1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Najdroższe telefony świata

Technologia

5 miesięcy temu

Najdroższe telefony świata

Telefony i tablety
3
1
0
3
1

Ceny niektórych flagowych urządzeń od znanych producentów potrafią szokować. Z pewnością jednak parę tysięcy złotych to nic, w porównaniu do tego, ile kosztują najdroższe smartfony na świecie. Czym wyróżniają się takie perełki?

Telefony komórkowe, za które trzeba zapłacić najwięcej

Najdroższe telefony to te, które produkowane są zwykle co najwyżej w kilku egzemplarzach, a ich właścicielami są miliarderzy. Ten wyraz ekstrawagancji jest wśród nich niezwykle popularny i coraz więcej osób decyduje się na zakup podobnego cacka, o ile rzecz jasna posiada odpowiednie środki. Za najdroższe telefony na świecie należy zapłacić o wiele więcej niż za luksusową willę czy najnowszy samochód najbardziej renomowanej marki. Jest to zatem urządzenie tylko dla najbogatszych.

Najdroższe telefony – ranking 2021

Oferta

Nasze telefony kosztują zdecydowanie mniej! Zapraszamy do sklepu.

Sprawdź

Poznaj smartfony, za które najbogatsi są w stanie zapłacić ogromne kwoty. Czy są warte swojej ceny?

5. Goldstriker iPhone 3GS Supreme

Ten Iphone zaprojektowany przez Stuarta Hughes’a został wykonany z 22-karatowego złota. Miłośnicy luksusowych dodatków muszą zapłacić nieco ponad trzy miliony dolarów, aby móc cieszyć się telefonem, do którego produkcji użyto niespełna 300 gramów tego szlachetnego kruszcu.

4. Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose Edition

Kolejny projekt wspomnianego wcześniej artysty. Tym razem pokusił się o totalną ekstrawagancję, oferując – pewnie nielicznym – nabywcom około pięciuset diamencików oraz przycisk główny wyłożony ogromnym, różowym diamentem. Cena? Osiem milionów dolarów.

3. Stuart Hughes iPhone 4s Elite Gold

Ileż można, panie Hughes? Projektant ponownie wziął na warsztat czwartego iPhone’a i otulił go niebagatelną liczbą diamentów. Co więcej, ozdobił jego boki oraz logo Apple 24-karatowym złotem. Urządzenie to jest warte prawie dziesięć milionów dolarów.

2. Black Diamond iPhone 5

I znowu to samo nazwisko! Pan Stuart Hughes ewidentnie nudzi się, nieustannie przygotowując coraz to bardziej wymyślne, a jednocześnie najdroższe telefony na świecie. Do ozdobienia tego modelu wykorzystał 600 białych i czarnych diamentów, a ponad pięćdziesiąt z nich składa się na logo Apple. Ile trzeba zapłacić? Cóż, 15 milionów dolarów.

Najdroższe smartfony
Falcon Supernova został wypuszczony również w tańszych wersjach, które rozpoznać można po kolorze diamentu

1. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Czy można pokusić się o coś bardziej ekskluzywnego niż poprzedni smartfon? Jak się okazuje – można. Za Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond trzeba zapłacić aż 48 milionów dolarów. 24-karatowe złoto oraz ogromny diament na tyle obudowy to nie wszystko, ten iPhone został pokryty platyną, a ponadto wyposażono go w doskonały system antywłamaniowy. Jeśli chodzi o najdroższe smartfony na świecie, ten model zdecydowanie wygrywa.

Telefony komórkowe nie spełniają już tylko pierwotnych funkcji, takich jak realizowanie połączeń, czy przesyłanie zdjęć. Jak widać, smartfon wykonany ze złota czy ozdobiony pięknymi diamentami, może stać się także symbolem luksusu.

Sprawdź: Numer prywatny — co oznacza, jak go ustawić, jak zablokować. Wszystko o numerze prywatnym telefonu

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.