Technologia

19.05.2022 12:55

Jak przenieść dane z telefonu na inny telefon? Poradnik

Telefony i tablety
7
0
0
7
0

Jeśli zastanawiasz się, jak przenieść dane z telefonu na telefon, to świetnie trafiłeś! W naszym poradniku znajdziesz także odpowiedź, jak przenieść dane z Androida na iPhone. Klonowanie zawartości telefonu nie musi być trudne.

Wymiana telefonu zawsze wiąże się z koniecznością przeniesienia danych i aplikacji na nowego smartfona. Naturalnie nie jest to najprzyjemniejsza czynność, ale nie oznacza to, że proces ten będzie skomplikowany i niewykonalny. W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź, jak przenieść dane z telefonu na inny telefon w łatwy sposób.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a?

Jeżeli planujesz zmianę telefonu i czeka Cię przeprowadzka danych z Androida na iPhone’a, możesz to zrobić stosunkowo łatwo. Polecamy skorzystać z aplikacji przygotowanej przez producenta – w Sklepie Play znajdziesz oprogramowanie „Move to iOS” bądź w polskiej wersji „Przenieś do iOS.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? Pobierz aplikację na telefon, z którego chcesz wysłać pliki, a następnie postępuj według zaleceń wyświetlających się na ekranie smartfona. To wygodny sposób przenoszenia danych z telefonu, jednak niepozbawiony wad – to rozwiązanie zgra najważniejsze dane i ustawienia, choć niestety nie skopiuje PDF-ów, muzyki czy książek.

Sprawdź też: Przydatne aplikacje na telefon z Androidem – musisz je mieć w swoim telefonie!

Należy także pamiętać, że aplikacja „Przenieś do iOS” nie transportuje nam aplikacji, ponieważ to zupełnie dwa inne systemy. Aby otrzymać na iPhone wszystkie apki, należy je pobrać manualnie z App Store. Choć chwilę z pewnością to zajmie, jest to w gruncie rzeczy najlepszy sposób, by przenieść dane z telefonu na telefon. 

Jak przenieść dane z telefonu na telefon – Android

W przypadku przenoszenia danych z telefonu na Androidzie na tę samą platformę, sposobów jest kilka i każdy z nich jest godny uwagi. Niektórzy producenci oferują wbudowane oprogramowanie, które łatwo transportuje dane i aplikacje. Telefony Samsung potrafią w szybki sposób przenieść zawartość ze starego telefonu. Oto najlepsze sposoby, jak przenieść dane z telefonu na telefon w systemie Android.

Chmura Google

Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów, aby przenieść dane z telefonu na telefon. Przede wszystkim chmura Google to darmowa usługa, która łatwo umożliwi nam zgranie plików i pozostałych danych na nowy telefon. Na początku sprawdź, czy masz włączoną kopię zapasową na Dysku Google – jeśli tak, oznacza to, że wszystkie Twoje dane były wysyłane na chmurę. W tym przypadku wystarczy, że zalogujesz się na nowym smartfonie na swój Dysk Google i zgrasz niezbędne pliki.

google dysk
Dysk Google to świetny pomysł na przeniesienie danych między naszymi telefonami

Jeśli nie miałeś zsynchronizowanego telefonu wraz z kontem Google, musisz włączyć tworzenie kopii zapasowej. Dzięki tej chmurze będziesz w stanie łatwo przegrać swoje kontakty, SMS-y, zdjęcia i filmy, a nawet aplikacje. Co ciekawe, hasła zawarte w apkach czy w sieciach Wi-Fi także zostaną przetransportowane. Jak przenieść dane z telefonu na telefon na Androidzie? Wykorzystaj chmurę!

SmartSwitch od Samsung

Wybierając nowy smartfon Galaxy od Samsung, otrzymujemy możliwość łatwego transportowania zawartości z poprzedniego telefonu. W Sklepie Play wystarczy pobrać aplikację SmartSwitch, która zagwarantuje nam bezproblemowy transfer z dowolnego telefonu na nowy smartfon Galaxy.

Aby rozpocząć przenoszenie danych, można połączyć dwa smartfony bezprzewodowo, ale także za pośrednictwem przewodu USB. Proces jest banalnie prosty i nie powinien nikomu sprawić kłopotu. Przed rozpoczęciem przesyłania aplikacja zapyta nas, jaki rodzaj plików i danych nas interesuje, a gdy określimy te parametry, transfer szybko się rozpocznie.

Aplikacja do przenoszenia danych

W bibliotece aplikacji istnieje bardzo dużo alternatywnych rozwiązań dla telefonów marki Huawei, Xiaomi, Oppo, realme, OnePlus. Pomimo że Huawei posiada swoje autorskie oprogramowanie do zgrywania danych – Phone Clone, to można skorzystać z wielu dodatkowych aplikacji umożliwiających transfer plików.

Warto rozważyć użycie takich programów jak: Mi Mover, X-Transfer, LG Mobile Switch czy CLONEit. To świetna alternatywa, gdy nasz telefon nie posiada oryginalnego oprogramowania do przenoszenia danych. Zdecydowanie polecamy rozważyć wybór któregoś z tej listy. 

Jak przenieść dane z telefonu na telefon – iOS

Apple jest korporacją, której trzeba przyznać jedno – nic nie działa tak dobrze między sobą, jak telefony z systemem iOS. Jeżeli kupiliśmy nowego iPhone’a i pragniemy przenieść dane z naszego poprzedniego telefonu od Apple – producent przygotował bardzo wygodne rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi do transferu plików.

szybki start
Szybki start pozwala na nieskomplikowany transfer danych

Pierwszym, a zarazem najlepszym sposobem jest funkcja Szybki start, w której klonowanie telefonu rozpocznie się, gdy zbliżymy do siebie dwa urządzenia. Proces nie jest skomplikowany, a nasza ingerencja polega tylko na postępowaniu według instrukcji wyświetlanych na ekranie. Jest to forma bezprzewodowego transportu danych, jeśli jednak chcemy uczynić to za pomocą przewodu Lightning – nie ma problemu, po prostu podłącz do siebie dwa telefony iPhone.

Sprawdź też: Antywirus na telefon – jaki najlepszy antywirus wybrać? Poradnik

Dodatkowym rozwiązaniem może być przenoszenie danych z telefonu na telefon przy użyciu kopii zapasowej zlokalizowanej w chmurze iCloud. Zasada działania jest zbliżona do tej od Google. Jeśli zapis w serwerach Apple jest aktywny, po prostu zaloguj się na nowym urządzeniu, używając Apple ID – gotowe! W sytuacji, w której usługa nie była aktywna, włącz ją i wymuś uruchomienie tworzenia kopii zapasowej oraz poczekaj na synchronizację.

Czy już wiesz, jak przenieść dane z telefonu na telefon? Podziel się w komentarzu, jak to zrobiłeś! 

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.