windows 11 za darmo

Technologia

03.04.2023 12:26

Windows 11 za darmo – czy aktualizacja Windows jest darmowa?

Komputery Windows
5
2
2
5
2

Windows 11 za darmo – czy to możliwe? Jak zaktualizować system do najnowszej wersji? Tego dowiesz się z poniższego artykułu! Zapraszamy do lektury.

Bardzo ważnym elementem każdego komputera i laptopa jest porządny i nowoczesny system operacyjny. Najpopularniejszym w Polsce oprogramowaniem jest system Windows opracowany przez firmę Microsoft. Przez wiele lat istnienia tego systemu operacyjnego mieliśmy okazję używać licznych wersji, na przykład klasycznego Windows XP czy uwielbianego Windows 7. Postęp technologiczny i zapotrzebowanie na innowacje sprawiły, że światło dzienne ujrzał Windows 11 – najbardziej nowoczesna wersja systemu Microsoft Windows. Czy możemy uzyskać ją za darmo?

Windows 11 za darmo – czy to możliwe?

Windows 11 to bardzo dobrze skonstruowany, intuicyjny i funkcjonalny system operacyjny. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się jak pobrać Windows 11 za darmo.  A więc jak mieć Windows 11 za darmo i czy istnieje na to legalny sposób? Oczywiście! Firma Microsoft, która jest odpowiedzialna za system operacyjny Windows, umożliwia nieodpłatne zaktualizowanie niektórych starszych wersji tego systemu do najnowszej wersji, czyli Windows 11. Microsoft zawsze stara się dopieścić produkty i dba, aby były dostępne dla jak największej ilości użytkowników komputerów i laptopów z całego świata. Skorzystanie z możliwości darmowej aktualizacji to jedyny dozwolony w świetle prawa sposób bezpłatnego nabycia oprogramowania przez użytkowników, którzy chcą korzystać z dobrodziejstw Windowsa na co dzień.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak zaktualizować Windows 10 do Windows 11 za darmo?

Niektórzy użytkownicy systemu operacyjnego Windows mogli natrafić na liczne komunikaty, które wiążą się z ofertą aktualizacji systemu operacyjnego bez opłat. Windows 11 – dla kogo za darmo jest dostępna ta wersja popularnego systemu operacyjnego? Aktualizacja do Windows 11 za darmo jest dostępna dla użytkowników, którzy korzystali z oryginalnej wersji Windows 10, Windows 8.1 lub Windows 7. W tym przypadku nie przyda się kod aktywacyjny. Jest to jeden ze sposobów jak aktywować Windows 11 za darmo. Najpierw należy udać się do Ustawień, aby tam odnaleźć zakładkę Windows Update i sprawdzić, czy urządzenie kwalifikuje się do aktualizacji do Windowsa 11. Jeśli uaktualnienie jest gotowe dla naszego urządzenia, możemy bez chwili zwłoki zlecić systemowi aktualizację na Win 11.

windows 11 logo
Logo Windows 11

Aktualizacja do Windows 11 z pendrive – Media Creation Tool

Jeśli chcemy zaktualizować system operacyjny z użyciem pendrive’a, a nie przy pomocy Windows Update, potrzebna nam będzie podstawowa znajomość obsługi programu Media Creation Tool – Windows 11 zainstalujemy właśnie z jego pomocą. Obsługa programu jest niezwykle łatwa, a Media Creation Tool samodzielnie poinformuje nas, czy komputer jest zgodny z pożądanym systemem operacyjnym. Aby uaktualnić naszą wersję Windowsa, należy zalogować się do systemu i otworzyć folder plików znajdujących się na pendrive. Wśród nich znajdziemy plik setup.exe, który po dwukrotnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy zainicjuje aktualizację do Windowsa 11. Po zaakceptowaniu regulaminu nastąpi instalacja systemu. Świeżo zainstalowany system operacyjny Windows 11 będzie dostępny po ponownym uruchomieniu.

Sprawdź też: Jak pobrać Windows 11? Instalacja Windows 11 krok po kroku

Wymagania sprzętowe Windows 11

Chociaż możliwość zdobycia tej wersji Windowsa za darmo jest naprawdę kusząca, nie każdy użytkownik może z niej skorzystać. Do wykorzystania oferty kwalifikuje się tylko część posiadaczy komputerów i laptopów z systemami operacyjnymi od Microsoftu. Windows 11 – wymagania, które musimy spełnić w celu uzyskania Windowsa 11 do pobrania za darmo są ściśle określone. Nasze urządzenie musi także spełnić wymagania sprzętowe, na które składają się zgodność z Secure Bot, TPM 2.0, odpowiedni procesor, 4 GB RAM, 64 GB pamięci masowej, czy obsługa DirectX 12. Możemy zweryfikować stan rzeczy, sprawdzając w Ustawieniach parametry urządzenia. Odnajdziemy tam informacje o pamięci, procesorze lub pamięci RAM. W internecie możemy znaleźć sposoby, dzięki którym da się „ominąć” wymagania Microsoftu, jednak działanie tych patentów można poddać głębokiej wątpliwości.

aktualizacja do windows 11 za darmo
Aktualizacja do Windows 11 poprzez narzędzie Media Creation Tool | Źródło: dobreprogramy.pl

Windows 11 cena – ile kosztuje najnowszy Windows

Jeśli chodzi o Windows 11, cena może różnić się w zależności od wersji, którą wybierzemy i miejsca, w którym nabędziemy produkt. Zakupu można dokonać w aplikacji Microsoft Store, w licznych sklepach internetowych, a także stacjonarnie. Niestety w przypadku wielu systemów, także Windows 11, klucz aktywacyjny za darmo jest niemożliwy do zdobycia w legalny sposób, o ile nie posiadamy sprzętu wyposażonego w ten system operacyjny. Lepiej nie zastanawiać się, jak pobrać Windows 11 za darmo z nielegalnych i niesprawdzonych źródeł. Podczas takich prób narażamy się na niebezpieczeństwa wynikające z wirusów lub kradzieży danych. Ceny systemu operacyjnego Windows potrafią sięgać bardzo wysokich kwot – podstawowa wersja Windows 11 kosztuje około 300 złotych, podczas gdy wersja Pro może kosztować nawet 850 zł lub więcej. 

Sprawdź też: Kiedy premiera Windows 12? Przecieki, wymagania, cena

5
2

Podziel się:

Komentarze (2)

Autor na pytanie tytułowe odpowiada: „…wymagania, które musimy spełnić w celu uzyskania Windowsa 11 do pobrania za darmo są ściśle określone” – czyli nie odpowiada.
Artykuł bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *