1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Co wiemy o Starcraft 3 i czy w ogóle powstanie? Najważniejsze informacje

Rozrywka

1 miesiąc temu

Co wiemy o Starcraft 3 i czy w ogóle powstanie? Najważniejsze informacje

Gry
6
1
1
6
1

Fani z niecierpliwością wyczekują Starcraft 3, który… może nigdy nie powstać. Od premiery drugiej części Starcrafta minęło już ponad 10 lat. Czy Blizzard rozważa wypuszczenie nowego Starcrafta i czego można się spodziewać?

Diablo 4, Overwatch 2, a co z Starcraft 3?

Studio Blizzard poświęca sporo czasu na tworzenie nowych tytułów. Ten brak pośpiechu ma swoje plusy i minusy. Gry zazwyczaj są dopracowane, ale doczekują się swoich kontynuacji dopiero po wielu latach. Oczekiwanie jest natomiast prawdziwą udręką dla fanów.

Starcraft 3 - kiedy?

Z BlizzConu, który odbył się w lutym tego roku, wiadomo, że studio aktualnie pracuje nad Diablo 4 oraz Overwatch 2. Żadna z pozycji nie ma jeszcze określonej daty premiery, ale najprawdopodobniej ukażą się dopiero w 2022 roku. Zapowiedzi podekscytowały fanów gier Blizzarda, którzy oczekują również nowego Starcrafta. Na jego temat nie ma obecnie żadnych oficjalnych oświadczeń, ale internet wrze od spekulacji. Dodatkowe emocje wzbudza komunikat o zakończeniu rozwoju Starcrafta 2 z 15 października 2020 roku i przeniesienie części pracowników na „nowy projekt”.

Sukces Starcraft 2

Cała seria Starcraft należy do gatunku strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja rozgrywa się w realiach science fiction, a fabuła ulokowana jest w XXV wieku w odległej części Drogi Mlecznej, którą nazwano sektorem Koprulu. Na tych terenach występują trzy ras: Terranie, Zergi i Protosi. Celem rozgrywki, którą można przeprowadzić w aż 4 różnych trybach, jest podbój galaktyki. Można tego dokonać poprzez zbudowanie bazy, utworzenie własnej armii i ekspansywne oraz strategicznie zaplanowane ataki na terytoria przeciwników.

Gra, która zawiera zarówno nowe, jak i powracające z poprzedniej części postaci i lokalizacje, szybko zyskała świetne opinie. Dzięki wszelkim udoskonaleniom Starcraft 2 został najszybciej sprzedającą się grą RTS wszech czasów. Produkcja zbierała pochwały m.in. za organizację przebiegu rozgrywki, wprowadzenie nowych, ciekawych elementów oraz poprawę przedstawiania historii.

Zobacz: Czym jest e-sport? Podstawowe informacje i fenomen popularności

Studio Blizzard odniosło wielki sukces wydając Starcraft 2, który tylko w ciągu pierwszego miesiąca sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy na całym świecie. Gra wydana na PC wciąż cieszy się dużą popularnością. Skoro część druga zrobiła tak dobre wrażenie, to pozostaje tylko liczyć, że jeśli Starcraft 3 ukaże się na rynku, będzie jeszcze lepszy niż jego poprzednik.

Blizzard wyłącza serwery — Starcraft 3 w produkcji?

Mimo że od premiery Starcraft 2 minęło sporo czasu, to studio Blizzard dopiero niedawno zrezygnowało z dalszego tworzenia zawartości do drugiej części gry. Nadal będą prowadzone sezonowe testy i dostarczane aktualizacje z poprawkami. Jednak ze słów przedstawicieli Blizzard wynika, że firma chce bardziej skupić się na przyszłości studia oraz rozwoju swoich nowszych tytułów. Czy wśród nich znajdzie się Starcraft 3?

Kiedy premiera Starcraft 3?

Na razie niewiele na to wskazuje, ponieważ brakuje jakichkolwiek oficjalnych informacji o produkcji. Możliwe, że rezygnacja z zaangażowania w starszą część serii spowoduje przełożenie sił na kontynuację. Jednak nawet jeśli tak się stanie, to fanom Starcrafta z pewnością przyjdzie trochę poczekać na „trójkę”.

Co się dzieje z Starcraft 2?

Starcraft 2 z dumą może poszczycić się miejscem wśród najlepszych gier RTS. Od jego premiery wydano wiele aktualizacji, mających na celu poprawienie błędów gry oraz wprowadzenie nowych funkcji, które wpływają na jakość rozgrywki. W zeszłym roku, z okazji 10-lecia, Starcraft 2 otrzymał nowe funkcje. Gra zyskała między innymi niestandardowe kampanie tworzone przez graczy, nowe osiągnięcia dla wszystkich misji z kampanii, talenty prestiżowe dla dowódców w trybie współpracy czy też poprawki edytora map. Niedługo po tym — w październiku 2020 roku, Blizzard ogłosił wspominane już zakończenie wsparcia dla Starcraft 2.

Oprócz podstawowej wersji gry, rynek gamingowy doczekał się również dwóch dodatków StarCraft II: Heart of the Swarm oraz StarCraft II: Legacy of the Void, a także pakietu 9 misji StarCraft II: Nova Covert Ops. Mimo upływu lat pozycje te wciąż przyciągają przed komputery wielu graczy. Starcraft 2 od 2017 roku dostępny jest dla każdego na platformie Battle.net.

Obudowy komputerowe w zaskakująco niskich cenach

Gry Blizzarda to niekwestionowane hity rynku gamingowego. Po sukcesie, jaki odniosła druga część Starcrafta, wielu fanów nie może doczekać się kontynuacji. Twórcy z Blizzard Entertainment z pewnością zdają sobie sprawę z wysokich oczekiwań fanów, co może wiązać się z długim czasem dopieszczania ewentualnego Starcrafta 3. Fakt skupienia się dewelopera na tytułach takich jak Diablo czy Overwatch sugeruje, że fani będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło obrazów: starcraft2.com

6
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.