1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Yakuza 8 powstaje! Studio zapowiada też zupełnie nową grę

Rozrywka

18.11.2021 12:36

Yakuza 8 powstaje! Studio zapowiada też zupełnie nową grę

Gry Newsy
9
0
0
9
0

Yakuza to seria, która dopiero stosunkowo niedawno zaczęła zyskiwać na popularności na naszym kontynencie. Po ciepło przyjętym Yakuza: Like a Dragon studio w końcu zapowiedziało, że pracuje nad kolejną odsłoną cyklu.

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że twórca Yakuzy, Toshihiro Nagoshi, opuścił szeregi Ryu Ga Gotoku, a przy okazji otrzymaliśmy potwierdzenie, że powstaje kolejna odsłona cyklu. Teraz nowy szef studia, Masayoshi Yokoyama, w wywiadzie dla Fumatsu zdradził ich najbliższe plany na przyszłość. 

Masayoshi zapowiada, że roboczo nazwana Yakuza 8 będzie sequelem, który rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z Yakuza: Like a Dragon, a głównym bohaterem produkcji ponownie będzie Ichiban Kasuga. Dodał także, że ich seria spin-offów, czyli Judgement jest bardzo ważna dla studia i na pewno zapowiedź trzeciej części to tylko kwestia czasu. 

Na ten moment nie ma żadnych konkretnych szczegółów dotyczących produkcji, poza powyższą informacją oraz faktem, iż rozgrywka ponownie będzie bazować na trybie turowym, natomiast w sera Judgement zachowa tradycyjny model, z którego znane są tytuły Ryu Ga Gotoku.

Yakuza i nie tylko – powstaje nowy tytuł od Ryu Ga Gotoku

Nie samą Yakuzą Ryu Ga Gotoku żyje gdyż Yokoyama potwierdził, że poza nią pracują także nad zupełnie nowym tytułem, który nie będzie rozgrywał się w świecie Yakuzy i Judgement. Nie sprecyzował czy będzie to jedna gra, czy więcej, ale nowe IP od RGG studios nie powinno nikogo dziwić – mają już na swoim koncie kilka gier, które Yakuzą nie są jak np. Binary Domain, kilka części Super Monkey Ball czy Fist of the North Star: Lost Paradise, ale to właśnie te gry, w których faceci bez koszulek rozwiązują swoje problemy za pomocą pięści, są ich konikiem. Jeżeli pracują teraz nad czymś, co nie jest ani ich główną serią, ani spin-offem o byłym prawniku, to ciężko stwierdzić, czego się po nich spodziewać.

Czekacie na najnowszą część Yakuzy czy nie przekonaliście się jeszcze do tej serii? Ostatnio premierę miało Lost Judgement, także gdybyście mieli ochotę w końcu sprawdzić z czym się to je, to właśnie te spin-offy mogą być najlepszym miejscem, aby się zapoznać z tytułami Ryu Ga Gotoku.

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.