Samsung Galaxy S21 One UI 4.0

Technologia

15.11.2021 11:52

One UI 4.0 debiutuje na smartfonach serii Galaxy S21. Android 12 i wiele więcej

Android i iOS
8
0
3
8
0

Nadszedł w końcu moment, na który posiadacze smartfonów serii Samsung Galaxy S21 czekali z utęsknieniem. Nakładka One UI 4.0, oparta na najnowszej wersji systemu operacyjnego autorstwa Google – Android 12, już wkrótce trafi na ich smartfony.

Po kilku miesiącach fazy beta, Samsung uznał, iż oprogramowanie One UI 4.0 jest już wystarczająco stabilne, by skierować je na smartfony pierwszych użytkowników. Jak donosi serwis SamMobile, aktualizacje otrzymują posiadacze najnowszych, flagowych urządzeń koreańskiego producenta z całego świata. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość – aktualizacja, jak zwykle, udostępniana jest etapami.

Te smartfony otrzymały One UI 4.0

Zgodnie z przekazanymi informacjami, najnowsza wersja nakładki systemowej autorstwa Samsunga została udostępniona tym klientom, którzy korzystają ze smartfonów Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21+ i Samsung Galaxy S21 Ultra.

Nie jest niczym zaskakującym, że to właśnie najnowsze flagowce serii Galaxy S21, otrzymały aktualizację systemu operacyjnego jako pierwsze. Użytkownicy pozostałych, nowych smartfonów Samsunga mogą jednak spać spokojnie. Producent rodem z Korei Południowej, w ostatnim czasie, słynie z bardzo dobrego tempa aktualizacji oprogramowania w produkowanych przez siebie urządzeniach, zwłaszcza tych z wyższych półek cenowych.

Samsung Galaxy S21 One UI 4.0
Samsung Galaxy S21 – seria | fot. Samsung

O aktualizację do One UI 4.0, a zatem systemu Android 12, mogą być spokojni, przede wszystkim, użytkownicy nowszych smartfonów serii Samsung Galaxy A, a także, zgodnie z trzyletnim cyklem aktualizacji przyjętym przez producenta, posiadacze takich urządzeń, jak Samsung Galaxy S10(+), Samsung Galaxy S20(+, Ultra) Samsung Galaxy Note 10(+), Samsung Galaxy Note 20 (Ultra), czy składanych smartfonów z serii Galaxy Z.

Android 12 – co nowego?

Android 12, czyli wersja systemu operacyjnego od Google na 2021 rok, charakteryzuje się, przede wszystkim zmianami pod maską, niewidocznymi na pierwszy rzut oka. Usprawnienia dotyczą, w szczególności, stabilności systemu, bezpieczeństwa i prywatności.

W warstwie wizualnej, najważniejszą opcją jest  Material You. Pozwala ona na większą personalizację motywu systemu operacyjnego, by wyświetlać interfejs w takich kolorach, w jakich życzy sobie tego użytkownik.

Naturalnie, Samsung również wprowadził wiele zmian. Zgodnie z wyliczeniami SamMobile, jest ich przeszło 60, a ze szczegółami możecie zapoznać się w poniższym materiale wideo:

Na pełnię możliwości jeszcze poczekamy

Choć nakładka systemowa One UI 4.0 została zaprezentowana przez Samsunga już jakiś czas temu, na zapoznanie się z jej pełnymi możliwościami przyjdzie nam jeszcze poczekać. Należy bowiem spodziewać się, że producent to, co miał najlepsze, zatrzymał dla siebie do czasu premiery nowych urządzeń.

Zgodnie z przewidywaniami, seria Samsung Galaxy S22 zadebiutuje na samym początku przyszłego roku. To właśnie wtedy dowiemy się, jak wszechstronny i potężny może okazać się Android 12 po kuracji wzmacniającej przeprowadzonej rękoma inżynierów Samsunga.

Jeżeli korzystacie z któregoś ze smartfonów serii Samsung Galaxy S21, podzielcie się w komentarzach informacją, czy już otrzymaliście możliwość aktualizacji do One UI 4.0, a także, czy zdecydowaliście się na ten krok już teraz.

Aktualizacja 15.11 g. 14:00

Użytkownicy Twittera z Polski informują, że już otrzymują One UI 4.0 na swoje smartfony Samsung Galaxy. Paczka z niezbędnymi danymi waży przeszło 2,5 GB:

8
0

Podziel się:

Komentarze (3)

S10 dla mnie najwieksza zmiana to zmiany w klawiaturze i stale dostępny tryb ciemny. Jeśli chodzi o reszte zmian i nowych funkcji… nie zauważam ich w codziennym użytkowaniu. Jedno jest pewne, stabilność systemu (czyli jak na moje telefon jego oslabienie) jest bardzo poprawioona.

Innymi słowy- jeśli masz S10 to ja 100% odpuść sobie aktualizacje. To prosta droga do zmiany telefonu.
Zwykły, prosty Solitaire, którego używałem dość długo, nagle ma problemy z animacja i lekko przycina. To mówi samo za siebie….

Galaxy s21+ po aktualizacji zdjecia wygladaja jak robione telefonem sprzed lat. 🙁 nowy system-jest nowy i tyle. Ciekawostka sa te dopasowujace kolory, ale bez tego da sie zyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *