Rozrywka

22.06.2022 17:00

Apple Arcade – co to jest i ile kosztuje? Najlepsze gry na iPhone

Apple Gry
10
0
0
10
0

Apple Arcade to stosunkowo nowy, lecz liczący się gracz na rynku gier mobilnych. Czym jest ta usługa i jak możesz zyskać do niej dostęp? Jakie gry znajdziesz w ofercie Apple Arcade?

Apple Arcade – co to takiego?

Apple Arcade to abonamentowa usługa pozwalająca użytkownikom urządzeń od Apple korzystać z bazy gier mobilnych. Dostęp do repozytorium, w którego skład wchodzi aktualnie ponad 180 tytułów, możliwy jest dzięki opłacaniu subskrypcji w wysokości 24,99 zł miesięcznie. Klienci usługi mogą korzystać z niej indywidualnie lub z wykorzystaniem Chmury Rodzinnej, dzieląc się nią z maksymalnie pięcioma członkami rodziny. W Apple Arcade można bezpłatnie skorzystać z miesięcznego okresu próbnego – po przekroczeniu tego czasu naliczana jest opłata w standardowej wysokości.

Wartym uwagi jest fakt, że dostęp do usługi uzyskasz także poprzez pakiet Apple One. W jego skład którego wchodzą również Apple Music, iCloud i Apple TV+. To naprawdę spora oszczędność! Z pewnością użytkownicy iPhone’ów powinni się nią zainteresować.

apple arcade gry
Apple Arcade to świetna usługa dla wszystkich, którzy uwielbiają grać na telefonie!

Czy Apple Arcade zadziała na Apple TV i iPhone?

Apple Arcade zostało zaprojektowane tak, by z usługi mogli korzystać użytkownicy najpopularniejszych sprzętów od firmy z Cupertino. Platforma bez problemu zadziała więc na iPhone, iPadzie, iPodzie touch, Apple TV i komputerze Mac z najnowszym systemem operacyjnym. W 2021 roku gigant zaproponował swoim nowym klientom trzymiesięczny bezpłatny dostęp do usługi, jeżeli więc zdecydowaliśmy się w ostatnim czasie zakupić urządzenie z jego oferty, możemy liczyć na możliwość odebrania prezentu od razu po aktywacji danego sprzętu. Listę urządzeń kwalifikujących do skorzystania z oferty znajdziesz na oficjalnej stronie Apple.

Jak już wyżej zostało wspomniane – usługa ta zadziała także na telewizorach! Więcej o tym, jak grać w gry na telewizorze, przeczytasz w artykule Tomka. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Jakie gry znajdziemy w Apple Arcade?

Kalifornijski gigant przykłada dużą wagę do różnorodności oferowanych gier, zarówno pod kątem ich tematyki, jak i wykorzystywanych mechanik. W repozytorium znajdziemy więc odnowione wersje klasycznych tytułów takich jak Pac-Man czy szachy zaraz obok nowoczesnych, jeszcze bardziej wciągających produkcji – niemal każdy gracz znajdzie tu coś dla siebie. Firma dba o regularne dostarczanie tytułów do bazy Apple Arcade – nowych gier powinniśmy spodziewać się co tydzień, a ich najnowsze zapowiedzi znajdziemy w sekcji „Już wkrótce” na karcie usługi w App Store. To, jakie tytuły będą dla nas dostępne, zależy od modelu naszego urządzenia, kraju na świecie, w którym w danej chwili przebywamy, oraz tego, czy podczas grania w grę nasze urządzenie jest online. Dlatego też przed rozpoczęciem korzystania z usługi warto sprawdzić jej regulamin. Pozwoli on rozwiać wątpliwości między innymi co do tego, jakie produkcje będą dla nas dostępne.

apple arcade gry na iphone

Apple Arcade – w co warto zagrać? Trzy polecane gry

Jesteś już subskrybentem usługi i zastanawiasz się, w co zagrać? A może dopiero rozważasz skorzystanie z Apple Arcade na swoich urządzeniach? W obu wypadkach – sprawdź trzy ciekawe gry, w które możesz grać dzięki subskrypcji.

rayman na iphone
Rayman na iPhone? To możliwe! Gra jest świetna!

Rayman Mini

Tego kultowego bohatera nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Rayman doczekał się też swojej wersji mobilnej, w której możesz poprowadzić go przez 48 oryginalnych poziomów. Nowa odsłona serii maksymalnie wykorzystuje znaną z poprzednich wersji mechanikę ukrywania na mapach zagadek i różnych tajemniczych przejść – możesz więc być pewien, że eksploracja jednej mapy dostarczy Ci zabawy na dłużej, niż mogłoby się wydawać. Bajkową grafikę w tej odsłonie serii polubią tak dzieci, jak i dorośli – Rayman to świetna zabawa dla całej rodziny.

najlepsze gry na iphoen apple arcade
Oceanhorn 2 to jedna z ciekawszych pozycji w Apple Arcade

Oceanhorn 2

Wystarczy chwila gry w ten tytuł, by odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z mobilną wersją The Legend of Zelda: Breath of The Wild. Ten kultowy tytuł przywodzą na myśl fantastyczne scenerie, projekty postaci oraz sposób rozgrywki, jakich gracz może doświadczyć w Oceanhorn 2. Jeśli więc cenisz sobie przygodowe gry RPG z elementami zagadek i eksploracji, zdecydowanie powinieneś zainteresować się tą produkcją.

apple one gry
Mini motorways, choć proste i neiskomplikowane, wciąga na całego!

Mini Motorways

Gra równie prosta, co przyjemna. Wcielasz się w zarządcę ruchu drogowego, którego zadaniem jest efektywne wykorzystywanie dostępnych rozwiązań w celu poprawienia płynności ruchu na ulicach Twojego miasta. Nieskomplikowana mechanika czyni tę grę stosunkowo łatwą do opanowania, nie znaczy to jednak, że pozbawia ją tym samym wyzwań. Gra wszak oferuje ich mnóstwo – na bieżąco kontrolujemy sytuację w różnych obszarach miasta, jesteśmy zmuszeni do planowania na czas i wprowadzania tych planów w życie. Genialna w swojej prostocie rozgrywka sprawia, że z tą grą naprawdę trudno się rozstać na dłużej.

apple arcade cena
Apple Arcade wchodzi w skład pakietu Apple One – to naprawdę spora oszczędność!

Jak wejść do Apple Arcade z poziomu App Store?

Apple Arcade z łatwością otworzysz poprzez App Store. W aplikacji po prostu wejdź w kartę Arcade. Do znajdowania dostępnych w usłudze gier możesz też wykorzystać wyszukiwarkę sklepu. Chcesz uzyskać dostęp do bazy na platformie Apple TV? Możesz użyć dedykowanej aplikacji Arcade.  Użytkownicy Maca odnajdą kartę usługi na pasku bocznym w sklepie App Store.

Inną ciekawą usługą, która także jest częścią pakietu Apple One, jest Apple Music. Jeżeli ostatnio naszły Cię myśli, czy aby nie warto przenieść się na nią ze Spotify, to Kuba przygotował specjalny artykuł, w którym wyjaśnia różnice pomiędzy Apple Music, a Spotify.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *