skin do minecrafta ze zmienioną miną i mieczem

Poradniki

07.11.2023 14:07

Skiny do Minecraft – skąd pobrać i jak zrobić własne?

Gry
9
1
0
9
1

Dowiedz się, skąd pobrać skiny do Minecraft oraz w jaki sposób możesz wgrać je do gry. Przedstawię Ci jeszcze, za pomocą jakich narzędzi możesz zrobić własne skiny do Minecraft, których pozostali będą mogli jedynie pozazdrościć.

Czym są skiny do Minecraft?

Skin, inaczej skórka, to zewnętrzny wygląd Twojej postaci w grze. W zależności od oprawy graficznej, jedne skiny mogą być bardziej złożone od drugich. Skiny do Minecraft z wiadomych przyczyn nie są tak zaawansowane. Ponadto w późniejszym etapie gry zostają one przykryte pancerzem postaci, na który składają się takie elementy, jak hełm, zbroja lub spodnie.

rodzaje skinów do minecraft
Tak prezentują się tylko niektóre z rodzajów skinów do Minecraft
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Wobec tego skiny do Minecraft służą przede wszystkim wyróżnianiu się z tłumu klockomaniaków. Nietrudno zauważyć, że chociażby YouTuberzy grający w Minecrafta mają zazwyczaj własny skin, który staje się ich avatarem. Jeżeli Ty również nie masz ochoty dalej spoglądać na klasycznego Steve’a lub Alex, własny skin do Minecraft jest na to rozwiązaniem.

Czy skórki do Minecraft są darmowe?

I tak, i nie. Ze stron, które za chwilę poznasz, owszem, pobierzesz skiny do Minecraft za darmo. Jednak w przypadku Minecraft Bedrock Edition skiny mogą być płatne, jako że ta wersja Minecrafta posiada wbudowany sklep oraz walutę premium. Ponadto w społeczności Minecrafta istnieją osoby, które stworzą dla Ciebie skin za opłatą.

Sprawdź też: Minecraft za darmo — czy to możliwe? Wszystko o cenie i dostępności

Skąd pobrać skiny do Minecraft?

Jeżeli nie należysz do artystycznych dusz (bo jednak stworzenie skina wymaga podstawowej znajomości tworzenia grafiki), to możesz wykorzystać skin stworzony przez kogoś innego. Skinów w internecie absolutnie nie brakuje. Tak naprawdę przed Tobą kilkaset stron ze skinami do przejrzenia i tysiące różnorodnych skinów czekających na pobranie.

lista skinów minecraft do pobrania
Lista skinów do Minecraft do pobrania na każdej ze stron praktycznie nie ma końca

Oto, z jakich konkretnie stron możesz pobrać skiny do Minecraft:

 • NameMC
 • Minecraft Skins
 • Nova Skin
 • SkinsMC

Pobranie skórki do Minecrafta może wymagać od Ciebie stworzenia konta na danym serwisie. Niektóre strony dodatkowo ułatwiają proces ich instalacji, pozwalając nie tylko pobrać skin, ale również od razu wprowadzić go do gry.

Czy da się pobrać skin napotkanego gracza?

Tak, istnieje możliwość pobrania skina innego gracza i można to zrobić za pomocą jednej z topowych stron – NameMC. Na podanym serwisie wpisz w polu wyszukiwania pseudonim interesującego Cię gracza, aby odnaleźć jego profil, a następnie pobrać skin, z którego korzysta w Minecrafcie.

Jak dodać skiny do Minecraft?

Niektóre ze stron ze skinami do gry pozwalają z góry na zainstalowanie pobranej przez Ciebie skórki – o czym zresztą wspomniałem. Ale istnieją także tradycyjne sposoby na dodanie skina do Minecraft, te jednak różnią się w zależności od edycji gry. O nich już poniżej.

steve i przyjaciele z gry minecraft
Bez obaw! Instrukcja instalacji skinów jest tak prosta, jak instalacja samego Minecrafta

Jak zainstalować skin do Minecraft Java Edition?

 1. Uruchom Minecraft Launcher.
 2. Przejdź do zakładki Minecraft Java Edition, następnie do zakładki Skórki.
 3. Dodaj nową skórkę, a w trybie edycji wybierz pobrany przez Ciebie plik skórki.
 4. Zakończ instalację, wybierając opcję Zapisz i użyj.

Alternatywnym sposobem instalacji do Minecraft Java Edition będzie jeszcze wgranie skórki przez oficjalną stronę gry. Do tego wystarczy być na niej zalogowanym.

Jak wgrać skórkę do Minecraft Bedrock Edition?

 1. W menu głównym gry wybieramy opcję Przebieralnia.
 2. Z bocznego menu wybierz zakładkę Klasyczne skórki, następnie przejdź do kategorii Posiadane skórki i naciśnij Wybierz nową skórkę.
 3. Wgraj pobrany wcześniej skin do Minecraft i gotowe.

Dodawanie skinów do wersji mobilnej Minecraft Pocket Edition

 1. Pobierz jedną z wielu aplikacji Minecraft Skins w sklepie Google Play lub App Store.
 2. Uruchom pobraną przez siebie aplikację i zaloguj się kontem Minecraft Pocket Edition.
 3. Wybierz interesujący Cię skin w aplikacji i zaakceptuj go.

Jak zrobić skiny do Minecraft?

Aby zrobić własnego skina do Minecraft potrzeba wykorzystać albo program do grafiki, albo istniejący edytor na jednej ze stron ze skórkami do gry. I o ile pierwszy ze sposobów będzie wymagać od Ciebie jakichś umiejętności, tak edytory dostępne w internecie znacznie ułatwią stworzenie wymarzonego skina.

Tworzenie skórki z użyciem programu graficznego

Po wgraniu pliki skórki do edytora graficznego jesteś zmuszony przystosować edytor do malowania pikseli. Ponadto plik skórki jest płaski i bez znajomości zarówno edytora, jak i grafiki stworzenie własnego skina do Minecraft może okazać się trudnym i żmudnym zadaniem, często niepozbawionym błędów. Jednak oczywiście nie jest to niewykonalne.

Ostatecznie wystarczy nadpisać plik, na bazie którego pracowałeś i wrzucić swój skin do gry.

Tworzenie skórki z użyciem edytora Skindex

Skindex, poza tym, że posiada pokaźną bazę skinów do pobrania, ma na swojej stronie również wbudowany edytor skórek. Tworzenie skórki z użyciem tego edytora jest niesamowicie proste, a jedynym ograniczeniem pozostanie tylko wyobraźnia. Niewątpliwym plusem tego edytora jest to, że malujemy nie po płaskiej grafice, a modelu postaci. Tak więc doskonale widzisz, czy zmierzasz w dobrą stronę i czy skórka Ci się podoba.

Tak prezentuje się rzeczony edytor skinów Skindex

Wśród dostępnych narzędzi w edytorze Skindex znajdują się:

 • ołówek,
 • gumka,
 • cieniowanie,
 • próbnik kolorów,
 • wypełnienie,
 • cofnij lub ponów,
 • powiększ lub zmniejsz,
 • odbicie lustrzane.

Po stworzeniu swojego skina do Minecraft masz możliwość wrzucenia jej do galerii do pobrania przez pozostałych graczy lub pobrania jej na swój komputer.

Skin do Minecraft nie działa – co należy zrobić?

Zainstalowany przez Ciebie skin do Minecraft może nie działać właściwie z dwóch powodów. Po pierwsze został on niedbale stworzony i może nie pasować do modelu postaci. W takim wypadku wystarczy pobrać inny skin lub spróbować samodzielnie poprawić skórkę z użyciem programu graficznego.

Sprawdź też: Minecraft – poradnik w pigułce. Czym jest Minecraft, jak grać, crafting, strategie

Innym razem może zdarzyć się, że mimo zmiany skina nadal grasz jedną z dwóch klasycznych skórek. Pamiętaj, żeby nawet po wgraniu skina nie usuwać pliku skórki, gdyż gra może korzystać ze ścieżki do pliku, którą wskazałeś instalując skin do gry.

Fajne skiny do Minecrafta – najpopularniejsze skórki

Najpopularniejszymi skórkami do Minecrafta, co nie jest żadnym zaskoczeniem, są Steve oraz Alex, czyli klasyczne skórki dostępne od razu w grze. Oprócz tego (i co też nie powinno dziwić) na liście fajnych skórek do Minecrafta znajdują się skórki YouTuberów.

Lista najpopularniejszych skinów do Minecraft:

 1. Minecraft Steve
 2. Minecraft Eve
 3. Dream
 4. Chic Sheik
 5. Shadow Man
 6. Master Chief
 7. Edgelord
 8. Batman
 9. Technoblade
 10. Stormtrooper

Nie krępuj się i śmiało pisz w komentarzach, z jakiej skórki Ty korzystasz w Minecraft.

9
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *