turniej e sportowy i gfuel

Poradniki

31.03.2023 10:49

Pierwszy turniej esportowy – o czym warto pamiętać?

Gry Komputery
7
0
0
7
0

Jak przygotować się na pierwszy turniej e-sportowy? Co pomaga graczowi dobrze rozpocząć przygodę z e-sportem? Przedstawiamy kilka rad dla wszystkich mniej doświadczonych gamerów.

Pierwszy turniej e-sportowy może wiązać się z dużym stresem. Brak doświadczenia powoduje, że możesz zapomnieć o prawidłowym przygotowaniu się do tego wydarzenia. Są jednak rozwiązania, które ułatwią Ci dobre rozpoczęcie rozgrywki na bardziej profesjonalnym poziomie. Poniżej kilka z nich.

E-sport a zdrowy tryb życia

E-sport to nadal sport, choć niektórzy wciąż nie mogą się z tym pogodzić. Codzienne, wielogodzinne treningi, które nie służą wyłącznie rozrywce, ale przede wszystkim dobremu przygotowaniu się do turnieju e-sportowego, wymagają dużego poświęcenia. Dlatego należy zadbać o zdrowy tryb życia, który pozwoli organizmowi podejść do tego wydarzenia w pełni sił.

Pierwszy turniej e-sportowy, ale tak naprawdę każdy następny również, należy traktować bardzo poważnie i przygotować się do niego jak najlepiej. Treningi typowo gamingowego to oczywiście standard – w zależności od gry należy ćwiczyć refleks, strategię czy współpracę z pozostałymi członkami teamu

Sprawdź też: Najlepsze energetyki dla graczy – ranking

Intel Extreme Masters Katowice 2023
Kadr z tegorocznego wydarzenia Intel Extreme Masters Katowice 2023

Nie należy jednak zapominać o tym, co wykracza poza ekran komputera. Do treningów w grze dołącz codzienny ruch i zbilansowaną dietę. Zaplanuj sobie wizytę na siłownię i postaw na dłuższy spacer w ciągu dnia albo pobiegaj po przebudzeniu. Przede wszystkim bardziej wyczerpujące ćwiczenia fizyczne wykonywane z samego rana dodadzą Ci – wbrew pozorom – energii na cały dzień. Będziesz czuć się wypoczęty i gotowy do działania przed ekranem komputera.

Wspomnieliśmy też o prawidłowym pożywieniu. Nie zapominaj o żadnym posiłku w ciągu dnia. Jeśli wiesz, że wielogodzinne treningi do pierwszego turnieju e-sportowego zabiorą Ci większą część dnia, postaraj się zaplanować każde danie z wyprzedzeniem. Śniadanie możesz przygotować już wieczorem poprzedniego dnia – podobnie jak pozostałe posiłki. Aby maksymalnie ograniczyć czas na przygotowywanie ich w kuchni, dobrze jest skorzystać z jednej z ofert firmy cateringowej – będziesz mógł cieszyć się dobrze zbilansowaną dietą, która przełoży się na prawidłową pracę całego organizmu.

Sprawdź też: Suplementy dla graczy – 5 powodów dlaczego warto je stosować

Pierwszy turniej e-sportowy a wspomagacze

Ludzki organizm nie jest mechanizmem, który raz dobrze skonstruowany będzie tak działał bez przerwy. Przychodzą chwile zwątpienia, zmęczenia po mniej udanych treningach czy chwile porażki w trakcie turnieju e-sportowego. Czasem organizm wymaga od nas dodatkowego, potocznego kopa. Jednym z takich wspomagaczy jest napój energetyzujący.

Czym tak naprawdę jest napój energetyzujący? Jak wpływa na nasz organizm? Mówiąc krótko: czy coś daje? Coraz częściej wspomina się przecież o tego rodzaju wspomagaczach w świecie e-sportu. Gracze, którzy chcą w pełni poświęcić się swojej pasji dającej im również zarobek, dążą do perfekcji i pełnego skupienia w każdym momencie rozgrywki. Jeśli chcesz, aby pierwszy turniej e-sportowy niczym nie zaskoczył Twojego organizmu, musisz przygotować swoje ciało nie tylko przed samym rozpoczęciem wydarzenia, ale także radzić sobie z jego nieoczekiwanymi reakcjami w trakcie trwania turnieju.

Napój energetyzujący dla graczy wspomaga wydolność organizmu oraz poprawia koncentrację, co w każdym sporcie ma ogromne znaczenie. To sposób na zmniejszenie zmęczenia, dlatego przyda się również, gdy treningi czy rozgrywki w turnieju e-sportowym się niespodziewanie wydłużają, a organizm zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Dzięki napojowi energetyzującymi możesz także poprawić samopoczucie, co również ma niebagatelne znaczenie dla wyników osiąganych nie tylko przez Ciebie, ale przede wszystkim przez całą drużynę. Warto więc rozważyć propozycje popularnych producentów, którzy swoje napoje energetyzujące oferują często w niemałym wyborze. Taką marką jest choćby GFuel. Co to dokładnie za producent?

Ofertą GFuel należy się zainteresować głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to producent ze stosunkowo długim już doświadczeniem, bo na rynku istnieje od 2012 roku. Dzięki temu miał szansę dostosować się do potrzeb profesjonalnych graczy, spełniając ich wymagania. Każdy gamer, który podchodzi do wykonywania swojego zawodu w pełni profesjonalnie, chce wiedzieć, czy spożywane przez niego napoje energetyzujące naprawdę mu pomogą. GFuel tworzy jednak pozbawione cukru, wzbogacone przeciwutleniaczami i witaminami napoje energetyzujące, które mają pomagać zwiększać przewagę, a nie pogarszać zdrowia. I tak naprawdę mogą z nich skorzystać wszyscy gracze – zarówno profesjonalni, jak i początkujący, na których dopiero czeka pierwszy turniej e-sportowy. 

Sprawdź też: Co zamiast kawy? Substancje, które Cię pobudzą, jeśli nie jesteś kawoszem

Dlaczego e-sport stał się tak popularny?

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, co to jest e-sport. Lepiej skupić się na nagrodach, a dokładnie na kwestiach pieniędzy, bo tych w tej aktywności nie brakuje. Możliwość zarabiania dużych pieniędzy na graniu to dla wielu osób wystarczający powód do tego, aby się temu w pełni poświęcić. Łączenie przyjemności ze sposobem na życie to rzecz, którą chciałby mieć każdy. Jednak trzeba wiedzieć, że jak w przypadku każdego sportu trzeba poświęcić temu całą swoją uwagę. Nie inaczej jest więc w e-sporcie. Ile się zarabia, jeśli jest się dobrym graczem? Pule nagród w najpopularniejszych turniejach e-sportowych to stawki rzędu kilkudziesięciu milionów dolarów. Jest więc o co grać!

G-Fuel

Jakie gry na e-sport można wybrać?

E-sport ciągle się rozwija i obecne turnieje nie ograniczają się do jednej czy dwóch gier. Jakie gry na e-sport możesz wybrać? W ostatnich latach są to takie produkcje jak:

  • CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive)
  • LoL (League of Legends)
  • FIFA 23
  • Fortnite
  • Rainbow Six Siege
  • Hearthstone
  • Rocket League
  • World of Warcraft
  • Call of Duty
  • Arena of Valor.
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Każda z powyższych gier wymaga dobrego przygotowania. Pierwszy turniej e-sportowy – bez względu na to, na jakiej produkcji multimedialnej się skupisz – będzie stresujący i wyczerpujący przede wszystkim psychicznie. Dlatego zadbaj o to, aby przed jego rozpoczęciem prawidłowo przygotować swój organizm do tego wydarzenia, a także nie zapominaj o tym, że istnieją produkty energetyczne dla graczy, których celem jest zwiększenie koncentracji zwłaszcza przy wyczerpujących, dłuższych rozgrywkach multimedialnych na profesjonalnym poziomie.

Sprawdź też: Jak wytrwać 24-godzinny maraton w Minecrafta? Maraton gamingowy – jak się przygotować

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *