1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Nie mam polskich znaków – podajemy rozwiązanie problemu

Poradniki

15.11.2021 18:17

Nie mam polskich znaków – podajemy rozwiązanie problemu

Komputery Zrób to sam
5
0
0
5
0

Brak polskich znaków może być problematyczny. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego znaki diakrytyczne znikają i jak w łatwy sposób przywrócić polskie znaki. Dowiedz się, jak rozwiązać ten problem i wpisywać polskie znaki na swojej klawiaturze.

Brak polskich znaków – powody

Niekiedy zdarza się, że za pomocą klawiatury nie można wpisać polskich znaków, takich jak ą, ę, ć czy ź. Mimo wciskania klawisza Alt i odpowiedniej litery, system nie reaguje. Powodem tej sytuacji najczęściej jest zmiana języka klawiatury. Czasami zdarza się, że użytkownicy zmieniają domyślny język niechcący, co skutkuje brakiem polskich znaków diakrytycznych. Są na to jednak łatwe rozwiązania.

brak polskich znaków
Brak polskich znaków na polskiej klawiaturze

Jak włączyć polskie znaki na klawiaturze?

By przywrócić polskie znaki na klawiaturze, można skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwsze z nich to zmiana języka klawiatury na pasku zadań u dołu ekranu. W prawym dolnym rogu powinien znajdować się napis POL. Jeśli widzisz jednak skrót ENG, kliknij go i przełącz język na polski.

Drugi sposób to zmiana języka w ustawieniach. Wejdź w Ustawienia na komputerze, wybierz Czas i język, następnie kliknij Język, a później Klawiatura. Teraz z listy możesz wybrać język polski. Jeśli nie ma takiej opcji, kliknij Wstecz i Dodaj język. Zainstaluj język polski i ustaw go jako domyślny w sekcji Klawiatura.

Włączenie polskich znaków w ustawieniach klawiatury
Włączenie polskich znaków w ustawieniach klawiatury

Zobacz: Zablokowana klawiatura – jak ją odblokować? Naprawa niedziałającej klawiatury

Jeśli borykasz się z problemem braku polskich znaków diakrytycznych, nie musisz się niczym martwić. To bardzo łatwy do naprawienia problem. Teraz już wiesz, jak włączyć polskie znaki na klawiaturze, czyli jak zmienić język klawiatury. Daj znać w komentarzu, czy nasza instrukcja okazała się pomocna.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.