co jest popularniejsze w Polsce?

Rynek randek internetowych nieustannie się rozwija, dlatego każda osoba może wybierać spośród wielu aplikacji i portali randkowych. Niektóre z nich są darmowe, inne płatne, niezależnie jednak od tego, każda kusi swoją wyjątkowością. W Polsce dostępnych jest wiele opcji, dopasowanych do potrzeb użytkowników. Osoby, które dynamicznie poszukują nowych znajomości, prawdopodobnie zalogują się w Sympatii, na Tinderze lub wybiorą Bumble. Ci, którzy wolą w nieśpieszny sposób nawiązywać nowe relacje, wybiorą Badoo, podczas gdy fani quizów i innych oryginalnych aplikacji zbliżą się do ZaadoptujFaceta. Wszystkie aplikacje czy portale mają jedną cechę wspólną — równie dobrze możesz trafić na potencjalnych partnerów, szukających przede wszystkim stałej relacji, co na użytkowników, których interesuje jedynie przygoda na jedną noc. Chcesz zrobić pierwszy krok? 

Zobacz też: Facebook Dating – jak działa, jak używać, czy to najlepsza aplikacja randkowa?

Portale randkowe — cechy i zalety

Korzystając z portali randkowych o wiele łatwiej znaleźć osobę idealnie dopasowaną do Twoich wymagań, o co ciężko w rzeczywistości. Jedną z głównych zalet jest fakt, że nie musimy wychodzić z domu, by zawierać nowe znajomości, co jest wspaniałą opcją dla osób nieśmiałych, którym w realu ciężko rozpocząć rozmowę z nieznajomym. Komunikacja przez wiadomości tekstowe może być o wiele łatwiejsza niż rozmowa twarzą w twarz. Rejestracja jest bardzo prosta i szybka, często można nawet zalogować się, korzystając z Facebooka podstawowe dane takie jak: wiek, położenie oraz zdjęcia zostaną automatycznie zaimportowane, aby pozwolić Ci natychmiast rozpocząć korzystanie z aplikacji

W dobie postępu technologicznego jako normalne postrzega się korzystanie z aplikacji lub portali randkowych. Na niezwykle konkurencyjnym rynku nie jest jednak łatwo wybrać opcję, która spełni Twoje oczekiwania.

Pomożemy Ci, przedstawiając najpopularniejsze aplikacje randkowe, dzięki którym możesz spotkać singli bez względu na to, gdzie jesteś. Rynek mobilnych randek jest oblegany przez setki aplikacji, które próbują konkurować ze sobą pod względem pomysłowości, aby Cię przyciągnąć. Jak możesz sobie wyobrazić, nie wszystkie z nich okażą się tak skuteczne, jak sobie tego życzysz. Oto nasz wybór, więc nie marnuj czasu!

eDarling —  jeden z czołowych portali randkowych w Polsce

edarling portal randkowy
Na portalu eDarling znajdziesz też mnóstwo cennych wskazówek / Źródło: edarling.pl

eDarling jest jednym z najbardziej znanych serwisów randkowych w Polsce. Istnieje od 2009 roku i wciąż cieszy się ogromną popularnością i rosnącą liczbą użytkowników. eDarling to tak zwany serwis randkowy premium, w którym dostęp do głównych funkcji jest płatny. Podczas rejestracji należy wypełnić długi test osobowości, z którego informacje przetwarzane są przez algorytm. W wyniku tego działania zostaną przedstawione Ci osoby zgodne z Twoim profilem. Funkcjonowanie serwisu opiera się na systemie opracowanym przez zespół psychologów. 

Platforma jest niezawodna, a jej użytkownicy szukają przede wszystkim poważnych relacji. Opcja do rozważenia, jeśli jesteś skoncentrowany na poszukiwaniu osób o określonych cechach osobowości. 

Rejestracja na tym portalu jest prosta i bezpieczna. Ten internetowy portal randkowy posiada również własną aplikację mobilną, która umożliwia wygodniejszy kontakt z nowo poznanymi osobami. Dodatkowo ma dział obsługi klienta oraz zawiera zabezpieczenia chroniące dane użytkowników i ich prywatność.

Sympatia — najlepszy polski serwis randkowy, który doczekał się aplikacji mobilnej

sympatia serwis randkowy
Zaglądając na Sympatię, koniecznie sprawdź historie miłosne użytkowników / Źródło: sympatia.onet.pl

Sympatia jest polskim portalem randkowym, który istnieje już od 2002 roku. Posiada również swoją wersję mobilną. Portal ten jest bardzo popularny wśród ludzi szukających partnera. Zarejestrowanie się polega na podaniu maila bądź też zalogowaniu się przez Facebooka, które może ułatwić nam przesyłanie zdjęć. Towarzyszy temu jednak całkowita dyskrecja.  Obie opcje założenia konta są tak samo bezpieczne, ale jeśli chcesz bardziej zadbać o swoją prywatność, to polecamy utworzenie konta poprzez adres mailowy. Rejestracja opiera się na podaniu informacji o sobie i dodaniu paru zdjęć, by stworzyć swój profil. Portal umożliwia pisanie wiadomości do osób, które nas interesują. Sympatia wprowadziła możliwość przeglądania historii par, które się poznały w tym serwisie randkowym i są obecnie w szczęśliwych związkach i małżeństwach.

Aplikacje randkowe — cechy i zalety 

Aplikacje randkowe to wygodniejsza i praktyczniejsza wersja mobilna portali internetowych. Są prostsze w obsłudze, a instalując je na smartfonie, mamy łatwiejszy kontakt z innymi użytkownikami. Dostępne są one do pobrania na Androida i iOS-a, dzięki czemu każdy może je ściągnąć i używać. Jedną z zalet aplikacji mobilnych jest praca nad swoją nieśmiałością, a także asertywnością — umiejętność mówienia „nie” przydaje się w każdej relacji. 

Mobilne aplikacje randkowe w wersji podstawowej są darmowe, jednak dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji wymaga dokonania płatności. Najczęściej z aplikacji randkowych korzystają mężczyźni: średnio na 3 mężczyzn przypada 1 kobieta. Właśnie dlatego wielu z nich decyduje się na zakup dodatkowych opcji, które zwiększają możliwości przeglądania zdjęć czy po prostu nawiązywania kontaktu.

Tinder — najpopularniejsza apka do randkowania na świecie

tinder aplikacja ceny
Jeśli chcesz poznać ceny subskrypcji, musisz zalogować się do aplikacji / Źródło: tinder.com

Tinder to amerykańska aplikacja na smartfona utworzona w 2012 roku. Cały czas rośnie popularność tej aplikacji, ale wśród ludzi wzbudza mieszane uczucia i dużo kontrowersji. Założenie konta następuje poprzez podanie i zweryfikowanie numeru telefonu w wersji na iOS, Androida lub na przeglądarki. Ta ostatnia umożliwia także zalogowanie przez konto Google. 

Kandydaci są dobierani zgodnie ze swoimi preferencjami na podstawie wieku, orientacji seksualnej oraz odległości geograficznej. Jeśli ktoś nam się nie spodoba, przesuwamy jego profil w lewo, odrzucając tym samym kandydata. Gdy ktoś nam przypadł go gustu, przesuwamy zdjęcie w prawo lub przydzielamy mu serduszko. Jeżeli my również wpadniemy komuś w oko, dowiemy się o tym, gdy odwzajemni się polubienie profilu — pojawia się wtedy powiadomienie „It’s a match” i od tego momentu możemy rozpocząć rozmowę z daną osobą. Tinder przypomina tzw. szybkie randki, które również są nastawione na błyskawiczną selekcję kandydata. Oprócz podstawowego darmowego konta, możemy też wykupić subskrypcje Plus, Gold lub Platinum.

Badoo — aplikacja randkowa popularniejsza od Tindera w Polsce

Badoo to popularna aplikacja randkowa, która powstała z serwisu utworzonego w 2006 roku. Ta strona randkowa jest podobna do sieci społecznościowej, takiej jak Facebook. Będziesz mógł spotkać przyjaciół, ale także ukochanych. To kolejna aplikacja, która umożliwia nawiązywania relacji międzyludzkich. Dzięki dbałości o szczegóły i stały rozwój, portal szybko zyskał opinię najlepszego serwisu randkowego na świecie. Rejestracja polega na uzupełnieniu danych o sobie oraz dodaniu kilku zdjęć. Aplikacja pozwala na wyszukiwanie i przeglądanie profili innych użytkowników, zgodnie z własnymi preferencjami takimi jak na przykład: wiek, pochodzenie, zainteresowania czy też miejsce zamieszkania. 

Założenie konta na Badoo jest całkowicie darmowe i bezpieczne. Bardzo ciekawą opcją jest korzystanie z trybu prywatnego — ukrywamy swój profil, lecz nadal możemy przeglądać profile innych użytkowników. Aplikacja pozwala na komunikowanie się poprzez wiadomości tekstowe oraz wideo rozmowy. Oferuje zakładkę „w pobliżu”, dzięki której możesz skontaktować się z singlami z tego samego obszaru geograficznego co Ty. Przydatna funkcja dla osób, które chcą poznać użytkowników w prawdziwym życiu. Dostępna jest bowiem zakładka „spotkanie”, ułatwiająca odnajdywanie profili. Możesz wyszukiwać według kryteriów wybranych na pasku wyszukiwania.

Zobacz też: Przewodnik po portalu randkowym Badoo – wszystko, co musisz wiedzieć o tej aplikacji

Bumble — umów się na randkę lub poznaj przyjaciela — to wszystko znajdziesz w apce

Bumble to aplikacja randkowa reklamowana jako przeznaczona dla kobiet, ponieważ tutaj kobieta wykonuje pierwszy ruch. Jest to darmowa i bezpieczna aplikacja mobilna, która powstała w 2014 roku i została założona przez Wolfe Herd, rozpoczynającą swoją karierę w innym serwisie randkowym — Tinderze. Na ekranie smartfona przewijają się profile dopasowane do wybranej przez użytkownika kategorii. Każdy z nich można potwierdzić lub odrzucić. Jeśli istnieje wzajemna zgoda, połączenie zostaje nawiązane i można rozpocząć dyskusję. W Bumble jednak to kobieta musi odezwać się jako pierwsza, co więcej musi to zrobić w ciągu 24 godzin, bo inaczej para zniknie. Aplikacja stała się niezwykle popularną marką na świecie, mimo że konkuruje na zatłoczonym rynku. Bumble obecnie oferuje również usługi wychodzące poza randkowanie, w tym profesjonalne nawiązywanie kontaktów, czy znajdowanie nowych przyjaciół. 

ZaadoptujFaceta —  aplikacja, w której to kobiety rozdają karty

ZaadoptujFaceta to bardzo kontrowersyjna aplikacja, która staje się coraz bardziej popularna i poszerza swoje grono użytkowników. Powstała ona w 2008 roku we Francji i jest odpowiednikiem serwisu randkowego o tej samej nazwie. W Polsce funkcjonuje od 2013 roku, a odsetek kobiet wśród osób korzystających z serwisu w naszym kraju jest najwyższy na świecie. ZaadoptujFaceta to nie tradycyjna aplikacja randkowa. Kobieta jest tu klientem, a mężczyzna „towarem”. Rejestracja polega na zaznaczeniu czy jest się „klientem” czy też „produktem”. Mężczyźni są uporządkowani w katalogach: pakerzy, wąsacze, brodacze itp. 

Kobieta wybiera swój typ i może przeglądać swoją kolekcję. Mężczyzn, zgodnie z ich umiejętnościami, można również „etykietować”. Wyszukiwarka umożliwia precyzyjne zdefiniowanie poszukiwanego modelu faceta, od cech charakteru, przez wygląd, po „stan zużycia”. Do ZaadoptujFaceta nie należy podchodzić inaczej niż z dystansem. Choć  serwis  ogromne kontrowersje i oburzenie niektórych mężczyzn, to właśnie humorystyczność jest jego cechą nadrzędną. Nie chodzi o to, by obrazić mężczyzn, ale by odwrócić tradycyjne role.

Co wybrać? Podpowiadamy

Jeśli nadal masz wątpliwości co do założenia konta w internetowym serwisie randkowym czy też w aplikacji mobilnej, to nie masz nic do stracenia, zawsze możesz zyskać  nowe znajomości i przeżyć wspaniałą przygodę. My zdecydowanie stawiamy na aplikacje, ponieważ zarejestrowanie się tam nie wymaga czasu, można korzystać z niej w dowolnym miejscu i o każdej porze. Jest to o wiele bardziej praktyczne, w czasach, kiedy telefon odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Najlepszym wyborem byłoby jednak pobranie kilku aplikacji na przykład Badoo i Tinder, a następnie sprawdzenie, które nam najbardziej odpowiadają. 

Niektóre aplikacje randkowe jako swój cel stawiają parowanie osób poszukujących jedynie poważnego związku. Nie oznacza to jednak, że nie możesz znaleźć miłości za pomocą bardziej ogólnej aplikacji randkowej. Warto jednak pamiętać, że w takich miejscach znajdzie się osoby z różnym nastawieniem oraz odmiennymi oczekiwaniami. Rozpoczynając znajomość z potencjalnym partnerem, warto jasno je określić i omówić.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.