mortal kombat remaster

Rozrywka

03.01.2022 07:51

Mortal Kombat remaster – niespodzianka z okazji okrągłego jubileuszu gry?

Gry Newsy
5
0
0
5
0

Mortal Kombat remaster – czy jedna z najbardziej charakterystycznych gier początku lat dziewięćdziesiątych doczeka się godnego odświeżenia? Kultowa bijatyka w odświeżonej wersji? Brzmi świetnie!

Remaster, czyli sprzedawanie odświeżonej wersji gry, jaka ukazała się już jakiś czas temu, to ostatnio bardzo modne zjawisko. W tym przypadku mowa jednak o czymś absolutnie wyjątkowym. W końcu, która gra wywołała aż takie zamieszanie, że zmobilizowała do pracy Senat Stanów Zjednoczonych? To właśnie oryginalny Mortal Kombat, który ukazał się w 1992 roku, sprawił, że dziś patrzymy na gry komputerowe nieco inaczej.

Mortal Kombat remaster, czyli powrót po 30 latach

Pogłoski, które pojawiły się w serwisach 4chan i Reddit wskazują na możliwą premierę odświeżonego Mortal Kombat jeszcze w 2022 roku. Gdyby istotnie doszło do takiej premiery, byłaby to ciekawa forma upamiętnienia trzydziestej rocznicy ukazania się oryginalnej, pierwszej odsłony serii.

O ile nieoficjalne informacje potwierdzą się, Mortal Kombat remaster zawierałby w sobie pierwsze trzy tytuły z serii: Mortal Kombat, Mortal Kombat 2 i Mortal Kombat 3. Już teraz można przewidywać, że właśnie taka pozycja sprzedawałaby się świetnie. W końcu kto nie chciałby wrócić pamięcią do czasów Mortal Kombat ogrywanego  nie na komputerze czy konsoli, lecz maszynie w salonie gier?

Sentyment kluczem do sprzedaży?

Co istotne, premiera remastera Mortal Kombat, o ile do niej dojdzie, nie powinna mieć wpływu na cykl wydawniczy bieżących pozycji z serii. Nad ich rozwojem wciąż trwają prace i nie należy się spodziewać, że autorzy porzucą je na rzecz odświeżenia klasyki.

Mortal Kombat to jedna z najpopularniejszych gier, jaką można znaleźć na komputerach i konsolach milionów graczy z całego świata. Wirtualne bijatyki świetnie sprawdzają się zwłaszcza na imprezach, stając się jednym z obowiązkowych punktów spotkań znajomych.

Czy Mortal Kombat remaster powstanie i ucieszy fanów serii? Chcąc dotrzymać rocznicy i wydać grę jeszcze w 2022 roku, autorzy będą musieli się pospieszyć. Więcej informacji, o ile tylko coś jest na rzeczy, zapewne pojawi się już wkrótce.

Twórcy chętnie odgrzewają kotlety, nie da się ukryć, głównie po to, by na nostalgii graczy znów zarobić sporo pieniędzy. Czy to ma sens? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że dotychczas odświeżone gry radziły sobie ze zmiennym szczęściem.

Sprawdź też: Historia serii gier Mortal Kombat — najważniejsze informacje o kultowej bijatyce

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *