Back 4 blood

Rozrywka

15.08.2021 12:33

Wszystko o Back 4 Blood – kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Gry Online
12
1
1
12
1

Tęskniliście za Left 4 Dead? Premiera Back 4 Blood tuż za rogiem. Nadchodząca strzelanka pierwszoosobowa pojawi się już za kilka miesięcy. Dowiedz się, czego będzie dotyczyć fabuła, na jakich platformach będzie można zagrać w grę i wiele więcej.

Back 4 Blood – nowa gra twórców Left 4 Dead

Back 4 Blood to gra opracowana przez Turtle Rock Studios, a wydana przez Warner Bros. Games. Stworzona przez tą samą ekipę gra uznawana jest za następcę udanego Left 4 Dead. Back 4 Blood zaprezentowano podczas Game Awards 2020, a jej premiera nastąpi już w 2021 roku, czyli dekadę po tym, jak Turtle Rock Studios oddzieliło się od Valve (Valve wydało oba tytuły Left 4 Dead).

Left 4 Dead to pierwszoosobowa strzelanka z gatunku survival horror. W grach tego typu głównym zadaniem jest niedopuszczenie do śmierci bohatera żyjącego w mrocznym, przerażającym świecie. Akcja Left 4 Dead rozgrywa się po epidemii, wskutek której ludzie zmieniają się w zombie. Gracze wcielają się w ocalałych i starają się dotrzeć do swoich bezpiecznych azylów. Po drodze jednak muszą odpierać ataki agresywnych istot. W jednej rozgrywce może brać udział maksymalnie czterech graczy. Można też grać solo. Pierwsza część gry zadebiutowała w 2008 roku, a kolejna pojawiła się rok później. Planowano także wyprodukowanie trzeciej części, jednak pomysł ten został porzucony.

back 4 blood

Przeglądając rankingi prezentujące najlepsze gry zombie, Left 4 Dead zwykle znajduje się na podium. Tytuł zestawiany jest z takimi grami jak kultowy Resident Evil, The Last of Us, Dead Island, Dying Light czy słynne The Walking Dead. Nic więc dziwnego, że nadchodzący produkt Turtle Rock Studios jest tak wyczekiwany na całym świecie.

Kiedy premiera Back 4 Blood?

Początkowo gra Back 4 Blood miała ukazać się 22 czerwca 2021 roku, ale ostatecznie premiera została przesunięta na 12 października 2021 roku. Swoją rozgrywkę od 5 do 9 sierpnia mogły już przeprowadzić osoby, które kupiły Back 4 Blood w przedsprzedaży. Poza tym od 12 do 16 sierpnia zainteresowani mogli zarejestrować się na oficjalnej stronie Back 4 Blood, by zdobyć szybszy dostęp do gry w darmowej wersji Beta i móc cieszyć się rozgrywką przed innymi.

https://www.youtube.com/watch?v=C4Epmnk8G4Q&t=35s&ab_channel=Back4Blood

Chris Ashton, jeden z twórców gry, w jednym z wywiadów odniósł się do powrotu do gamingowego świata zombie po prawie 13 latach od Left 4 Dead. Przyznał, że każda gra wychodząca ze studia Turtle Rock jest zupełnie inna. Po raz pierwszy twórcy zdecydowali się na powrót do znanego tematu i gatunku z Left 4 Dead. Back 4 Blood to według niego świeża, nowa rozgrywka, która jest wynikiem doświadczenia i pasji członków zespołu.

Zobacz: Gry typu survival horror – strach przez duże S. Najlepsze gry survival horror

Ashton wyjaśnił też, dlaczego czerwcowa premiera została przesunięta:„Najważniejszą rzeczą dla nas jest to, że prawdopodobnie musieliśmy wycinać z tej gry mniej niż z jakiejkolwiek innej. Ma ona znacznie więcej treści niż jakakolwiek gra, nad którą kiedykolwiek pracowaliśmy”.

Fabuła w Back 4 Blood

Akcja Back 4 Blood rozgrywa się niedługo po wybuchu groźnej epidemii, która została wywołana nowym, nieznanym wcześniej pasożytem. Wskutek zarazy zginęła spora część ludzkości, a wiele osób jest zarażonych. Ci, którzy ocaleli, to Czyściciele. Są zdeterminowani do walki o ocalenie ludzi, więc łączą swoje siły i chcą pozbyć się „robaczywych”. „Robaczywymi” nazywa się potwory, które żywią śmiercionośne pasożyty.

Fabuła w back 4 blood

Kampanię fabularną można przejść w trybie jednoosobowym wraz z trzema Czyścicielami, którymi steruje sztuczna inteligencja. Zamiast tego można też zaprosić do gry trzech znajomych. Poza tym istnieje tryb PvP „Rój”, w którym może wziąć udział nawet osiem osób. Na początku każdego poziomu gracze mogą stworzyć swoją talię z kart, które określają poszczególne elementy rozgrywki, takie jak zdrowie, obrażenia czy wytrzymałość gracza. Back 4 Blood wymaga ciągłego połączenia z Internetem.

Na jakich platformach pojawi się Back 4 Blood?

Miłośnicy różnych platform nie muszą się martwić, ponieważ gra Back 4 Blood będzie dostępna na Xbox Series X/S, Xbox One, Playstation 5, Playstation 4 oraz na PC. Back 4 Blood pojawi się w kilku wersjach: Edycji Standardowej, Edycji Specjalnej, Edycji Deluxe i Edycji Ostatecznej. W skład najobszerniejszej Edycji Ostatecznej wchodzą podstawowa wersja gry i wcześniejszy dostęp 4-dniowy. Znajdziesz tam również trzy zawartości do pobrania (DLC), które zawierają elementy rozgrywki fabularnej, grywalne postacie, specjalnych zmutowanych zombie czy skórki dla czterech postaci „Zahartowani w boju”. W skład zestawu wchodzi też zawartość cyfrowa: rzadki baner, emblemat, graffiti i tytuł, a także wcześniejszy dostęp do wersji Beta. Dla porównania – Edycja Specjalna zawiera podstawową wersję gry i metalowe pudełko. W wersji standardowej zamiast pudełka znajduje się wcześniejszy dostęp do gry w wersji Beta.

Zwiastun, screeny i rozgrywka w Back 4 Blood

Pierwszy oficjalny zwiastun rozgrywki pojawił się już w grudniu 2020 roku. Wtedy planowano jeszcze wypuszczenie gry w czerwcu 2021. Ponad 2-minutowe nagranie rozpoczyna się od bordowych kropli krwi spadających na mapę. Następnie widać groźne stworzenia przypominające swoim wyglądem dżdżownice oraz naukowców próbujących je zbadać. Na ulicach miasta panuje chaos, a zombie wyciągają ludzi z samochodów i atakują ich. W dalszej części zwiastuna Czyściciele walczą z zombiakami, a fenomenalna grafika pozwala na dokładne przyjrzenie się broniom i obrażeniom. Trzeba przyznać, że trailer Back 4 Blood odzwierciedla brutalny klimat produkcji i mrozi krew w żyłach.

Z czasem na oficjalnym kanale gry w serwisie YouTube zaczęło pojawiać się coraz więcej materiałów promocyjnych. Wśród nich gameplaye, wersja Beta gry czy zwiastun prezentujący Czyścicieli walczących z umarlakami. Każde kolejne spojrzenie na grę sprawia, że ochota na rozgrywkę jeszcze bardziej wzrasta.

Poza tym twórcy zaprezentowali film dotyczący zupełnie nowej funkcji w grze, czyli systemu kart. To właśnie on sprawia, że każda rozgrywka to zupełnie nowe doświadczenie. Można wejść do gry z wcześniej przygotowaną talią lub stworzyć własną, dowolnie zmodyfikowaną pulę kart. Oto zwiastun prezentujący możliwości nowego systemu:

Wiele zapowiedzi i newsów pojawia się także na oficjalnych profilach gry na Twitterze czy Instagramie. Można tam znaleźć nawet specjalnie przygotowane tapety na smartfony.

Twórcy Back 4 Blood chętnie dzielą się materiałami dotyczącymi nadchodzącej gry, co tylko podsyca oczekiwania graczy. Wygląda na to, że fani Left 4 Dead oraz innych tytułów z gatunku survival horror będą usatysfakcjonowani. Choć na ten tytuł musieli trochę poczekać, premiera zapowiada się bardzo obiecująco. A co Ty sądzisz o nadchodzącym tytule Turtle Rock Studios i Warner Bros. Games? Napisz w komentarzu!

12
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Jest problem gram z kolega na xboxie i chcieliśmy zagrać jeszcze z kolega na PC niestety na PC ma rozgrywkę międzyplatformowa wyłączona i nie da się jej włączyć ktoś wie jaka może być przyczyna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *