logo huawei

Technologia

30.11.2021 12:35

Huawei wkrótce zaprezentuje składany smartfon. Będzie prostszy i bardziej wytrzymały

Newsy Telefony i tablety
8
0
0
8
0

Huawei, zgodnie z niedawnymi doniesieniami, ma zaprezentować swój kolejny, składany smartfon jeszcze w 2021 roku. O ile informacje pochodzące z chińskich serwisów społecznościowych potwierdzą się, będzie cechował się zwiększoną wytrzymałością i ograniczonymi kosztami produkcji względem modeli konkurencyjnych.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że końcówka roku w Chinach będzie niezwykle intensywna pod względem prezentacji nowych smartfonów. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, ujrzymy nowe konstrukcje Xiaomi, Oppo, Huawei i być może Motoroli. To właśnie firma, która w ostatnich latach najmocniej cierpi na politycznym sporze Stanów Zjednoczonych i Chin, trafiła na tapetę w ostatnich doniesieniach.

Źródła bliskie firmie Zhaoli Technology, produkującej podzespoły do smartfonów, przekazały kilka ciekawych informacji dotyczących nadchodzącego, składanego telefonu. Co istotne, to bardzo dobre wieści!

Huawei znalazł sposób na tańsze, składane smartfony

Najważniejsza wiadomość dotyczy konstrukcji składanego smartfona Huawei. Najistotniejszy element tego typu smartfonów, zawias, miał zostać znacząco udoskonalony przez Chińskich inżynierów. W porównaniu do rozwiązań konkurencji, złożony jest z mniejszej ilości elementów, co czyni jego budowę prostszą, a konstrukcję bardziej wytrzymałą.

Co istotne, ograniczenie elementów, z których zbudowano zawias, bardzo korzystnie wpłynęło na koszty produkcji składanego smartfona. Można się zatem spodziewać, że gdy urządzenie autorstwa Huawei trafi na rynek, będzie odczuwalnie tańsze, chociażby od propozycji Samsunga.

Samsung Galaxy Z Flip 3 doczeka się rywala?

Kolejna porcja plotek mówi o kształcie nowego, składanego smartfona Huawei. Zgodnie z nimi, podobnie jak Samsung Galaxy Z Flip 3, będzie to typowa klapka. Priorytetem, w przypadku takich telefonów, jest zachowanie jak najmniejszego rozmiaru urządzenia po złożeniu.

Rynkowa nowość z Shenzen, w momencie premiery, ma oczarować klientów właśnie kompaktowymi wymiarami, ale też wieloma atrakcyjnymi wariantami kolorystycznymi.

Zwiększenie wytrzymałości składanych smartfonów i ograniczenie kosztów ich produkcji może przyczynić się do wyraźnego wzrostu ich popularności. Kto wie, być może stanie się to właśnie za sprawą Huawei.

Przeczytaj również: Huawei i Google — czy telefony Huawei bez usług Google są funkcjonalne?

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *