1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Zwiastun The Wayward Realms — nowej gry twórców gier z serii The Elder Scrolls

Rozrywka

1 miesiąc temu

Zwiastun The Wayward Realms — nowej gry twórców gier z serii The Elder Scrolls

Gry
4
1
0
4
1

The Wayward Realms to nowy projekt twórców odpowiedzialnych za pierwsze części The Elder Scrolls. Niedawno zapowiedziano powstanie całkiem nowego RPG-a, który ma zaoferować graczom niespotykane dotąd wrażenia. Co jeszcze wiadomo o grze?

The Wayward Realms — najważniejsze informacje

Na platformie Steam pojawiła się zakładka dotycząca The Wayward Realmsnajnowszej gry zapowiedzianej przez producenta i wydawcę OnceLost Games. Produkcja będzie jednoosobowym RPG-iem, który stworzą Ted Peterson oraz Julian Le Fay, główni deweloperzy znanych The Elder Scrolls: Arena i The Elder Scrolls II: Daggerfall.

The Wayward Realms

Już w samym opisie The Wayward Realms widnieje odważne określenie go mianem „wielkiego RPG-a”. Opis gry obiecuje, że rozgrywka w ogromnym świecie, podejmowane przez gracza decyzje i ich konsekwencje będzie można przeżywać jak nigdy dotąd. Akcja ulokowana zostanie na archipelagu liczącym ponad 100 wysp. Na każdej z nich zamieszkiwać będą inne rasy, które wpadną w wir walk o dominację, wpływy i władzę. Wśród bohaterów znajdą się ludzie, elfy, krasnoludy oraz nowe, nieznane jeszcze postacie.

W The Wayward Realms gracz będzie mógł stworzyć własnego bohatera. Kreacja nie ograniczy się tylko do wyglądu — wybierzesz też klasę, moc i specjalne umiejętności. Spersonalizowana postać będzie musiała udowodnić swoją wartość w starciach z rywalami, najemnikami, potworami czy demonami, aby ostatecznie zająć liczącą się pozycję i móc zmienić bieg historii.

Zobacz: Wszystko o Back 4 Blood – kiedy premiera, trailer, rozgrywka

W rozgrywce będzie również uczestniczyć Wielki Mistrz, który zadba, aby Twoje poczynania miały wpływ na otaczający świat. Każda decyzja będzie skutkowała odpowiednią reakcją całych frakcji. Dzięki temu gra zaoferuje wiele emocji, bo nigdy nie będzie przebiegać jednakowo.

Ostateczny cel gry nie jest jeszcze znany, ale twórcy The Wayward Realms zapowiadają, że rozgrywka nie okaże się zwykłą historią średniowiecznego fantasy. The Wayward Realms zaprezentuje znacznie głębszą fabułę z kulturalnymi elementami fantastycznych ras, magicznymi księgami i rozbudowanymi krainami, które oferują wiele do odkrycia.

Ze wstępnych wiadomości wiadomo, że gra dostępna będzie na PC. Na razie data premiery The Wayward Realms niestety nie jest znana, tak samo, jak fakt czy studio OnceLost Games wypuści również wersję na konsole.

OnceLost Games — krótka historia firmy

Niezależne studio deweloperskie znane jako OnceLost Games to firma założona w 2019 roku przez grupę doświadczonych twórców. W skład firmy wchodzą Julian LeFay oraz Ted Peterson, znani z dwóch pierwszych części The Elder Scrolls. Oprócz tej dwójki szeregi OnceLost Games zasilają Vijay Lakshman, który był m.in. kierownikiem produkcji TES: Arena i Ian Phoenix, będący założycielem profilu Indigo Gaming na YouTube.

Sprawdź: Dead Space 4 powstaje? EA Motive pracuje nad nową grą. Możliwa zapowiedź już w lipcu

OnceLost Games już przy nadchodzącym tytule postawiło sobie duże zadanie — gra, zgodnie z ideą studia, ma redefiniować gatunek RPG, jednocześnie nie wyrzekając się jego korzeni. Myślą przewodnią twórców jest więc ulepszenie klasycznych rozwiązań do dzisiejszych standardów technicznych oraz zbalansowane zastosowanie tylko tych nowinek, które mają szansę na stałe zapisać się w kanonie designu RPG.

W jednym z wywiadów Ted Peterson — twórca pierwszych wydań TES, przyznał, że według niego współczesne produkcje z tej serii mogłyby zostać zaprojektowane lepiej. Nieskromnie wspomniał też o tym, że nowsze gry mogłyby wiele nauczyć się, chociażby od Daggerfall w jego wykonaniu. Cały, trzy i półgodzinny wywiad z Tedem Petersonem można obejrzeć na kanale ESO.

W rozmowie deweloper opowiada nie tylko o swojej opinii na temat The Elder Scrolls, ale i o planach wobec The Wayward Realms, które ma być „gamerskim sukcesorem” znanej serii.

Zwiastun The Wayward Realms

Studio OnceLost Games opublikowało już trailer The Wayward Realms oraz kilka screenów z gry. W materiałach można zobaczyć różne wątki składające się na fabułę. W zwiastunie widać zapowiedź ogromu świata, który obiecują twórcy. Przed widzem teasera The Wayward Realms rozciąga się widok na obszerny, otwarty świat RPG-a.

Natomiast na screenach widać m.in. biuro pełne magicznych składników, postać rzucającą zaklęcie na otaczające ją stwory, a także tajemniczy las, w którym jeden z bohaterów walczy z ogromnym pająkiem.

Wymagania sprzętowe The Wayward Realms

W celu zapewnienia graczom nie tylko dostępu do gry, ale i świetnych wrażeń z samej rozgrywki, studio OnceLost Games wyróżniło dwa poziomy wymagań The Wayward Realms. Sprzęt z minimalnymi wymaganiami pozwoli zagrać, ale zdecydowanie lepszą jakość rozgrywki zapewni zalecane wyposażenie komputera.

Minimalne wymagania sprzętowe The Wayward Realms:

 • System operacyjny: Windows 7/10 64-bit,
 • Procesor: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310,
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM,
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 3 GB lub AMD Radeon RX 470,
 • DirectX: wersja 12,
 • Miejsce na dysku: 18 GB.

Zalecane wymagania sprzętowe The Wayward Realms:

 • System operacyjny: Windows 7/10 64-bit,
 • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G,
 • Pamięć RAM: 16 GB RAM,
 • Karta graficzna: NVIDIA Geforce GTX 1060 6 GB lub AMD Radeon RX 590,
 • DirectX: wersja 12,
 • Miejsce na dysku: 18 GB.

Otwarty świat The Wayward Realms zapowiada się naprawdę dobrze. Twórcy wchodzący w skład studia OnceLost Games zdają się być bardzo zdeterminowani, aby pokazać światu fantastyczną rozrywkę. Ich doświadczenie zawodowe może zaowocować grą, która nie tylko zachwyci użytkowników, ale i zrewolucjonizuje rynek RPG-ów.

Źródło obrazów użytych w tekście: store.steampowered.com

4
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.