Rozrywka

13.01.2022 10:30

STALKER 2 zalicza mocne opóźnienie

Gry Newsy
8
1
1
8
1

Premiera gry STALKER 2: Heart of Chernobyl została właśnie oficjalnie przełożona. Nie będą zadowoleni Ci, którzy niecierpliwie wyczekują tego tytułu. Data zaproponowana przez twórców jest naprawdę odległa.

Zona będzie musiała poczekać

Zakładając, że GSC Game World nie zmieni po drodze ogłoszonej wczoraj nowej daty premiery, STALKER 2 zadebiutuje dopiero 8 grudnia 2022 roku. Licząc od dziś, to w zasadzie niemal rok czekania. Tak ogromne wydłużenie terminu oddania tytułu w ręce graczy wywołało falę wątpliwości wśród fanów tej jakże klimatycznej serii.

Nie powinno to w zasadzie dziwić, biorąc pod uwagę, że jest to kolejna już zmiana terminu premiery przez ukraińskie studio. Kiedy to w 2018 roku ogłoszono prace nad STALKER-em 2, wstępnie zakładano premierę tytułu na 2021 rok. Okazało się to jednak niemożliwe i moment ten odroczono do 28 kwietnia 2022 roku. Wczorajszy oficjalny komunikat rozwiał jednak wszelkie nadzieje graczy na rychłą eksplorację Czarnobyla i jego okolic.

Wiara fanów w tytuł została więc zachwiana – kolejny raz. Pod znakiem zapytania stoi w zasadzie kwestia tego, czy STALKER 2 zadebiutuje w tym roku. Możliwe, że im bliżej grudnia, GSC wystosuje kolejny komunikat o przesunięciu premiery. Choć sam oficjalny komunikat podtrzymuje niejako na duchu, pytanie jednak jaki jest faktyczny postęp prac gry. Poniżej zamieszczamy oficjalny tweet od twórców gry:

Tłumaczenie twórców w komunikacie

Nie ma tu w zasadzie nic zaskakującego – gra wymaga jeszcze więcej testów i prac wykończeniowych. Twórcy tłumaczą, że decyzja ta nie przyszła im łatwo, ale zaznaczają, że jest to ich największy projekt w historii. Biorąc zapowiadany rozmach STALKER-a 2, można ich niejako pod tym względem zrozumieć.

GSC w swoim komunikacie przyznaje, że nie chce zawieść oczekiwań graczy. Na uwagę zasługuje jednak to, że twórcy mówią o “dodatkowych siedmiu miesiącach prac” (liczą od końca kwietnia, czyli poprzedniej daty premiery gry) – brzmi to zawsze lepiej niż “hej, potrzebujemy jeszcze kolejnego roku!”.

STALKER 2 ma ukazać się zatem 8 grudnia 2022 i pojawi się na pecetach oraz Xbox Series X/S. Co za Playstation? Jak dotąd plany ukazania się gry na tę konsolę pozostają nieznane, choć ostatnio pojawiły się pogłoski sugerujące to, że gra zagości także na PS5. Co myślicie o kolejnym przesunięciu premiery gry? Czy dalej pokładać nadzieje w ten tytuł? Komentarze są do Waszej dyspozycji!

Jeżeli interesuje Cię gra STALKER 2, sprawdź także powiązane artykuły:

Źródło: gamerant.com

8
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.