1. Scroll
 2. /
 3. Rozrywka
 4. /
 5. Wszystko o Lego Star Wars: Skywalker Saga — kiedy premiera, zwiastun, rozgrywka

Rozrywka

27.09.2021 14:52

Wszystko o Lego Star Wars: Skywalker Saga — kiedy premiera, zwiastun, rozgrywka

Gry
3
1
0
3
1

Premiera kolejnej gry lego osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen przed nami. Już niedługo światło dzienne ujrzy Lego Star Wars: Skywalker Saga! Kiedy nadejdzie premiera? Czego możemy się po niej spodziewać? Sprawdźmy!

Lego Star Wars: Skywalker Saga — kiedy premiera?

Chociaż pytanie jest proste, odpowiedź już wcale taka nie jest. Odkąd w 2019 roku pojawiły się pierwsze informacje zapowiadające powstanie Lego Star Wars: Skywalker Saga, fani cierpliwie czekają na pojawienie się gry na rynku lub chociaż konkretną datę premiery. 

Pierwszym sugerowanym terminem premiery był październik 2020 roku, jednakże w sierpniu tego samego roku pojawił się zwiastun, po którym już było wiadomo, że będzie się trzeba jeszcze uzbroić w cierpliwość.

lego star wars skywalker saga walka na mustafarze
Dzięki Lego Star Wars: Skywalker Saga gracze ponownie będą mogli przeżyć klockową wersję walki na Mustafar

Zobacz też: Chronologia filmowa Gwiezdnych Wojen – jak oglądać Gwiezdne Wojny?

Kolejnym terminem była wiosna 2021, jednak w kwietniu twórcy gry z TT Games za pośrednictwem Twittera poinformowali fanów, że prace nad grą nadal trwają. 

Wreszcie ostatni znany nam termin to wiosna 2022 roku. Informację tę ujawniono na Gamescom Opening Night Live 2021. Czy tak faktycznie będzie — no cóż…zobaczymy! Póki co, jedyne co nam pozostaje, to tylko mieć nadzieję, że data ta będzie ostateczna, a sama gra okaże się warta oczekiwania.

Zwiastun nowej gry Lego z Gwiezdnych Wojen

Doskonały przedsmak kolejnej odsłony gry z serii Lego Star Wars daje nam zwiastun przygotowany przez TT Games. Co zdradza nam trailer i czego możemy spodziewać się po najnowszej odsłonie Lego Gwiezdne Wojny?

Na pewno solidnej dawki humoru, do którego chyba zresztą przyzwyczaiło nas studio TT Games w każdej kolejnej części gier z serii Lego. Do tego możemy oczekiwać potężnej porcji akcji — oprócz klasycznych walk mieczem świetlnym będzie pościg asteroidą, bitwy blasterowe czy jazda na dewbacku. 

Jeśli połączymy to wszystko z przyjemną dla oka grafiką, niezwykle rozbudowaną mapą i przede wszystkim pojawiającymi się kultowymi momentami, tak dobrze znanymi fanom filmowej serii Gwiezdnych Wojen — to trzeba przyznać, że produkcja zapowiada się naprawdę dobrze.

lego star wars skywalker saga zwiastun
W Lego Star Wars: Skywalker Saga zawarte będą wszystkie części filmowej serii

Zmiany w Lego Star Wars: Skywalker Saga

Jak każda część serii gier Lego Star Wars, tak i ta będzie jedną wielką przygodą, podczas której do wykonania dostaniemy wiele misji i zadań pobocznych, oczywiście w wyjątkowym towarzystwie ludzików Lego. Jednak tutaj nasuwa się pytanie: skoro to już szósta odsłona sagi Gwiezdnych Wojen w tym wydaniu, to czy twórcy są jeszcze w stanie nas zaskoczyć i pokazać coś nowego?

Zacznijmy od ustawienia kąta kamery, która dotychczas znajdowała się prawie nad postacią, natomiast w najnowszej części będzie ona ustawiona za plecami bohatera i co najważniejsze jest w pełni kontrolowana. Znacznie ułatwi to rozgrywkę i przybliży Skywalker Sagę do klasycznych TPP.

Zmieniona będzie również mechanika walki mieczem świetlnym, która w tej odsłonie Lego Star Wars będzie o wiele bardziej złożona: z lekkimi, ciężkimi i siłowymi atakami pozwalającymi na różnorodne kombinacje — co da większe możliwości i lepszą zabawę graczom w różnym wieku. 

Nie zabraknie kultowych dla serii postaci – spotkamy zarówno młodego Anakina, jak Lando czy C-3PO

Chciałbyś polatać Sokołem Millenium? W Lego Star Wars Skywalker Saga będzie to możliwe, do tego do wyboru dostaniesz również inne statki, którymi nie tylko będziesz mógł swobodnie poruszać się w przestrzeni kosmicznej, ale także lądować na różnych, wybranych przez Ciebie planetach. 

Kolejną, choć zapewne nie ostatnią nowością będzie możliwość przeskakiwania między zadaniami pobocznymi, nie tracąc przy tym postępów — co dotychczas nie było możliwe w innych grach Lego. Innymi słowy, będziesz mógł eksplorować galaktykę we własnym tempie, kończąc historię w dowolnej, wybranej przez Ciebie kolejności.

Które części będzie obejmować Lego Star Wars: Saga Skywalkerów?

Jak sugeruje tytuł, gra Lego Star Wars: Skywalker Saga obejmie fabularnie dziewięć głównych filmów, skupiając się przy tym na częściach, które nie zostały jeszcze przedstawione w poprzednich grach Lego

Ponieważ jest to opowieść o losach Skywalkerów jej fabuła opiera się na:

Oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen, czyli:

 • Nowa nadzieja (1977)
 • Imperium kontratakuje (1980)
 • Powrót Jedi (1983)

Trylogii prequeli:

 • Mroczne widmo (1999)
 • Atak klonów (2002)
 • Zemsta Sithów (2005)

I wreszcie trylogii sequeli:

 • Przebudzenie mocy (2015)
 • Ostatni Jedi (2017)
 • Skywalker. Odrodzenie (2019)

Zobacz też: Star Wars KOTOR powraca na PS5 – wszystko, co wiemy o grze. Prezentacja Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Cena Lego Star Wars: Skywalker Saga

Gra ukaże się na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC i Nintendo Switch, a jej cena jest nie tyle zależna od platformy, którą wybierzesz, a od wersji.

I tak cena standardowej wersji to koszt wahający się pomiędzy 210 – 240 zł, natomiast do wersji Deluxe musisz dorzucić ok. 50 zł. Co otrzymasz w zamian, wybierając opcję drugą? Po pierwsze okładka będzie przedstawiała Dartha Vadera i za pomocą specjalnej nakładki będziesz mógł sam zdecydować czy chcesz go oglądać w masce, czy też bez niej. Kolejny gratis to ekskluzywna kolekcjonerska minifigurka z postacią Luka Skywalker’a — w sprzedaży tylko z grą. 

Na graczy w wersji Deluxe czekają dodatki tematyczne i postacie z seriali The Mandalorian, Łotr 1 i Han Solo oraz Character Collection DLC zawierające sześć pakietów z postaciami.

Czy warto? Nie mnie to oceniać. Jedno natomiast jest pewne — niezależnie od tego czy jesteś fanem filmowej serii Gwiezdne Wojny, gra Lego Star Wars: Skywalker Saga to tytuł, po który warto sięgnąć, gdyż gwarantuje dużo zabawy i relaksu.

A więc… Niech moc będzie z Tobą!

Źródło zdjęć: materiały prasowe

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.