phone clone

Technologia

09.06.2022 10:20

Phone Clone – jak przenieść dane na smartfon Huawei?

Android i iOS Programy i aplikacje Zrób to sam
9
0
0
9
0

Phone Clone to narzędzie dostępne na smartfonach Huawei. Umożliwia szybką i bezproblemową przesiadkę z dotychczasowego urządzenia, na wykorzystujące Huawei Mobile Services. Jak to zrobić? Tu znajdziesz odpowiedź!

Phone Clone na smartfonach Huawei – tak przeniesiesz dane z dotychczasowego urządzenia

Phone Clone to aplikacja typu software stworzona przez zespół Huawei w celu ułatwienia procesu migracji danych z jednego smartfona na drugi. Powstała z myślą o przenoszeniu zdjęć, dokumentów, aplikacji, kontaktów i wielu innych plików przy wymianie telefonu na nowy. Nie wymaga wykorzystania transferu danych komórkowych, a cały proces przesyłu odbywa się przez szyfrowanie bezprzewodowej, lokalnej sieci hotspot WLAN.

phone clone
Transfer plików między telefonami w obecnych czasach przebiega sprawnie i szybko

Nie musisz używać twardego dysku lub tworzyć backupu w chmurze przed rozpoczęciem korzystania z nowego smartfona. Dzięki wysokiej prędkości 1 GB na minutę transfer zajmuje zaledwie kilka chwil. Aplikacja jest kompatybilna z Androidem oraz systemem iOS i umożliwia przesył danych z telefonów opartych na tych systemach przy zmianie smartfona na Huawei.

Jakie dane można przenieść?

Aplikacja mobilna Phone Clone pozwala jednym kliknięciem przenieść niemal wszystkie dane zgromadzone na starym telefonie do nowego urządzenia. Jak podaje producent, za jednym kliknięciem dokonasz transferu plików i niezbędnych informacji zapisanych w pamięci smartfona oraz na karcie SIM. Co możesz przenieść w ramach darmowego oprogramowania software od Huawei? Phone Clone umożliwia przesył kontaktów, wiadomości, wykazów połączeń, danych z kalendarza, zawartości biblioteki multimediów, muzyki, aplikacji oraz pozostałych plików zgromadzonych na smartfonie.

Sprawdź też: Jak przenieść dane z telefonu na inny telefon? Poradnik

Dużą zaletą Phone Clone jest przejrzysty interfejs i brak konieczności logowania się, zakładania kont i pobierania z nich danych na nowym telefonie. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć się z powstałym hotspotem na nowym urządzeniu lub – jeszcze szybciej – zeskanować kod QR. Pozostałe czynności to kwestia chwili i selekcji wybranych danych, z których chcesz korzystać w ramach usług Huawei Mobile Service po wymianie telefonu na nowy.

Korzystanie z Phone Clone

Korzystanie z Huawei Phone Clone jest bardzo proste, a interfejs aplikacji jest czytelny i przyjazny użytkownikowi. W pierwszej kolejności musisz zainstalować aplikację na swoim starym telefonie, który gromadzi dane do przesłania. Odszukaj ją w sklepie z aplikacjami i zainstaluj na urządzeniu. W nowszych smartfonach Huawei aplikacja jest dostępna fabrycznie. Następnie zeskanuj kod QR z Phone Clone na drugim smartfonie. Kolejne czynności zależą od rodzaju telefonu, z którego korzystałeś dotychczas.

Przenosiny z telefonu z Androidem

Zmiana z Androida na telefon Huawei zaczyna się od wybrania na ekranie smartfonu, do którego chcesz wysłać dane, czyli opcji Nowy telefon. Wyświetli się hasło do utworzonej sieci WiFi. Teraz na drugim telefonie zaznacz Stary telefon, odnajdź nowo powstały hotspot i przepisz utworzone hasło. W kolejnym kroku zaznacz opcję Połącz, aby umożliwić aplikacji Phone Clone transfer danych z jednego smartfona na drugi. Teraz jest czas na wybranie zawartości, którą chcesz przesłać.

phone clone
Klonowanie zawartości telefonu nie powinno być niczym trudnym | źródło: gadzetomania.pl

Jak już wspomnieliśmy, mogą to być zdjęcia, filmy, dokumenty tekstowe, treści wiadomości tekstowych i MMS, kontakty, pliki audio oraz aplikacje. Gdy dokonasz wyboru, kliknij Prześlij, a dane zostaną dostarczone do nowego telefonu Huawei. Dzięki dużej prędkości przesyłu proces ten zajmuje kilka chwil, jednak ostateczny czas zależy od liczby GB. W przypadku, gdy dane stale się przesyłają, nie opuszczaj głównego widoku aplikacji do momentu zakończenia transferu.

Przenosiny z iPhone’a

Przenoszenie danych ze smartfona z systemem iOS na model od Huawei wygląda bardzo podobnie jak w przypadku przesiadki z Androida. Na ekranie nowego telefonu wybierz opcję Nowy telefon, a następnie kontynuuj na wyświetlaczu iPhone’a. Zaznacz Stary telefon i przejdź do Ustawień, gdzie połączysz się z nowo utworzoną lokalnie siecią. Następnie wybierz pliki, które chcesz przesłać na telefon Huawei.

Sprawdź też: Telefon do 2000 zł – ranking telefonów, jaki smartfon wybrać?

Niestety w przypadku transferu danych ze smartfonów Apple zakres przesyłanych danych został ograniczony. Możesz wybrać jedynie spośród zapisanych na starym telefonie kontaktów, zdjęć i wideo. Mimo tej niedogodności cały proces jest bardziej przejrzysty i szybszy niż w przypadku innych metod przenoszenia multimediów z jednego urządzenia na drugie. Pamiętaj, by w trakcie procesu nie opuszczać ekranu aplikacji. Gdy transfer dobiegnie końca, możesz korzystać z zawartości na nowym smartfonie.

Gdzie znaleźć aplikację Phone Clone?

Aplikacja przeznaczona jest dla nowych użytkowników smartfonów Huawei, jednak została stworzona z myślą o pełnej kompatybilności nie tylko z systemem Android, ale również iOS. Z tego powodu Phone Clone znajdziesz w sklepach z aplikacjami dostępnymi w ramach tych dwóch systemów operacyjnych. W przypadku telefonów z systemem Android będzie to Google Play, natomiast użytkownicy iPhone’ów w celu jej znalezienia muszą zajrzeć do AppStore. Wystarczy, że otworzysz sklep i w wyszukiwarce wpiszesz frazę Phone Clone, a następnie rozpoczniesz instalację na swoim urządzeniu.

Na nowym telefonie Huawei możesz spotkać się z preinstalowaną fabrycznie aplikacją Phone Clone. Jeśli jednak nie będzie jej w towarzystwie innych, dostępnych aplikacji, odwiedź AppGallery – autorski sklep producenta Huawei. Znajdziesz w nim nie tylko omawiany software, ale również inne aplikacje, które przydadzą Ci się przy korzystaniu z nowego smartfona i urozmaicą rozrywkę w wolnym czasie.

phone clone
Zawartość telefonu można skopiować skanując kod QR

Bezpłatna aplikacja Phone Clone pomoże Ci w łatwy sposób przesiąść się z Androida lub iOS na Huawei, zachowując wszystkie niezbędne i ważne dla Ciebie dane. Sposób wymyślony przez zespół Huawei wyróżnia prosta metodyka i szybkość działania, dlatego świetnie sprawdza się przy przenoszeniu danych z jednego smartfonu na drugi. Miałeś już okazję korzystać z Phone Clone? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *