1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Diablo IV (PS4, Xbox One, PC)

Rozrywka

27.10.2021 09:55

Diablo IV (PS4, Xbox One, PC)

Gry
10
1
0
10
1

Diablo IV to RPG akcji typu hack and slash. Gra zostanie wydana na PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC, chociaż twórcy biorą także pod uwagę PlayStation 5 i Xbox Series X.

Data premiery i twórcy

Data premiery Diablo IV nie jest jeszcze znana — co prawda są głosy, że nastąpi to już w 2022 roku, jednak bardziej realny wydaje się być 2023 rok lub nawet 2024. Za opracowanie i wydanie gry odpowiada studio Blizzard Entertainment znane z opracowania takich gier jak World of Warcraft, StarCraft i Overwatch.

Na premierę Diablo IV zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać | źródło: materiały prasowe

Sprawdź też: Historia serii gier Diablo — najważniejsze informacje o kultowej grze hack’n’slash

Gry podobne do Diablo IV

Diablo IV jest już czwartą grą z serii Diablo i jednocześnie bezpośrednią kontynuacją Diablo III. Jakie są inne gry z podobnym klimatem oraz gameplayem?

  • Sacred 2: Fallen Angel  to gra akcji typu hack and slash opracowana w 2008 roku przez studio Ascaron Software. Oprócz tego, że oferuje podobną mechanikę do tej z serii Diablo,  to akcja Sacred 2 toczy się w ogromnym i zróżnicowanym otwartym świecie. Możemy wybierać spośród siedmiu klas, między innymi Serafin, nieumarły Wojownik Cienia, Strażnik Świątyni, Inkwizytor lub Smoczy Mag. Dodatkowo istnieją dwie ścieżki – światła i ciemności zależne od wyboru postaci.
  • The Incredible Adventures of Van Helsing to RPG akcji oparte na postaciach z Draculi Brama Stokera. Opracowana przez studio Neocore Games. Gracze przejmują kontrolę nad tytułowym Van Helsingiem, synem łowcy wampirów Abrahama Van Helsinga i arcynemezis Draculi. W serii są trzy gry, ale to właśnie ta ma największe  zalety.
  • Grim Dawn to action RPG, które zostało wydane na PC w 2016 roku i opracowane przez Crate Entertainment. Grim Dawn oferuje nam sześć różnych klas, takich jak żołnierz, okultysta, nightblade, czy szaman. Możemy dostosowywać swoje postacie, tworząc podwójne klasy, które posiadają wiele skillów do zabawy.

Zwiastun i gameplay

Oficjalny zwiastun ukazał się w 2019 roku i zawiera jedynie CGI, będące zapowiedzią tego, czego będziemy mogli oczekiwać po fabule gry.

Fabuła i rozgrywka w Diablo IV

Historia w Diablo IV rozpoczyna się wiele lat po wydarzeniach z Diablo III i skupia się na demonicznej Lilith, córce Mefista, która powraca do świata śmiertelników dzięki przerażającemu rytuałowi. Fabuła gry toczyć się będzie co najmniej pięciu różnych regionach: Scosglen, Fractured Peaks, Dry Steppes, Hawezar i Kehjistan — czyli w świecie ponurego Sanktuarium. 

Co do samej rozgrywki — nie wiemy jeszcze zbyt wiele — z pewnością czekają na nas zadnia, hordy wrogów i wiele lokacji do odkrycia. Jak dotąd ujawniono cztery z pięciu klas postaci, które będą dostępne, a będzie to druid, barbarzyńca, czarodziejka i łotrzyk. Drzewa umiejętności, które obrazują system rozwoju postaci, zostały przerobione i teraz przypominają prawdziwe drzewo, w którym punkty umiejętności są wydawane w „gałęziach”, a punkty pasywne są wydawane w „korzeniach”. 

Reklama

Blizzard dodaje trzy nowe statystyki do Diablo IV: Angelic Power, Demonic Power i Ancestral Power. Każda z nich ma swój własny efekt, ale będą one również używane do łączenia przedmiotów.

  • Angelic Power: wydłuża czas trwania wszystkich korzystnych efektów (takich jak autobuffy lub leczenie)
  • Demonic Power: zwiększa czas trwania wszystkich negatywnych efektów (takich jak osłabienie lub obrażenia)
  • Ancestral Power: zwiększa szansę na efekty przy trafieniu (zwiększona szansa na aktywację)

Klasyfikacja potworów w Diablo IV będzie nieco inna niż w Diablo III. W nowej odsłonie potwory będą częścią „rodzin”, które mają wspólny styl walki. Do tej pory Blizzard mówił o rodzinach Kultystów, Utopców i Kanibali.

Skrót tego co czeka na nas w rozgrywce, możecie zobaczyć w poniższym linku.

Sprawdź też: Kiedy premiera Diablo 4? Zbieramy wszystkie informacje o Diablo IV

Multiplayer

Tryb wieloosobowy w Diablo IV ma bezproblemowo integrować innych graczy z Twoją grą, ale w ograniczonym stopniu. Jednakże dyrektor gry Luis Barriga wspomina, że Diablo IV nadal pozostanie grą jednoosobową z elementami MMO (massively multiplayer online), zamiast pełnoprawną grą MMO.

Naszym celem zawsze było włączanie elementów z gier ze współdzielonym światem, tak aby gra nigdy nie wydawała się skręcać na terytorium masowego trybu wieloosobowego” – powiedział Barriga. „Aby było jasne, jest to filozofia, a nie ograniczenie technologiczne. Uważamy, że gra przestaje przypominać Diablo [poprzez uczynienie z niej MMO], a świat wydaje się mniej niebezpieczny, gdy widzisz innych graczy zbyt często lub w zbyt dużej liczbie.”

Wymagania sprzętowe

Jeszcze niestety nie ma oficjalnych danych dotyczących wymagań, jakie będzie stawiało nowe Diablo. Ze względu na datę premiery obstawiałabym jednak, że gra pojawi się również na konsolach nowej generacji, a jej ogromne mapy przełożą się na dosyć spore zapotrzebowanie na miejsce na dysku.

10
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.