Poradniki

14.03.2023 13:13

Jak zainstalować Sklep Play na Huawei? Doradzamy i tłumaczymy

Google Programy i aplikacje Telefony i tablety
16
3
3
16
3

Jesteś posiadaczem telefonu Huawei? Trapi Cię kwestia tego, jak zainstalować Sklep Play na swoim smartfonie? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Czy można zainstalować Sklep Play na Huawei?

Oficjalnie, korzystając ze wbudowanego oprogramowania w telefony Huawei, nie można zainstalować Sklepu Play. Zastrzeżenia wynikają z powodu nałożenia na chińskiego producenta telefonów blokady na amerykańskie usługi Google, a zatem w najnowszych smartfonach marki Huawei i Honor nie będziemy mogli zainstalować Sklepu Google Play.

Internauci wynaleźli jednak parę sposobów na to, aby na telefonach Huawei znalazły się aplikacje Google, takie jak Google Maps, Gmail czy Hangouts – do tego przyda się specjalne oprogramowanie, które odblokowuje Sklep Play na telefonach Huawei. Warto jednak dodać, że czasem to rozwiązanie potrafi szwankować. Możemy otrzymywać np. komunikaty mówiące, że aplikacja przestaje działać.

Sprawdź też: Jak zainstalować Sklep Play na telefonie i laptopie? Poradnik

Niestety albo i stety, jest to jedyna droga, odblokowywująca dostęp do usług Sklepu Google Play. Jeśli posiadasz telefon Huawei lub Honor, zmuszony będziesz do instalacji zewnętrznego oprogramowania. Może on przysporzyć czasem problemów, ale sumarycznie zdecydowanie warto. Brak dostępu do usług Google jest dosyć problematyczny w dzisiejszych czasach. Jak zainstalować Sklep Play na Huawei? Scrolluj dalej.

Jak zainstalować Sklep Play na Huawei?

Metody są dwie, obie skuteczne i nie powinny przysporzyć problemu przy instalacji. Pierwszą metodą jest pobranie aplikacji Gspace lub Googlefier na swoim telefonie. Można do tego użyć przeglądarki Petal lub wyszukać je w katalogu aplikacji od Huawei, czyli AppGallery. Zaczynajmy!

  1. Wejdź w przeglądarkę internetową na telefonie Huawei.
  2. Wyszukaj aplikację „Gspace” lub „Googlefier”.
  3. Wejdź na stronę wybranej apki, a następnie pobierz instalator.
  4. Zainstaluj aplikację z zewnętrznego źródła, wyraź niezbędne zgody na instalację.
  5. Wejdź w wybraną apkę, a następnie zaloguj się do konta Google.
jak zainstalować sklep play na huawei
Gspace to wyjątkowo dobra aplikacja do korzystanie z usług Google

Powyższa metoda jest najpopularniejsza i stosunkowo najwygodniejsza. Możesz także skorzystać z alternatywnego sposobu – polega on na pobraniu instalatora przez komputer, a następnie przegraniu go na Twój telefon. Sklep Play na Huawei można zainstalować także wedle poniższej instrukcji.

  1. Wejdź na stronę internetową aplikacji „Gspace” lub „Googlefier”.
  2. Pobierz instalator na swój komputer, a następnie podłącz telefon za pomocą USB.
  3. Zgraj na pamięć telefonu instalator i uruchom go z poziomu smartfona.
  4. Zaakceptuj możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.
  5. Po instalacji wejdź w apkę i zaloguj się do konta Google.

Problemy Huawei z Google

Sytuacja, w której usługi Google zniknęły z telefonów chińskiego producenta Huawei, miała miejsce w 2019 roku. Stany Zjednoczone wprowadziły markę Huawei wraz z innymi chińskimi firmami na czarną listę. Co się zmieniło dla tych organizacji? Zakaz spowodował, że te firmy nie mogły prowadzić żadnych interesów z korporacją działającą na terenie Stanów Zjednoczonych.

Za wprowadzenie firmy Huawei na czarną listę odpowiada ówczesny prezydent USA Donald Trump. Jaki był powód nałożenia tak rygorystycznych obostrzeń przez amerykańską administrację? Koncern Huawei został oskarżony o tworzenie backdoorów w oprogramowaniu telefonów. Czym są owe backdoory? To nic innego jak specjalnie stworzona dziura w zabezpieczeniach systemu, tak aby chińskie władze mogły zbierać informacje poufne o użytkownikach.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Wszystkie telefony, które pojawiły się na rynku przed 16 maja 2019 roku, mają dostęp do usług Google i są regularnie aktualizowane. Jeżeli chciałbyś nabyć ostatni telefon z „normalnym” dostępem do amerykańskich usług, to takim telefonem jest Huawei P30 Pro. Xiaomi mogło również zostać pozbawione Google, lecz w sądzie marka obroniła się, że jest prywatnym przedsiębiorstwem, który z chińską władzą nie ma nic wspólnego. Czy usługi Google wrócą do telefonów Huawei? Nic na ten moment tego nie zapowiada.

Sprawdź też: Jak odzyskać sklep Play na telefonie? Poradnik

Czy udało Ci się zainstalować Sklep Play na Huawei? A może nie potrzebujesz amerykańskich aplikacji w codziennym życiu? Daj znać w komentarzach!

16
3

Podziel się:

Komentarze (3)

Ok. Pobiorę dowolną aplikacje ze sklepu Play jednak potem ona nie chce działać ze względu na informację google o niebezpiecznym telefonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *