Starfield jest najnowszym projektem od Bethesda Game Studios.

Rozrywka

01.12.2021 12:42

Starfield – Bethesda podsyca nasz apetyt w nowym filmiku

Gry Newsy
16
0
0
16
0

Starfield jest najnowszym projektem Bethesda Game Studios i pierwszym, który będzie miał premierę po przejęciu przez Microsoft. Z mniej niż rokiem do planowanej premiery gry każdy okruch informacji jest cenny.

Projekt Starfield jest pierwszym od ponad 20. lat nowym uniwersum, nad którym pracuje Bethesda. Dotychczas informacjami dzielili się sporadycznie i dość skąpo, jednak od czerwca – kiedy przedstawiony został teaser – wydają się rozgrzewać maszynę marketingową. Wideo właśnie uploadowane na youtubowy kanał Xbox skupia się na przedstawieniu wizji gry przez Todda Howarda, Angelę Browder oraz Matta Carofano.

W filmiku osoby decyzyjne w Bethesda Game Studios dyskutują o tym co czyni ich gry wyjątkowymi oraz intuicyjnie rozpoznawalnymi, i jak przenieść sprawdzone metody do nowego uniwersum – w kosmos. Dyrektor artystyczny, Matt Carofano potwierdził, że Starfield ma być grą skłaniającą się do nurtu twardej fikcji naukowej – gdzie wszelkie rozwiązania mają poparcie w nauce. Jego stwierdzenia są tym bardziej przekonywujące gdy przyjrzymy się zaprezentowanym grafikom konceptualnym.

Todd Howard zwrócił uwagę na kompleksowy proces tworzenia świata Starfield. Brane są pod uwagę takie aspekty jak pożywienie dostępne w kosmosie, jak będzie przebiegała codzienność zwykłych cywili oraz nawet jak będą wyglądały zabawki dziecięce. Cieszy to przywiązanie do szczegółów, zwłaszcza wieloletnich fanów gier studia, gdyż jest to coś z czego seria Elder Scrolls czy Fallout są sławne. Można z tego odczytywać, że Microsoft mądrze rozpoznał unikalny charakter światów tworzonych w BGS i dał im w tym aspekcie dużo swobody.

Zapraszam do zapoznania się z całym filmikiem, gdyż to co robi teraz Bethesda jest szalenie interesujące.

Starfield planowaną premierę ma na 11 listopada 2022 roku – wyczekuję – na pewno nie sam – z zapartym tchem.

Sprawdź też: SpaceX zbankrutuje przez silniki Raptor? Elon Musk ostrzega pracowników!

16
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *