youtube vanced

Technologia

15.09.2021 15:06

YouTube Vanced – co to jest? Czy Vanced to najlepszy sposób na oglądanie YouTube?

Programy i aplikacje
20
6
4
20
6

YouTube Vanced sposobem na reklamy i odtwarzanie w tle! Jak działa YouTube Vanced i czy może zastąpić YouTube Premium? Jakie funkcje oferuje mobilna aplikacja? Dowiedz się więcej o korzyściach i procesie instalacji bez rootowania systemu Android.

Co to jest YouTube Vanced?

YouTube Vanced to aplikacja mobilna, która stanowi zmodyfikowaną wersję popularnego serwisu do słuchania muzyki i odtwarzania wideo – YouTube. Użytkownicy oryginalnej aplikacji YouTube mogą za darmo korzystać z oferowanych usług, otrzymując nielimitowany dostęp do biblioteki multimediów, jednak tylko posiadacze konta Premium objętego płatną subskrypcją mogą słuchać muzyki w tle bez pojawiających się reklam. YouTube Vanced zapewnia bezpłatny dostęp do podobnych funkcjonalności.

youtube vanced
Źródło: dignited.com

YouTube Vanced nie jest oficjalną aplikacją dostępną w sklepie Google Play, a powstała dzięki pracy deweloperów Team Vanced. Zespół opracował darmową alternatywę dla YouTube bez reklam i z możliwością odtwarzania w tle dla systemów Android dostępną do pobrania z ich oficjalnej strony internetowej. Korzystanie z ulepszonej wersji YouTube jest legalne, ponieważ aplikacja tylko renderuje bibliotekę poprzez interfejs API YouTube, udostępniając użytkownikom więcej przydatnych funkcji.

Blokowanie reklam, muzyka w tle i inne funkcje YouTube Vanced

Co wyróżnia YouTube Vanced od podstawowej wersji YouTube dostępnej w sklepie Google Play? Największą zaletą jest możliwość słuchania ulubionych utworów po zminimalizowaniu aplikacji do paska powiadomień. Muzyka może być odsłuchiwana w tle również podczas podglądu (PIP), a także po zablokowaniu ekranu telefonu czy tabletu. Dużym udogodnieniem jest możliwość blokowania wszystkich reklam pojawiających się pomiędzy kolejnymi utworami, jak i w ich trakcie. Za taką funkcjonalność odpowiada AdGuard. Użytkownicy oryginalnej aplikacji YouTube nie mają możliwości wyłączenia uciążliwych reklam (poza oczywiście subskrypcją Premium). Jedynie sposobem na darmowe pozbycie się reklam jest zainstalowanie AdBlocka w przeglądarce internetowej, jednak nie rozwiązuje to problemu z aplikacją.

Funkcje Youtube Vanced
Źródło: forum.android.com.pl

Zobacz: Muzyka z YouTube w tle? Oto poradnik, jak słuchać w tle YouTube’a

Użytkownicy YouTube Vanced mogą ustawić czarny kolor tła aplikacji, a także włączyć tryb HDR odpowiadający za bardziej realistyczny obraz w czasie oglądania wideo. Na plus jest również możliwość ustawienia maksymalnej rozdzielczości obrazu oraz regulowanie głośności i jasności poprzez przesunięcie palcem po ekranie. Dzięki kontroli z wykorzystaniem gestów możesz również powiększyć wielkość odtwarzacza, wypełniając cały ekran.

Vanced – sposób na YouTube w telefonach bez usług Google?

YouTube Vanced działa bez porozumienia z usługami Google, dlatego nie znajdziesz go w sklepie Google Play, jednak Team Vanced znalazł sposób na łatwą instalację ulepszonej wersji YT i korzystanie z jej dodatkowych funkcji. To doskonała alternatywa dla osób, które całkowicie rezygnują z usług Google na rzecz innych oprogramowań bazujących na systemie Android. Niektórzy użytkownicy decydują się na taką opcję także ze względu na dłuższy czas działania baterii, a także większe bezpieczeństwo swoich danych. Z myślą o takich osobach oraz wszystkich tych, którzy nie lubią reklam i chcą słuchać muzyki podczas wykonywania innych czynności nieodpłatnie, powstała aplikacja YouTube Vanced.

Youtube bez usług Google
Źródło: websitepin.com

Jeśli chcesz korzystać ze swojego konta Google w YouTube Vanced to również jest to możliwe. W tym celu wystarczy przed właściwą instalacją aplikacji pobrać aplikację MicroG, która umożliwia działanie systemom nieobsługującym usług Google. Zainstalowanie tego pliku pozwoli Ci korzystać z aplikacji, które wymagają potwierdzenia profilu Google. W ustawieniach odnajdź aplikację YouTube, odinstaluj ostatnią aktualizację, a następnie wyłącz apkę. Teraz możesz rozpocząć proces instalacji YouTube Vanced.

YouTube Vanced – skąd pobrać i jak zainstalować?

Proces instalacyjny aplikacji YouTube Vanced został uproszczony od wydania przez deweloperów Vanced Managera, z którego pomocą zainstalujesz dwa pliki – MicroG i YouTube Vanced. Jeśli chcesz mieć aplikację poza sklepem Google Play, pobierz z oficjalnej strony plik Vanced Manager Apk. W przypadku pierwszej instalacji plików APK musisz zmienić ustawienia dotyczące pozwolenia na instalację z nieznanych źródeł. Zmiana ta różni się w zależności od wersji Androida na urządzeniu mobilnym. Jeśli korzystasz z Androida 7.0 lub wersji starszej, przejdź do panelu ustawień urządzenia, wybierz opcję Bezpieczeństwo, odnajdź źródła aplikacji i aktywuj je. Użytkownikom Androida w wersji 8.0 i nowszej po kliknięciu pobranego pliku APK pojawi się okno z ustawieniami. Przejdź do tej opcji i wybierz Zezwalaj z tego źródła, a następnie dokończ instalację Vanced Managera.

Uruchom aplikację Vanced Manager, a na pierwszym ekranie wyświetlą Ci się dwie opcje instalacji – MicroG i YouTube Vanced. Rozpocznij od pierwszej aplikacji. W urządzeniach z Androidem 8.0 lub nowszym ponownie wyraź zgodę na instalację z nieznanego źródła. Po zakończeniu przejdź do instalacji YouTube Vanced, a gdy proces się zakończy, wybierz na ekranie język i kolor motywu. To wszystko, możesz teraz korzystać z YouTube Vanced na swoim urządzeniu!

Opinie o aplikacji – czy warto korzystać z YouTube Vanced?

Aplikacja YouTube Vanced stała się wielkim odkryciem internautów, którzy szukali sposobu na pozbycie się uciążliwych reklam podczas korzystania z najpopularniejszego serwisu muzycznego. Dostępność mimo braku usług Google często postrzegana jest jako jedna z zalet – użytkownik nie musi się logować, dzięki czemu przejrzane materiały wideo nie pojawiają się w historii jego konta Google.

Jeśli jednak zależy Ci na wszystkich funkcjonalnościach aplikacji, a przy tym chcesz mieć szybki dostęp do ulubionych utworów i sugerowanych kawałków, pobierz dodatkowo MicroG. Przy takiej metodzie instalacji możesz zalogować się swoim profilem w Google, co umożliwia korzystanie z YouTube Vanced zgodnie z własnymi preferencjami.

Czy YouTube Vanced to najlepszy sposób na słuchanie muzyki i oglądanie wideo? Z pewnością nie każdego przekona wymagająca metoda instalacji, jednak propozycja ta stanowi ciekawą alternatywę dla YouTube Premium bez opłat. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Podziel się z nami w komentarzu!

Źródło obrazka głównego: karczma.edu.pl

20
6

Podziel się:

Komentarze (4)

Coś czuję że to działa jako koparka krypto za pomocą innych urządzeń zostawiłem telefon na nóż z włączonym YT vc i cały się nagrzał jak by działał na największych obrotach

Jest trochę kombinacji, żeby się zalogować na swoje konto bo standardowo wyskakuje komunikat „sprawdź połączenie z internetem”.
Trzeba odinstalować aktualizacje systemowego YT, zainstalować starszą wersję micro g i na niej się zalogować. Po zalogowaniu po każdym otwarciu YT vanced będzie nas wywalało z programu. Trzeba wtedy z poziomu vanced managera zaktualizować micro g do najnowszej wersji i będzie już ok.
Pobieranie filmów można rozwiązać zewnętrzną aplikacją i w ten sposób jest praktycznie YT premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *