Poradniki

31.03.2023 14:42

Suplementy dla graczy – 5 powodów dlaczego warto je stosować

Gadżety Gry
12
0
0
12
0

Suplementy dla graczy? Takie pojęcie jeszcze do niedawna było uważane za abstrakcyjne. Niemniej świadomość ludzi na temat zdrowia i odżywiania stale rośnie, zupełnie jak popularność tychże środków. Dlaczego warto je stosować?

Opanowane nerwy i ręce. Czujność i przejrzysty umysł. Spokojny i zrelaksowany. Czujne oko i natychmiastowy czas reakcji. Kto? Żołnierz? Chirurg? Kierowca rajdowy? Owszem, wszystkie trzy zawody się zgadzają. Niemniej do tego opisu można podłączyć jeszcze jedną grupę – graczy. 

Nie ma znaczenia czy grasz zawodowo, czy po prostu robisz to dla zabawy. Zdrowe odżywianie się i dostarczanie organizmowi potrzebnych witamin to podstawa. Szacuje się, że przeciętny gracz spędza na swoim hobby prawie dziewięć godzin tygodniowo (a sam po sobie wiem, że często nawet dłużej!). Dlatego też gracze szczególnie są narażeni np. na ból stawów czy brak witaminy D. Tego raczej chcesz uniknąć, prawda?

Dlatego właśnie poniżej przedstawię Ci listę korzyści, które płyną z suplementacji. Przyjmowanie odpowiednich witamin czy suplementów, takich jak np. G-Fuel może być bardzo korzystne dla Twojego stanu psychicznego i nie tylko. Środki te zwiększają też koncentrację i dają zastrzyk energii po dłuższym posiedzeniu przy PC lub konsoli. Czym w takim razie dokładnie są suplementy? 

Suplementy dla graczy – co to jest? 

Definicja suplementów nie jest skomplikowana. Jak na ironię jednak ludzie często udzielają na to pytanie błędnej odpowiedzi. Czym w takim razie tak naprawdę są? Według ekspertów suplement diety to produkt spożywczy, którego funkcją jest uzupełnienie codziennej diety. W skład takiego produktu wchodzą skoncentrowane źródła witamin, składników mineralnych lub innych substancji, które wykazują pozytywny wpływ na zdrowie lub funkcjonowanie organizmu. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Produkty te występują w postaci umożliwiającej łatwe dawkowanie, a ich działanie może być pojedyncze lub złożone. Są one wprowadzane na rynek w celu zapewnienia organizmowi niezbędnych składników odżywczych, których normalna dieta nie dostarcza w wystarczającej ilości.

Sprawdź też: Najlepsze energetyki dla graczy – ranking 

Suplementy mogą zapewnić dłużej utrzymującą się energię z mniejszą skłonnością do cukrowych zjazdów, niż kawa czy klasyczne napoje energetyzujące. Poprawiają również koncentrację i skupienie, co jest kluczowe dla pro graczy. W połączeniu ze zdrową dietą suplementy mogą znacznie poprawić czas reakcji, czujność i zmniejszyć fizyczne oraz psychiczne zmęczenie. Niemniej trzeba pamiętać, że u każdego efekty mogą występować w różnym odstępie czasu. Nie zapominaj też, iż koniecznie należy pamiętać o umiarze i spożywać suplementy z rozwagą. 

Warto zaznaczyć, że suplementy dla graczy nie są przeznaczone dla dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Suplementy są przeważnie substancjami naturalnymi i nie powinny wywoływać mocniejszy reakcji alergicznych. Niemniej mogą kolidować z niektórymi lekami, a osoby chore np. na cukrzycę lub nadciśnienie przed spożyciem powinny skontaktować się ze swoim lekarzem lub farmaceutom. 

suplementy dla graczy od g-fuel
Suplementy dla graczy nabierają popularności! Ostatnio do Polski w końcu wkroczył mój ulubiony G-Fuel!

5 powodów czemu pro gracze potrzebują suplementacji

Granie w gry wideo wymaga intensywnego wysiłku umysłowego, co może prowadzić do deficytów poznawczych. Ponadto, spędzanie długich godzin przy komputerze może sprawić, że zapominamy o prowadzeniu zdrowej diety, co może zwiększać ryzyko różnych chorób. Dlatego tak ważne jest, aby mieć zawsze pod ręką coś, co zapewni nam odpowiednie odżywienie i nawodnienie. 

Chociaż konsekwencje zdrowotne zwykle nie pojawiają się od razu, to warto działać prewencyjnie, aby uniknąć problemów w przyszłości. W końcu każdy chce osiągać najlepsze wyniki w grach wideo, więc warto zadbać o swoje zdrowie już teraz. Oto najważniejsze benefity z suplementacji wśród graczy:

Przypływ energii

Jeden z niemieckich Profesorów – Ingo Froböse – stwierdził, że umysł gracza produkuje tyle hormonu stresu, co kierowcy rajdowi. Wbrew pozorom gaming wymaga sporej aktywności umysłowej i fizycznej. Przez stałe działanie na wysokich obrotach, nic dziwnego, że ludzie z tego środowiska zaczęli sięgać po energetyki i inne wspomagacze. 

Jeśli jednak zależy Ci na jak najlepszych efektach, to warto stosować naturalne suplementy i witaminy, jak np. G-Fuel. Dlaczego? Gdyż to dzięki nim możesz faktycznie cieszyć się dłuższą rozgrywką i większą energią niż w przypadku tradycyjnych napojów. Nie musisz też obawiać się o „cukrowy zjazd”, po którym czujesz jeszcze większe zmęczenie. 

gracz stosujący suplementy
Dlaczego warto stosować suplementy? Dlatego, że m.in pobudzają, poprawiają koncentrację czy refleks

Poprawa koncentracji i wzroku

Podczas rozgrywki kluczowe jest zachowanie skupienia przez dłuższy czas. Nawet najmniejsza chwila nieuwagi może przyczynić się do porażki lub do przewagi oponenta. Suplementy to odpowiedź na Twoje problemy.

Składniki znajdujące się w nich mogą pomóc w poprawie funkcji poznawczych i ochronie oczu. Na przykład, kofeina może poprawić czujność i umiejętność skupienia uwagi, podczas gdy witamina A i luteina mogą chronić siatkówkę przed uszkodzeniem i zapobiegać chorobom oczu. Oczywiście miej na uwadze, że skuteczność suplementów oraz czas potrzebny na ich działanie nie jest uniwersalny. 

Dostarczanie niezbędnych witamin

Wiele osób, w tym graczy, spędza wiele godzin w pomieszczeniach zamkniętych, co może prowadzić do niedoboru witaminy D. Ta witamina jest przede wszystkim syntezowana w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego, więc brak wystarczającej ekspozycji na słońce może przyczynić się do jej niedoboru.

Sprawdź też: Co zamiast kawy? Substancje, które Cię pobudzą, jeśli nie jesteś kawoszem

Funkcje poznawcze także są niezwykle ważne dla graczy, ponieważ wpływają na zdolność do postrzegania, oceny, zapamiętywania i uczenia się, co z kolei przekłada się na osiąganie lepszych wyników w grach. W kontekście suplementów diety dla graczy warto zwrócić uwagę na witaminy z grupy B, ponieważ niektóre ich odmiany, takie jak B6, B9 i B12, pomagają zmniejszyć uczucie zmęczenia i wyczerpania.

Gry wymagają  też intensywnego skupienia i koncentracji, co może prowadzić do zmęczenia oczu. Aby wspomóc ich funkcjonowanie, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i dostarczenie organizmowi witamin, takich jak witamina A, która przyczynia się do zachowania dobrego wzroku.

Brzmi poważnie, prawda? Dlatego właśnie zdrowa dieta i odpowiednia suplementacja jest tak ważna wśród graczy. Raczej nie muszę Ci mówić, że nie warto bagatelizować swojego zdrowia. Dotyczy to wszystkich – nawet tych, dla których gry są wyłącznie rozgrywką. 

Poprawienie pamięci

Umiejętność szybkiego myślenia i zapamiętywania to kolejne z czynników, które znacząco wpływają na sukces podczas rozgrywek online. Badania wskazują, że spory wpływ na te zdolności poznawcze ma kofeina. Oczywiście – w tym momencie niby możesz wypić cały dzbanek kawy, ale niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie. Dlatego działaj rozważnie i pomyśl o stosowaniu suplementów. Te, odpowiednio dawkowane, powinny zaowocować takimi efektami, jakich właśnie pragniesz. 

Sprawdź też: Pierwszy turniej esportowy – o czym warto pamiętać?

Ale dlaczego tak naprawdę szybkie myślenie i zapamiętywanie jest ważne podczas gier? Odpowiedź jest prosta – umiejętności te pomagają  graczom lepiej reagować na zmieniające się warunki gry, planować swoje posunięcia, zapamiętywać informacje i utrzymywać wysoki poziom koncentracji przez dłuższy czas. 

Przyspieszenie czasu reakcji 

Czas reakcji jest niezwykle ważny wśród profesjonalnych graczy. Szczególnie wśród tych, którzy specjalizują w pierwszoosobowych strzelankach, takich jak  np. Call of Duty. Oczywiście „praktyka czyni mistrza”, ale stosowanie suplementów i witamin na pewno są pomocne w poprawie swojego czasu na podejmowanie decyzji podczas szybkich gier. Dlaczego w takim razie z nich nie korzystać?

suplementy dla graczy wspomagające koncentrację
Skup się na grze! Pomogą Ci w tym suplementy!

Gracze często nie przywiązują większej wagi do kondycji i poprawnego odżywiania. Z tego też względu profesjonalni gracze często przechodzili na „emeryturę” Zaraz po dwudziestce. Stres, wypalenie, kontuzje, wolniejszy czas reakcji – własnie, żeby im zapobiec warto zainteresować się odpowiednią suplementacją. 

Dlaczego suplementy diety są coraz popularniejsze wśród graczy?

Skąd nagle wzięłą się ta cała popularność suplementów diety, szczególnie wśród graczy? Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, gry stały się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilku dekad. Wraz z nimi pojawiło się wiele specjalistycznych produktów, takich jak buty, fotele czy nawet smartfony dla graczy. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się również suplementy diety przeznaczone specjalnie dla tej grupy odbiorców. 

Drugim powodem popularności suplementów diety, szczególnie wśród graczy, jest rozwijający się i rosnący rynek e-sportu, który przynosi coraz większe dochody. Wszyscy chcą mieć swój kawałek tego „ciasta”. Widać to zresztą po tych wszystkich zawodach czy zawodnikach – taki G-Fuel naprawdę trudno przeoczyć, jeśli jest się fanem Call of Duty

Sprawdź też: Jak wytrwać 24-godzinny maraton w Minecrafta? Maraton gamingowy – jak się przygotować

Moim zdaniem wprowadzenie suplementów do przemysłu gamingowego to naprawdę świetny krok. W szczególności, że wielu graczy nadal nie ma odpowiedniej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, co często prowadzi do zaniedbania swojego zdrowia. Zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dlatego na każdym kroku trzeba uświadamiać społeczność graczy, że zdrowa dieta i suplementacja są bardzo ważne!

Suplementy diety mogą pomóc w poprawie koncentracji, zapobiegają senności oraz dostarczają cenne makroskładniki, witaminy i minerały organizmowi. Spędzasz dużo czasu przed komputerem lub konsolą?  Zależy ci na osiągnięciu dobrych wyników? To w takim razie warto zastanowić się nad zmianą diety i wspomaganiem się suplementami. 

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, czemu suplementacja jest tak ważna wśród graczy. Masz jakieś pytania? Nie bój się ich zadać w komentarzu! Służymy pomocą! 

G-Fuel
12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *