Wyniki serwisów streamingowych

Rozrywka

19.11.2021 15:58

Wyniki serwisów streamingowych w Polsce – VOD w Polsce w trzecim kwartale 2021

Newsy TV i VOD
8
0
0
8
0

Jak wyglądał trzeci kwartał tego roku, jeśli chodzi o popularność platform streamingowych w naszym kraju? Myślę, że większość z Was z łatwością odgadnie pierwsze miejsce. Co jednak z dalszymi lokatami? Czy na polskim rynku zaszły jakieś zmiany w udziałach?

Bazując na danych udostępnionych nam z serwisu justwatch.com, zauważyć możemy pewną ciekawą tendencję, zwłaszcza na dalszych lokatach. Czy Netfliksowi rośnie wreszcie poważny konkurent? Nie zanosi się, jednak też jest ciekawie.

Udziały w polskim rynku sVOD w trzecim kwartale

Dominuje nadal Netflix. Gigant z Los Gatos posiada 36% udziałów na naszym rynku. Pozycja Netflixa jest ugruntowana i na chwilę obecną nie zanosi się, aby w najbliższym czasie na tym polu zaszły jakieś zmiany. Drugie miejsce należy do HBO GO, które powoli i konsekwentnie zabezpiecza swoją lokatę. 22% udziałów HBO GO oznacza, że w stosunku do poprzedniego kwartału, udziały firmy wzrosły o 1 procent. Może wydawać się mało, jednak należy pamiętać, że konkurencja nie jest daleko w tyle.

wyniki serwisów streamingowych
Tak prezentuje się podział rynku serwisów streamingowych w Posce (Q3) | Źródło: justwatch.com

Prime Video od Amazona znajduje się na trzecim miejscu z 18% udziałów w rynku, dlatego HBO GO nie może spać spokojnie, choć tym razem udało się odskoczyć od rywala. Ciekawa sytuacja rozgrywa się na czwartym miejscu. Mamy tu przypadek ex aequo – Apple TV+ i Player mają po 9% udziałów. Apple TV+ udało się zrównać w tym kwartale z Playerem (+1% udziałów), pomimo zakończenia się bezpłatnego okresu dla użytkowników. Ranking zamyka Mubi z 2% udziałów – reszta to udziały między innymi, mniejszymi serwisami.

Sprawdź też: Mastercard nie chce, żebyśmy oglądali pornografię

Rozwój udziałów w rynku od stycznia do września 2021

Trzeci kwartał to jednak straty w udziałach w rynku dla większości dużych graczy. W zasadzie jedynymi serwisami, które nie były “pod kreską” są Apple TV+ i Player (oba po 1%). Prime Video straciło w trzy miesiące 3% udziałów, oddalając się od HBO GO, a Netflix 2% (choć akurat Netflix może sobie pozwolić na to).

Może, gdyż liczy się też dłuższa perspektywa czasu. A w tej, obronną ręką wyszedł zarówno Netflix jak i Apple TV+. Są to jedyne dwa duże serwisy, które całościowo, od stycznia 2021 zwiększyły swoje udziały w rynku (kolejno o 2% i 3%)

Źródło: fiercevideo.com, justwatch.com

8
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *