sandman serial netflix

Rozrywka

01.08.2022 15:59

Sandman – serial Netflix. Kiedy premiera? Zwiastun, obsada itp.

Filmy i seriale TV i VOD
10
0
0
10
0

Sandman już wkrótce pojawi się na Netfliksie! Co wiemy o tej adaptacji kultowej serii komiksów od legendarnego Neila Gaimana? Kiedy premiera serialu oraz kto w nim zagra? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kolejne dzieło Neila Gaimana zostało zaadaptowane na srebrny ekran. Tym razem mowa o Sandmanie – jednym z najpopularniejszych komiksów artysty. Warto wspomnieć, iż plany na przeniesienie tego kultowego już uniwersum sięgają lat 90. (którego reżyserią miał zająć się wtedy Roger Avary). Niestety nie obyło się bez komplikacji, ale Morfeusz wreszcie odnalazł drogę do domu. 

Neil Gaiman to z pewnością wpływowa postać w świecie literatury fantasy i sci-fi. Stworzył wiele bestsellerów, po które dalej chętnie się sięga. To samo tyczy się tej już kultowej serii komiksów publikowanych pod szyldem DC Comics w latach 1989-1996, czyli właśnie Sandmanie. Jednakże nie mowa tutaj o typowej historii o superbohaterach – to nieco inny rodzaj twórczości, choć postacie z uniwersum niejednokrotnie spotykały trykociarzy. 

Można zaryzykować stwierdzeniem, iż autor ma szczęście do aktorskich produkcji – Dobry Omen (Good Omens)  i Amerykańscy Bogowie (American Gods) spotkały się z pozytywnym odbiorem. To samo Koralina i tajemnicze drzwi (Coraline) oraz Gwiezdny Pył (Stardust). Czy historii Snu też się powiedzie? Oto wszystko, co wiemy o serialu Netfliksa

Sandman – kiedy premiera?

Kiedy premiera serialu opartego na komiksach Neila Gaimana? Otóż Sandman zadebiutuje na Netflix już 5 sierpnia 2022 roku. PIerwszy sezon składać się będzie z 11 odcinków, ale biorąc pod uwagę to, jak rozbudowany jest materiał źródłowy, to można śmiało założyć, iż streamingowy gigant na jednym nie poprzestanie. Jednakże wszystko zależy od odbioru produkcji przez widzów.

O samym serialu plotkowano od dłuższego czasu, aż w 2019 w końcu oficjalnie go ogłoszono. Zdjęcia rozpoczęto 15 października 2020 roku, a zakończono w połowie 2021 r. Całość została nagrana w Anglii, a my już niebawem będziemy mogli oglądać efekty tej pracy. Za adaptację uniwersum Sandmana odpowiadają Allan Heinberg, David S. Goyer oraz autor oryginału – Neil Gaiman. Bardzo mocna ekipa, także daje to nadzieję na naprawdę dobry seans.

Zwiastun Sandmana

Sandmana od Netfliksa pierwszy raz mogliśmy ujrzeć na krótkim materiale zaprezentowanym na TUDUM w 2021 roku. Krótki zwiastun nie przedstawił zbyt wiele, ale przynajmniej było już wiadomo, czego można się spodziewać. Poza tym opublikowano także plakaty przedstawiające poszczególnych bohaterów – m.in. Sen, Śmierć czy Pragnienie. Możecie je zobaczyć poniżej:

Niedawno, bo na San Diego Comic Con 2022, w końcu zaprezentowano oficjalny trailer produkcji, który już nieco więcej zdradza na temat samej fabuły aktorskiego Sandmana. Zwiastun ten jest dostępny poniżej:

Obsada w Sandmanie od Netfliksa

Jak natomiast prezentuje się Sandman od strony obsady? Kto wystąpi w serialu i z jakich innych dzieł jeszcze możecie kojarzyć te twarze? Netflix z pewnością zwerbował naprawdę utalentowanych aktorów. W głównego bohatera, czyli w Sen, wcieli się Tom Sturridge (Radio na fali, W drodze). Poza tym na ekranie wystąpią m.in. znani z Gry o Tron Charles Dance i Gwendoline Christie. Nie zabraknie też np. Kirby Howell-Baptiste (Cruella, Dobre Miejsce) czy Davida Thewilsa (Fargo, Omen) oraz Stephena Fry’a (V jak Vendetta, Hobbit) i Jenny Coleman (Doktor Who, Captain America: Pierwsze starcie). Kogo jeszcze spodziewać się na ekranie?

 • Tom Sturridge – Morfeusz / Sen
 • Gwendoline Christie – Lucyfer
 • Vivienne Acheampong –  Lucienne
 • Boyd Holbrook – Koryntczyk
 • Charles Dance  – Roderick Burgess
 • Asim Chaudhry – Abel
 • Sanjeev Bhaskar – Cain
 • Kirby Howell-Baptiste – Śmierć
 • Mason Alexander Park – Pragnienie
 • Donna Preston – Rozpacz
 • Jenna Coleman – Johanna Constantine
 • Joely Richardson –  Ethel Cripps
 • Niamh Walsh – młodsza Ethel Cripps 
 • David Thewlis – John Dee 
 • Kyo Ra –  Rose Walker
 • Stephen Fry – Gilbert
 • Razane Jammal – Lyta Hall
 • Sandra James-Young – Unity Kinkaid.
sandman zdjęcie z serialu
Zwiastun rozwiał wątpliwości – zapowiada się kawał świetnego seansu! | źródło: materiały prasowe

Sprawdź też: Wszystko o House of the Dragon – kiedy premiera, zwiastun, obsada

Fabuła Netfliksowego Sandmana

Warto zwrócić uwagę na to, iż Sandman od Netfliksa jest adaptacją, nie ekranizacją dzieła Neila Gaimana, dlatego należy się spodziewać, że nie wszystko będzie jak w oryginale. Niemniej biorąc pod uwagę, że autor pierwowzoru współtworzy ten projekt, to można być spokojnym, iż duch uniwersum pozostanie odczuwalny. W serialu Morfeusz także zostanie przypadkowo schwytany przez Rodericka Burgessa i będzie tkwił uwięziony przez 105 lat (W komiksie było to 75 lat). 

Gdy w końcu udało mu się zbiec, powraca on do królestwa Śniących, aby przywrócić w nim porządek. W trakcie swojej podróży spotyka on przeróżnych i dziwacznych bohaterów. Sandman to mieszanka horroru i fantasy, w której Sen uczy się dostosowywać do „nowego” świata i stara się zadośćuczynić za swoje błędy przeszłości. Plotkowano, jakoby w którymś epizodzie miał nastąpić crossover z serialem Lucyfer (z Tomem Ellisem w roli głównej), który także jest adaptacją komiksów DC, jednakże to nie nastąpi. Sama postać Władcy Piekieł będzie obecna w serialu, jednakże w postać w tę wcieli się Gwendoline Christie

Premiera już niebawem – jak emocje? Czekacie na adaptację tego kultowego komiksu? Jakie macie oczekiwania? Koniecznie podzielcie się tym w komentarzu! 

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *