1. Scroll
 2. /
 3. Technologia
 4. /
 5. FaceTime od Apple – co to jest, jak korzystać, najnowsze informacje o aplikacji

Technologia

2 miesiące temu

FaceTime od Apple – co to jest, jak korzystać, najnowsze informacje o aplikacji

Programy i aplikacje
1
1
0
1
1

Z naszego artykułu dowiesz się czym jest FaceTime, jak działa oraz czy korzystanie z tej aplikacji jest bezpieczne. Przedstawimy również najnowsze, dość rewolucyjne informacje na jej temat.

Co to jest  FaceTime?

Zacznijmy od tego, co najważniejsze, a więc wyjaśnienia czym właściwie jest FaceTime. Mówiąc najprościej jest to aplikacja do rozmów, pozwalająca użytkownikom na prowadzenie zarówno rozmowy głosowej, jak i połączenia wideo. Komunikator ten miał swój debiut w 2010 roku i jest aplikacją przeznaczoną dla systemu iOS. Jego usługi możemy porównać do innych aplikacji tego typu, np. Skype.

facetime

Zobacz też: Zbiór informacji o iPhone 13 – wszystkie przecieki, data premiery, nowości

Warto w tym miejscu dodać, że pozwala on na wykonywanie połączeń za darmo. Za pobranie komunikatora nie płacimy, jeśli korzystamy z sieci Wi-Fi, nie płacimy również za połączenia. Warto jednak mieć świadomość, że w przypadku korzystania z sieci komórkowej, czyli internetu 3G, 4G, LTE lub 5G, może zostać pobrana opłata za wykorzystywanie danych. FaceTime nie jest jednak programem, który zużywa ich dużo. Połączenie, które trwa około 10 minut, to zużycie ok. 25-30 MB danych. Może więc to być znacznie bardziej opłacalne niż klasyczna rozmowa telefoniczna.

Telefony Apple, na których odpalisz FaceTime

Sprawdź

Jak wygląda wykonywanie połączeń FaceTime?

Aby móc korzystać z możliwości oferowanych przez tę aplikację, musimy posiadać urządzenia marki Apple z iOS. Co ważne, FaceTime nie ma wielkich wymagań systemowych, dlatego też pozwala na swobodne używanie starszych urządzeń. Skorzystać możemy więc z:

 • iPhone’a 4 (lub nowszej wersji),
 • iPad Pro (niezależnie od wersji),
 • iPad mini (również wszystkie modele),
 • iPod touch (od czwartej generacji).

Za pomocą komunikatora możesz wykonywać połączenia audio i wideo. Aby było to możliwe, musisz jednak znać numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy. Zarówno dzwoniący, jak i odbiorca muszą mieć również dostęp do internetu.

facetime
Źródło: apple.com

Czy FaceTime jest bezpieczny?

W dzisiejszych czasach należy zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo w internecie. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób obawia się, czy połączenie oraz sama aplikacja są bezpieczne. Na szczęście, w przypadku tego komunikatora nie musimy się bać.

Trzeba pamiętać, że jest to produkt stworzony przez firmę Apple, a więc giganta, który znany jest z produkcji wysokiej jakości sprzętów oraz ich funkcjonalności (w tym tych dotyczących bezpieczeństwa właśnie). Nie dziwi więc fakt, że FaceTime został w 2015 uznany za najbezpieczniejszy komunikator. Tytuł ten zdobył po badaniach zleconych przez firmę Kaspersky, znaną z tworzenia skutecznych programów antywirusowych.

FaceTime posiada szereg zabezpieczeń, dzięki którym wykonywanie połączeń jest całkowicie bezpieczne. Wśród nich wymienić możemy przede wszystkim szyfrowanie  end-to-end. Dzięki niemu zarówno połączenia audio, jak i wideo kodowane są na sprzęcie, z którego korzysta nadawca i odkodowywane są dopiero u odbierającego.

facetime

Zobacz też: Najbardziej przydatne aplikacje na iPhone’a w 2021 – te aplikacje musisz mieć w swoim telefonie

FaceTime również na Androida i PC!

Jak wspominaliśmy wcześniej,  aplikacja FaceTime stworzona została z myślą o urządzeniach z systemem iOS, przez co nie pozwalała nam na połączenia z wszystkimi bliskimi nam osobami. To się jednak zmieni. Na konferencji Apple WWDC 2021 ogłoszono, że już niedługo posiadacze urządzeń z iOS będą mogli zapraszać do wideo konferencji dowolnych użytkowników – również posiadaczy telefonów z systemem Android oraz osób korzystających z komputerów z systemem Windows. Usługa będzie dostępna za pośrednictwem funkcji ShareLink. Po przesłaniu linka do video połączenia możemy uczestniczyć w rozmowie, niezależnie od tego, jaki sprzęt posiadamy.

W aplikacji zostaną wprowadzone również inne zmiany i ulepszenia. Wśród nich wymienić możemy:

 • poprawę jakości dźwięku w czasie rozmowy (mikrofon ma eliminować szumy w tle, przez co połączenie będzie lepszej jakości),
 • widok okienek rozmówców w stylu grid (co pozwoli lepiej widzieć wielu rozmówców),
 • możliwość rozmazania tła przez rozmówcę,
 • odtwarzanie wideo na ekranach wszystkich rozmówców.

Podsumowując, FaceTime to jedna z tych aplikacji, które warto znać. Tym bardziej że niebawem nie będzie zarezerwowana wyłącznie na iphone’a czy ipada, a stanie się bardziej dostępna również dla telefonu z systemem Android (skorzystamy na niej także na urządzeniach z Windowsem). Możemy więc domyślać się, że stanie się poważnym konkurentem dla Zoom’a czy platformy Teams.

1
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.