Galaxy Z Fold 4

Technologia

19.11.2021 11:12

Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4 w pierwszych przeciekach. Samsung udoskonali aparaty?

Newsy
6
0
0
6
0

Samsung Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4 zadebiutują, najprawdopodobniej, w drugiej połowie 2022 roku. Mimo tak odległej daty premiery, pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące ich specyfikacji. Poprawki obejmą, przede wszystkim, wykonanie i moduły fotograficzne.

Premiera tegorocznych, składanych smartfonów od firmy Samsung okazała się jednym z najważniejszych, technologicznych wydarzeń 2021 roku. Oprócz smartfonów, które osiągnęły wystarczający poziom niezawodności, by zainteresowało się nim znacznie szersze grono klientów, niż do tej pory, zadebiutował zegarek Samsung Galaxy Watch 4, uznawany za wyjątkowo udany i wszechstronny model.

Choć od tych wydarzeń minęło zaledwie kilka miesięcy, doskonale wiadomo, że koreański producent nie próżnuje. Już teraz intensywnie pracuje nad przyszłorocznymi, składanymi smartfonami. Pierwsze pogłoski, dotyczące ich możliwości, właśnie wydostały się poza granice Korei Południowej i możemy o nich przeczytać w serwisie Gizmochina. Oto one.

Samsung Galaxy Z Fold 4 – drugi aparat pod ekranem, jeszcze lepsza jakość zdjęć

Pogłoski dotyczące droższego ze składanych modeli Samsunga, Galaxy Z Fold 4, skupiają się, przede wszystkim, na zastosowanych przez producenta aparatach, zwłaszcza tych służących do rozmów wideo. O ile zyskają potwierdzenie w rzeczywistości, przyszłoroczny Fold wyposażony będzie w dwie kamerki ukryte pod ekranem. Zarówno pod wyświetlaczem zewnętrznym, jak i zewnętrznym. Co istotne, technologia podekranowego aparatu ma być na tyle dopracowana, by możliwe było uzyskanie niespotykanej, do tej pory, jakości obrazu. Naturalnie, jak na tego typu konstrukcję.

Obok udoskonaleń w kamerkach, usprawnień można się spodziewać również w module głównego aparatu. Plotki mówią, że ten, który znajdzie zastosowanie w Galaxy Z Fold 4, będzie najlepszym, bądź jednym z najlepszych aparatów na rynku. Swoją jakością, być może, przebije nawet to, czego możemy spodziewać się po Samsungu Galaxy S22 Ultra.

Samsung Galaxy Z Flip 4 to ten wzmocniony

Podobnie jak w przypadku większego z telefonów Samsunga, zmiany w Galaxy Z Flip 4 skoncentrują się wokół fotografii. Nieoficjalne informacje mówią, że również w tym smartfonie zaimplementowana zostanie kamerka do rozmów wideo ukryta pod wyświetlaczem.

Inną, dobrą wiadomością może być mówiąca o sporych usprawnieniach w zastosowanym zawiasie. Konstrukcja Z Flip 4, w tym miejscu, zbliży się do rozwiązań stosowanych w serii Z Fold, co przełoży się na bardziej atrakcyjne wzornictwo i większą wytrzymałość smartfona. Najprawdopodobniej, dzięki temu zabiegowi, smartfon będzie mógł legitymować się wyższą normą odporności.

Niestety, na tym koniec dobrych wiadomości. Przecieki nie przewidują usprawnień po stronie baterii, co może skutecznie zniechęcić sporą grupę klientów do zainteresowania się właśnie tym smartfonem.
Powyższe informacje to nic innego, jak bardzo wczesne pogłoski, do których nie można przykładać większej wagi. O tym, jak w rzeczywistości będą prezentowały się Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4, przekonamy się dopiero podczas ich premiery. Ta odbędzie się, nie wcześniej, jak w drugiej połowie 2022 roku.

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *