huawei p50 pro

Technologia

13.12.2021 10:59

Huawei P50 Pro może zadebiutować poza Chinami. Będą zmiany w specyfikacji

Newsy Telefony i tablety
8
0
0
8
0

Huawei P50 Pro to smartfon, który z całą pewnością mógłby powalczyć o miano jednego z najlepszych w 2021 roku. Z uwagi na oczywiste okoliczności, taki scenariusz był jednak niemożliwy. Co tak właściwie potrafi? Być może przekonamy się o tym już niedługo. Wersja przeznaczona do sprzedaży poza Chinami, rzekomo jednak powstanie.

Jak donoszą chińskie źródła, Huawei pracuje nad wprowadzeniem globalnej wersji P50 Pro do sprzedaży poza granicami Państwa Środka. Choć ciężko liczyć na to, że smartfon okaże się czymś więcej, niż ciekawostką, z pewnością warto będzie zaznajomić się z jego możliwościami. Doskonale pamiętamy, jak zachwycające potrafiły być smartfony tej serii, zwłaszcza pod względem możliwości fotograficznych i komfortu użytkowania.

Zanim jednak dojdzie do debiutu, smartfon czeka szereg zmian. W porównaniu do wariantu sprzedawanego w Chinach, zmieni się układ SoC i system operacyjny.

Huawei P50 Pro na rynek globalny – zmiany będą zasadnicze

Choć Huawei P50 Pro sprzedawany jest wyłącznie na rodzimym rynku, wciąż boryka się z problemami z dostępnością, a będzie tylko gorzej. Lokalna, chińska wersja korzysta z wydajności procesora HiSilicon Kirin 9000 5G, którego zapasy już zostały wyczerpane. Z wiadomych względów, uzupełnienie niedoborów nie jest możliwe.

Co, w takim razie, planuje zrobić producent, by wyprodukować smartfon na inne rynki? Zastąpić autorski układ SoC rozwiązaniem z oferty firmy Qualcomm. Jeżeli Huawei P50 Pro istotnie, trafi do sprzedaży poza Chinami, najprawdopodobniej zostanie wyposażony w układ SoC Qualcomm Snapdragon 888. Najważniejszą różnicą, względem układu Kirin, będzie brak możliwości korzystania z łączności 5G. Ta, w układach SoC sprzedawanych Huawei, jest domyślnie wyłączona.

Zmieni się również system operacyjny, zarządzający podzespołami smartfona. Zamiast Harmony OS 2, który gości na chińskich urządzeniach, najprawdopodobniej otrzymamy EMUI 12. O ile interfejs EMUI 12, najprawdopodobniej, okaże się zbieżny z tym, który oferuje Harmony OS, podobnie jak większość funkcji, tak bazą dla nakładki zostanie Android 10.

To nie będzie tani smartfon

Jeżeli Huawei P50 Pro trafi do sprzedaży poza Chinami, to z całą pewnością będzie kosztował krocie. Z uwagi na typowo flagowe podzespoły, na czele z wszechstronnym zestawem aparatów, można spodziewać się typowej dla flagowców ceny.Ile bylibyście w stanie zapłacić za smartfon z Androidem, ale bez usług Google? Odpowiedź na pytanie pozwala oszacować przewidywaną sprzedaż nowego urządzenia.

Sprawdź też: Huawei wkrótce zaprezentuje składany smartfon. Będzie prostszy i bardziej wytrzymały

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *