grafika do spolszczenia path of exile 2

Rozrywka

10.11.2023 10:48

Path of Exile – spolszczenie do gry. Czy jeszcze powstanie?

Gry
2
0
0
2
0

Czy możemy liczyć na spolszczenie do Path of Exile? Czy może polską wersję zobaczymy dopiero w kontynuacji? Od roku 2013, kiedy to PoE wyrwało wszelkie atrybuty króla gatunku z rąk pozostałych, część z nas bezustannie czeka na polską lokalizację.

Path of Exile – spolszczenie do gry to temat zamknięty

Minęło 10 lat od open bety, która dopuściła graczy hack’n’slashy do Path of Exile. Gry dziś znanej z tego, że tak naprawdę w swoim gatunku od tylu właśnie lat pozostaje bezkonkurencyjna. I mówimy tutaj także o 10 latach bez spolszczenia. Spolszczenie do Path of Exile to marzenie ściętej głowy.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Przez lata polscy gracze mogli otrzymywać sprzeczne informacje, czy to na temat powstającej oficjalnej polskiej wersji Path of Exile, czy jakiejś wersji fanowskiej. Jak to się powiada – czas pokaże. I pokazał. PoE pozostaje dla nas w języku angielskim. A z nadchodzącą kontynuacją na horyzoncie można jednoznacznie stwierdzić, że w tym temacie nic więcej się nie zmieni.

Sprawdź też: Top 10 gier free-to-play. Najlepsze darmowe gry

To jest co najmniej rozczarowujące z uwagi na to, że inne języki w grze są dostępne. A chęci fanowskiego tłumaczenia gry można było wyrazić bezpośrednio w kontakcie z Grinding Gear Games – studiem odpowiedzialnym za Path of Exile. Niestety, na liście takiej propozycji nie uwzględniono języka polskiego.

To kiedy spolszczenie do Path of Exile 2?

I to jest dobre pytanie, oby nie powtarzające się przez następną dekadę. Na jednym z polskich serwisów growych padło pytanie o polską lokalizację Path of Exile 2. Odpowiedzi dałyby nadzieję, że zagramy w kontynuację po polsku, ale szansa na bycie złudną jest równie wysoka.

zrzut ekranu z gry path of exile 2
Przynajmniej kontynuacja wygląda dobrze

Reżyser Jonathan Rogers oraz projektant Chris Wilson byli zgodni co do jednego – w Path of Exile może znaleźć się wiele języków, a język polski jest na liście potencjalnych języków do wprowadzenia. Niestety zaraz potem stwierdzili, że nasi rodacy dobrze radzą sobie z językiem angielskim. W przeciwieństwie do Japończyków, którzy otrzymali własną lokalizację właśnie z tego powodu.

Sprawdź też: Diablo 4 – premiera, wymagania i najważniejsze informacje o Diablo IV

Wyrażenie, że Polacy radzą sobie z angielskim może ostatecznie doprowadzić do tego, że spolszczenie sequela Path of Exile nie będzie tak istotne. W końcu na świecie nie ma nic za darmo, utworzenie polskiej lokalizacji kosztuje, a Polacy i tak już grają.

Spolszczenie do takiego hack’n’slasha to ciągła inwestycja

I o ile szanse na powstanie spolszczenia do Path of Exile są bliskie zeru, tak w przypadku drugiej części nie sposób tego wykluczyć. Tłumaczenie takiej gry natomiast wymagać będzie aktywnego wsparcia przez ciągle zmieniającą się zawartość, a przy tym konieczny będzie też marketing. Należy to do rzeczy wykonalnych, ale i kosztownych. Wszystko zależy od tego, czy GGG uzna, że Polacy wystarczająco wspierają grę.

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *