1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Najpopularniejsze seriale i filmy naukowe na Netfliksie – sprawdź nasze zestawienie TOP10!

Rozrywka

05.05.2021 12:57

Najpopularniejsze seriale i filmy naukowe na Netfliksie – sprawdź nasze zestawienie TOP10!

Filmy i seriale TV i VOD
11
1
0
11
1

Należysz do użytkowników platformy streamingowej Netflix? Sprawdź, które filmy oraz seriale naukowe są obecnie na czasie. Z tego artykułu dowiesz się, co oglądać na Netfliksie oraz poznasz premiery 2021.

Oferta seriali i filmów naukowych na Netflix – czego możemy się spodziewać?

Netflix to nie tylko filmy i bajki, ale także całe mnóstwo świetnych dokumentów. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka nowości, a w oczekiwaniu na premiery Netflix warto poznać najciekawsze propozycje. Serwis posiada bogatą kolekcję filmów i seriali naukowych, zaliczanych do gatunku dokumentalnego. W poniższym zestawieniu prezentujemy jednak te produkcje, które traktują o zdrowiu, technologii, kosmosie itp. Które seriale naukowe i filmy są godne polecenia? Najpierw warto poznać premiery 2021.

Najnowsze seriale i filmy naukowe na Netfliksie – premiery 2021

Wśród nowości Netflix w roku 2021 pojawił się serial dokumentalny Historia wulgaryzmów z Nicolasem Cage’em w roli głównej. Gospodarz programu przygląda się historii najpopularniejszych angielskich przekleństw i bada ich wpływ na kulturę. Do tej pory ukazało się 6 odcinków, a każdy z nich jest poświęcony w całości jednemu słowu.

Jeśli chodzi o filmy dokumentalne Netflix, w styczniu miała miejsce premiera filmu Wykopaliska – jest on oparty na faktach i opowiada o wykopaliskach archeologicznych prowadzonych w czasach II wojny światowej. Znaleziska wstrząsają całą Anglią. Produkcja powstała na podstawie powieści „Dig” autorstwa Johna Prestona. Dzieło otrzymało pozytywne recenzje krytyków, a także pięć nominacji do British Academy Film Awards, w tym również dla najlepszego filmu brytyjskiego.

Co oglądać na Netfliksie?
Dowiedź się co nowego na najpopularniejszej platformie streamingowej w Polsce

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Nasza planeta

Nasza Planeta to jeden z najpopularniejszych seriali naukowych na Netflix – opowiada on o wpływie ludzkości na inne gatunki zamieszkujące Ziemię. Dotychczas ukazał się jeden sezon, którego narratorem jest David Attenborough (znany także z wielu filmów dokumentalnych, np. Życie na naszej planecie z 2020), a producentem – Silverback Films. Poszczególne odcinki skupiają się na różnych elementach środowiska, od dżungli, przez lasy i morza przybrzeżne, aż po świat lodu. 

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: What the Health

Co oglądać na Netflix? W zbiorze top filmów naukowych znalazł się kontrowersyjny What the Health. Produkcja opowiada o wpływie diety na zdrowie człowieka, w tym także o budzących wątpliwości działaniach branży medycznej, farmaceutycznej i żywnościowej. Czy ich przedstawicielom na pewno zależy na zdrowiu społeczeństwa? Odpowiadając na to pytanie warto wesprzeć się lekturą artykułów naukowych, a samo zagadnienie poddać rzetelnej ocenie. Wywiady z lekarzami prowadzone przez Kipa Andersena zachęcają do przemyślenia tego, jak istotna jest jakość produktów, spożywanych codziennie przez każdego z nas.

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Najbardziej niezwykłe domy świata

W oczekiwaniu na premiery Netflix warto wrócić do serialu dokumentalnego Najbardziej niezwykłe domy świata. Architekt Piers Taylor pokazuje w nim nietypowe domostwa ludzi z całego globu. W jednym z odcinków ekipa filmowa odwiedziła górski dom znajdujący się w szwajcarskich Alpach, z dala od cywilizacji. Nie zabrakło także ciekawych domostw podziemnych oraz takich, położonych nad brzegiem oceanu.

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Arsenał szpiega

Jedną z wysoko ocenianych nowości Netflixa w 2021 roku jest serial naukowy Arsenał szpiega. Amerykańska produkcja opowiada o życiu agentów specjalnych, trudnościach związanych z ich zawodem oraz innowacyjności wykorzystywanych przez nich metod i narzędzi. Produkcja opiera się na książce Henry’ego R. Schlesingera o tym samym tytule, poszczególne odcinki zaś zostały poświęcone między innymi takim zagadnieniom, jak zabójcze trucizny, pozyskiwanie danych czy też łamaczy szyfrów stosowanych przez służby specjalne.

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: 100 ludzi – odpowiedzi na życiowe pytania

Ciekawym serialem naukowym Netflix jest 100 ludzi – odpowiedzi na życiowe pytania. Dokument prezentuje setkę osób o różnym pochodzeniu, która bierze udział w serii eksperymentów poświęconych różnym aspektom ludzkiego życia. Widzowie mogą poznać odpowiedzi na różne nurtujące ich pytania, takie jak np. czy „efekt halo” rzeczywiście istnieje lub jak wypadają ćwiczenia pamięciowe w różnych grupach wiekowych.

Nowości na Netflix

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Selekcja nienaturalna

W oczekiwaniu na nowości Netflix warto sprawdzić także dokumentalny serial Selekcja nienaturalna, poświęcony zagadnieniom związanym z modyfikacjami genetycznymi. Przedstawia pracę naukowców, którzy zajmują się hakowaniem ludzkiego genomu. Serial skłania widzów do refleksji, ukazując, że przełomowe eksperymenty mogące pomóc w eliminowaniu chorób w społeczeństwie, mogą przyczynić się do ludzkiej zguby, gdy trafią w niewłaściwe ręce.

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Tajemnicze choroby

Godny polecenia jest także dokument Tajemnicze choroby. Prezentuje on różnorodne dolegliwości, których ludzkość nie potrafi jeszcze diagnozować, a co za tym idzie – lekarze nie potrafią pomóc chorym. Przykładowe z nich to zaburzenia na tle psychotycznym.

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Patologie medycyny sądowej

Patologie medycyny sądowej to świetna propozycja dla fanów seriali i filmów naukowych. Serial opowiada historię niewinnych ludzi, skazanych na podstawie błędnych wyników technik kryminalistycznych. Poruszane są między innymi historie niepoprawnie zinterpretowanych zdjęć z monitoringu, a także pomyłki w badaniach śladów krwi. Do tej pory ukazały się jedynie cztery odcinki.

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Biggie – Challenger: Ostatni lot

Fanów kina naukowego zainteresuje z pewnością także Challenger: Ostatni lot. Miniserial przedstawia historię katastrofy z 1986 roku. Prom kosmiczny Challenger rozpadł się w zaledwie 73 sekundy po starcie.

[TOP10 seriali i filmów naukowych na Netflix]: Cosmos: A Spacetime Odyssey

Ostatnia propozycja to serial z 2014 roku – Cosmos: A Spacetime Odyssey. Produkcja stanowi kontynuację „Cosmos” z lat 80. i opowiada o przełomowych odkryciach naukowych, począwszy od powstania Wszechświata, przez budowę gwiazd, po globalne zmiany klimatu. Narratorem jest astrofizyk Neil deGrasse Tyson

Oferta Netflixa stale zaskakuje swoich użytkowników, dlatego warto śledzić często pojawiające się nowości. W kategorii seriali i filmów naukowych znajdziesz różnorodne tytuły, które przedstawiają najciekawsze aspekty świata ludzi i zwierząt.

11
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.