jak włączyć ładowanie indukcyjne

Poradniki

31.01.2023 13:49

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje? Porady

Telefony i tablety
3
1
0
3
1

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje? Jak sprawdzić, czy telefon ma ładowanie indukcyjne? Jak działa ładowanie bezprzewodowe w telefonie? Jak włączyć ładowanie indukcyjne? Zapraszamy do naszego poradnika. Odpowiadamy na pytania.

Jeśli chcesz poznać najważniejsze informacje na temat ładowania indukcyjnego, to ten artykuł jest dla Ciebie. Radzimy, co zrobić, gdy ładowanie indukcyjne nie działa. Wyjaśniamy, jak włączyć ładowanie bezprzewodowe i jak sprawdzić, czy telefon ma opcję ładowania indukcyjnego. Jest to dawka przydatnych informacji.

Dlaczego ładowarka indukcyjna nie ładuje? Możliwe problemy

Ładowanie indukcyjne jest niezwykle wygodne i proste. Nic dziwnego, że ładowarki bezprzewodowe stają się alternatywą dla tradycyjnych ładowarek do telefonu. Mogą stać się częścią aranżacji biura lub być wbudowane w blat kuchenny. Są wygodne w użytkowaniu, wystarczy tylko zapewnić im stały dostęp do źródła prądu. Jedyną czynność, którą musimy wykonać, to położyć rozładowujący się telefon na ładowarce indukcyjnej.

Jest to duże udogodnienie, w końcu nie musimy szukać po szufladach ładowarki do telefonu. Mimo całej tej wygody i funkcjonalności mogą pojawić się pewne problemy, które spowodują, że ładowarka indukcyjna nie będzie działać.

Telefon i ładowarka indukcyjna muszą być blisko siebie podczas ładowania
Smartfon musi znaleźć się blisko ładowarki, aby mógł się z nią połączyć

Pierwszym potencjalnym powodem może być nieprawidłowe ułożenie telefonu. Należy upewnić się, czy telefon jest ułożony w odpowiedniej odległości od ładowarki indukcyjnej. Jeżeli masz ładowarkę wbudowaną w kuchenny blat, to sprawdź, czy telefon jest w jej zasięgu. Prawidłowe ułożenie rozpocznie proces ładowania.

Drugim powodem może być zbyt grube etui. Zdejmij zabezpieczenie telefonu, ponownie połóż telefon na ładowarce bezprzewodowej i sprawdź, czy ładowanie działa. Jeśli usunięcie etui nie rozwiązuje problemu, to przejdź do kolejnej możliwej przyczyny.

Upewnij się, czy ładowarka indukcyjna jest podłączona do stałego źródła prądu. Banalna przyczyna, która często rozkłada nas na łopatki. Ładowarki są zasilane prądem przez kabel USB lub zasilacz. Sprawdź, czy kabel nie wypiął się z urządzenia.

Sprawdź też: Nowe technologie – najważniejsze wiadomości technologiczne

Teraz przejdziemy do bardzo ważnej kwestii. Sprawdź, czy baterię Twojego telefonu komórkowego można ładować za pomocą ładowarki indukcyjnej. Nie wszystkie telefony posiadają taką możliwość. Ważna jest także kompatybilność urządzeń. Może okazać się, że Twój telefon jest niekompatybilny z technologią ładowania indukcyjnego. Brak zgodności obu urządzeń może być przyczyną problemu.

Jeżeli wszystkie wyżej wymienione porady nie zadziałały, to sprawdź, czy nie doszło do przegrzania się urządzeń. Jeśli bateria telefonu oraz ładowarka indukcyjna są ciepłe w dotyku, to przerwij ładowanie i odczekaj, aż urządzenia ostygną. Po przerwie spróbuj ponownie.

Jak sprawdzić, czy telefon ma ładowanie indukcyjne?

Nie wszystkie telefony komórkowe można ładować indukcyjnie. Nie oznacza to, że Twój telefon nie posiada takiej możliwości. Obecnie większość nowszych smartfonów posiada funkcję ładowania indukcyjnego. Takie modele są wyposażone w cewkę odbiorczą Qi. Oprócz telefonu za pomocą ładowarki bezprzewodowej można ładować tablety oraz etui na słuchawki bezprzewodowe.

Zastanawiasz się, jak sprawdzić czy telefon ma ładowanie indukcyjne? Jeśli chcemy upewnić się, czy ładowanie bezprzewodowe zadziała na naszym telefonie, to za pomocą Internetu wyszukajmy listę telefonów z ładowaniem indukcyjnym.

Możemy także wejść na stronę producenta telefonu i sprawdzić specyfikację naszego modelu. Najprostszym sposobem na sprawdzenie obecności tej funkcji jest położenie telefonu na ładowarce bezprzewodowej.

Jak włączyć ładowanie indukcyjne?

Funkcja ładowania indukcyjnego włącza się automatycznie. Warto pamiętać, że zadziała tylko w telefonach wyposażonych w cewkę odbiorczą. Wystarczy, że położysz telefon na kompatybilnej ładowarce, a proces ładowania rozpocznie się automatycznie.

Sprawdź też: Rodzaje USB – wszystko o typach złącza. Zestawienie standardów

Jeśli ładowanie indukcyjne nie działa, to sprawdź, czy w Twój telefon jest przystosowany do ładowania bezprzewodowego. Innym powodem może być uszkodzona ładowarka indukcyjna. Upewnij się też czy urządzenie jest zgodne z telefonem.

Jak działa ładowarka bezprzewodowa?

Zastanawiasz się, jak działa ładowarka indukcyjna? Zasada działania ładowania indukcyjnego nie jest skomplikowana. Opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej.

Każda ładowarka indukcyjna wyposażona jest w zwinięty przewód, określany cewką nadawczą. W trakcie przepływania prądu przez cewkę nadawczą wytwarza się pole elektromagnetyczne. Odbiornik, w naszym przypadku telefon z ładowaniem indukcyjnym, za pomocą cewki odbiorczej przekształca energię pola magnetycznego z powrotem na prąd elektryczny. Następnie kieruje go do baterii telefonu. Między obydwoma urządzeniami dochodzi do przesyłania energii.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Dlatego wystarczy zbliżyć do siebie urządzenia, bez konieczności fizycznego podłączania za pomocą kabli. Warto podkreślić, że energia maleje wraz z odległością, a zwiększenie dystansu między urządzeniami prowadzi do przerwania procesu ładowania.

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *