Najdroższe telefony świata
32
5

Najdroższe telefony świata, czyli jakie? Ceny niektórych flagowych urządzeń od znanych producentów potrafią szokować. Z pewnością parę tysięcy złotych to nic, w porównaniu do tego, ile kosztują niektóre smartfony Czym wyróżniają się takie perełki?

Najdroższe telefony świata – czyli jakie?

Najdroższe telefony to te, które produkowane są zwykle co najwyżej w kilku egzemplarzach, a ich właścicielami są miliarderzy. Ten wyraz ekstrawagancji jest wśród nich niezwykle popularny i coraz więcej osób decyduje się na zakup podobnego cacka, o ile rzecz jasna posiada odpowiednie środki. Za najdroższe telefony na świecie należy zapłacić o wiele więcej niż za luksusową willę czy najnowszy samochód najbardziej renomowanej marki. Jest to zatem urządzenie tylko dla najbogatszych.

Gdyby jednak po prostu interesował Cię nieco droższy telefon, który też nie za bardzo wymęczy portfel, to koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych telefonów do 2000 zł!

Najdroższe telefony – ranking 2021

Poznaj najdroższe telefony, za które najbogatsi są w stanie zapłacić ogromne kwoty. Czy są warte swojej ceny? Tutaj zdania są z pewnością podzielone. Z całą pewnością stanowią one jednak niezłą ciekawostkę.

Goldstriker iPhone 3GS Supreme

Ten Iphone zaprojektowany przez Stuarta Hughes’a został wykonany z 22-karatowego złota. Miłośnicy luksusowych dodatków muszą za tego smartfona zapłacić nieco ponad trzy miliony dolarów, aby móc cieszyć się telefonem, do którego produkcji użyto niespełna 300 gramów tego szlachetnego kruszcu.

Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose Edition

Kolejny projekt wspomnianego wcześniej artysty. Tym razem pokusił się o totalną ekstrawagancję, oferując – pewnie nielicznym – nabywcom około pięciuset diamencików oraz przycisk główny wyłożony ogromnym, różowym diamentem. Cena? Osiem milionów dolarów.

najdroższe telefony świata iphone 11 z zegarkiem z tyłu
Istnieje również kolekcjonerska edycja iPhone 11 z zegarkiem na tylnej obudowie. Cenowo nawet nie jest blisko piątej pozycji z tej listy 🙂 | źródło: techthelead.com

Stuart Hughes iPhone 4s Elite Gold

Ileż można, panie Hughes? Ten facet zdecydowanie lubi projektować najdroższe telefony. Projektant ponownie wziął na warsztat czwartego iPhone’a i otulił go niebagatelną liczbą diamentów. Co więcej, ozdobił jego boki oraz logo Apple 24-karatowym złotem. Urządzenie to jest warte prawie dziesięć milionów dolarów.

Black Diamond iPhone 5

I znowu to samo nazwisko! Pan Stuart Hughes ewidentnie nudzi się, nieustannie przygotowując coraz to bardziej wymyślne, a jednocześnie najdroższe telefony na świecie. Do ozdobienia tego modelu wykorzystał 600 białych i czarnych diamentów, a ponad pięćdziesiąt z nich składa się na logo Apple. Ile trzeba zapłacić? Cóż, 15 milionów dolarów.

Najdroższe telefony świata z diamentem
Falcon Supernova został wypuszczony również w tańszych wersjach, które rozpoznać można po kolorze diamentu

Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Czy można pokusić się o coś bardziej ekskluzywnego niż poprzedni smartfon? Jak się okazuje – można. Za Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond trzeba zapłacić aż 48 milionów dolarów. 24-karatowe złoto oraz ogromny diament na tyle obudowy to nie wszystko, ten iPhone został pokryty platyną, a ponadto wyposażono go w doskonały system antywłamaniowy. Jeśli chodzi o najdroższe smartfony na świecie, ten model zdecydowanie wygrywa.

Warto też wspomnieć, że jeżeli o smartfonach Apple mowa, to już niebawem nastąpi premiera kolejnego modelu. Jeżeli chcesz się o nim czegoś dowiedzieć, to koniecznie zapoznaj się z artykułem o iPhone 14!

Telefony komórkowe nie spełniają już tylko pierwotnych funkcji, takich jak realizowanie połączeń, czy przesyłanie zdjęć. Jak widać, smartfon wykonany ze złota czy ozdobiony pięknymi diamentami, może stać się także symbolem luksusu. Gorzej, jeśli zgubisz taki telefon… Wtedy przyda się wiedza, jak sprawdzić lokalizację telefonu.

Nie zamierzasz wydawać dużo na smartfona? Sprawdź nasz ranking telefonów do 1000 zł!

32
5

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *