Poradnik jak wyłączyć narratora w Minecraft

Poradniki

21.11.2023 09:45

Jak wyłączyć narratora w Minecraft? Poradnik

Gry
6
0
0
6
0

Zastanawiasz się jak wyłączyć narratora w Minecraft? Jest to dziecinnie proste i zajmie Ci to dosłownie chwilę! Sprawdź sprawdzone sposoby i dowiedz się, między jakimi ustawieniami narratora możesz się przełączać.

Od aktualizacji 1.12, zatytułowanej „World of Color Update”, Minecraft zawiera funkcję narratora, która ma na celu zwiększenie dostępności gry. Dokładniej narrator pozwala graczom usłyszeć wybierane opcje, opisy ekranu, a także inne powiadomienia z gry, co dla wielu osób okazuje się bardzo pomocne. Niektórzy jednak uznają go za zbędny lub przeszkadzający. W tym krótkim poradniku przedstawimy, jak można wyłączyć narratora w Minecraft.

Jak wyłączyć narratora w Minecraft? Sposoby

Są dwa sposoby na to, jak wyłączyć narratora w Minecraft, z czego oba warianty są banalnie proste:

 • Za pomocą skrótu klawiszowego – najszybszym sposobem na wyłączenie narratora w Minecraft jest użycie kombinacji klawiszy CTRL + B. Po naciśnięciu tej kombinacji narrator zostanie natychmiast wyłączony. Tą samą metodą można go z powrotem włączyć.
 • Przez menu gry – możesz również wyłączyć narratora, przechodząc do menu, wchodząc w ustawienia gry („Options”), a następnie w sekcję ustawień dostępności („Accessibility Settings”). Już w pierwszej pozycji znajdziesz opcję wyłączenia narratora. Pamiętaj o zaakceptowaniu ustawień przyciskiem „Done”.
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Sprawdź też: Minecraft: komendy i kody do gry. Jak je aktywować?

Ustawienia narratora w grze Minecraft – dostępne opcje

W grze Minecraft możesz nie tylko całkowicie wyłączyć/włączyć funkcję narratora. Istnieją różne opcje konfiguracji syntezatora mowy, które pozwalają na dostosowanie jego działania do indywidualnych potrzeb. Warianty są następujące:

 • Narrator: wył. – ta opcja całkowicie wyłącza narratora;
 • Narrator: czyta wszystko – w tym trybie narrator odczytuje nazwy elementów interfejsu użytkownika oraz wiadomości z czatu;
 • Narrator: czyta czat – W tym ustawieniu narrator odczytuje tylko wiadomości z czatu;
 • Narrator: czyta system – W tym trybie narrator skupia się na odczytywaniu elementów interfejsu użytkownika.

Sprawdź też: Minecraft za darmo — czy to możliwe? Wszystko o cenie i dostępności

Ustawienia w Minecrafcie są dość przejrzyste i raczej trudno się w nich pogubić

W Minecraft Bedrock Edition ustawienia dotyczące narratora nieco się różnią. W menu dostępne są trzy opcje:

 • Zamiana tekstu na mowę zgodnie z ustawieniami urządzenia – dopasowuje ustawienia do urządzenia, na którym grasz;
 • Zamiana tekstu na mowę interfejsu użytkownika – narrator skupi się na niezbędnych opcjach i powiadomieniach;
 • Zamiana tekstu na mowę na czacie – odczytuje wiadomości z czatu.

Sprawdź też: Mapy Minecraft – jak wgrać? Jakie są najlepsze?

Co jeszcze warto wiedzieć o narratorze w Minecraft?

Wiesz już jak wyłączyć narratora w Minecraft, a także to, jakie są dostępne opcje w ustawieniach. Na koniec warto dodać trzy dodatkowe informacje o lektorze głosowym:

 • Funkcja narratora dostępna jest na wszystkich platformach, na których powstała gra – nie tylko na PC, ale także na konsolach i urządzeniach mobilnych.
 • Narrator nie bierze pod uwagę komend i ich wiadomości wyjściowych. Nie wyłapuje również wiadomości na czacie otrzymywanych komendą „/me”.
 • Poza skrótem CTRL + B w grze Minecraft istnieje także kombinacja przycisk Windows + CTRL + N, która przenosi do opcji narratora systemu Windows. To również może nadać się do spersonalizowania ustawień dla gracza.

Narrator w Minecraft jest przydatnym narzędziem dla wielu graczy, ale dzięki dostępnym opcjom konfiguracyjnym, każdy może dostosować jego działanie do swoich przyzwyczajeń. Gracze mają pełną kontrolę nad tą funkcją. A Ty – jaką opcję preferujesz? Wolisz grać z włączonym syntezatorem mowy, czy może bez funkcji narratora? A może inne funkcje, które zostały wprowadzone z czasem w Minecrafcie, zasługują według Ciebie na większą uwagę? W końcu gra ta daje duże pole personalizacji, np. poprzez skórki i tekstury, których wygląd możesz dowolnie zmieniać. Zachęcamy do dyskusji w komentarzach!

Sprawdź też: Skiny do Minecraft – skąd pobrać i jak zrobić własne?

morele w google news
6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *