seriale naukowe

Rozrywka

24.06.2022 14:00

Najlepsze seriale i filmy naukowe na Netfliksie [TOP 10]

Filmy i seriale Nauka TV i VOD
23
3
0
23
3

Należysz do użytkowników platformy streamingowej Netflix? Sprawdź, które filmy oraz seriale naukowe są obecnie na czasie. Z tego artykułu dowiesz się, jakie produkcje naukowe warto obejrzeć na Netfliksie.

Oferta seriali i filmów naukowych na Netflix – czego możemy się spodziewać?

Netflix to nie tylko filmy i bajki, ale także całe mnóstwo świetnych dokumentów. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka nowości, dlatego w oczekiwaniu na premiery Netflix warto poznać najciekawsze propozycje. Serwis posiada bogatą kolekcję filmów i seriali naukowych, zaliczanych do gatunku dokumentalnego. W poniższym zestawieniu prezentujemy jednak te produkcje, które traktują o zdrowiu, technologii, kosmosie itp. Które seriale naukowe i filmy są godne polecenia?

Nasza planeta

Nasza planeta to jeden z najpopularniejszych seriali naukowych na Netflix – opowiada on o wpływie ludzkości na inne gatunki zamieszkujące Ziemię. Dotychczas ukazał się jeden sezon (składający się z ośmiu odcinków), którego narratorem jest David Attenborough (znany także z wielu filmów dokumentalnych, np. Życie na naszej planecie z 2020), a producentem – Silverback Films. Poszczególne odcinki skupiają się na różnych elementach środowiska, od dżungli, przez lasy i morza przybrzeżne, aż po świat lodu. 

Nasza planeta jest obowiązkowym tytułem na tej liście. Dość powiedzieć, że przy jej tworzeniu odwiedzono ponad 50 krajów, produkcja zajęła 4 lata i wymagała pracy ponad 600 osób! To perła w koronie jeśli idzie o seriale przyrodnicze. Dodatkowo, produkcja uświadamia odbiorcę o postępujących zmianach klimatycznych, które będą mieć (i mają już) ogromny wpływ na cały ekosystem. Nawet gdyby jej jedynym plusem była obecność Davida Attenborougha jako lektora, dzieło wciąż warte byłoby polecenia – jednak zalet jest tu więcej. Zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów na naszej liście.

What the Health

Co oglądać na Netflix? W zbiorze top filmów naukowych znalazł się kontrowersyjny What the Health. Produkcja opowiada o wpływie diety na zdrowie człowieka, w tym także o budzących wątpliwości działaniach branży medycznej, farmaceutycznej i żywnościowej. Czy ich przedstawicielom na pewno zależy na zdrowiu społeczeństwa? Odpowiadając na to pytanie warto wesprzeć się lekturą artykułów naukowych, a samo zagadnienie poddać rzetelnej ocenie. Wywiady z lekarzami prowadzone przez Kipa Andersena zachęcają do przemyślenia tego, jak istotna jest jakość produktów, spożywanych codziennie przez każdego z nas.

Najbardziej niezwykłe domy świata

W oczekiwaniu na premiery Netflix warto wrócić do serialu dokumentalnego Najbardziej niezwykłe domy świata. Architekt Piers Taylor pokazuje w nim nietypowe domostwa ludzi z całego globu. W jednym z odcinków ekipa filmowa odwiedziła górski dom znajdujący się w szwajcarskich Alpach, z dala od cywilizacji. Nie zabrakło także ciekawych domostw podziemnych oraz takich, położonych nad brzegiem oceanu.

Warto także wspomnieć, że Netflix to nie tylko filmy naukowe, ale także mnóstwo znakomitych treści dla młodszych. Jakie są najlepsze seriale młodzieżowe na tej platformie? Tego się dowiesz z zestawienia Arka!

Arsenał szpiega

Jedną z wysoko ocenianych nowości Netflixa jest serial naukowy Arsenał szpiega. Amerykańska produkcja opowiada o życiu agentów specjalnych, trudnościach związanych z ich zawodem oraz innowacyjności wykorzystywanych przez nich metod i narzędzi. Produkcja opiera się na książce Henry’ego R. Schlesingera o tym samym tytule, poszczególne odcinki zaś zostały poświęcone między innymi takim zagadnieniom, jak zabójcze trucizny, pozyskiwanie danych czy też łamaczy szyfrów stosowanych przez służby specjalne.

Inferno

Lubicie wulkany? To z pewnością spodoba się am Inferno, dzieło sławnego Wernera Herzoga znajdziecie ich wiele. To pięknie wykonana produkcja, utrzymana w charakterze dokumentu. Bez wątpienia znajdziecie w niej wiele informacji, które dotyczą tych miejsc, podanych w robiącej wrażenie formie. Film zawiera również wypowiedzi ekspertów, znanych wulkanologów, które przybliżą Wam naturę wulkanów, powody erupcji i opowiedzą o szkodach, jakie wyrządzić może pojedyncza erupcja.

Herzog zabierze Was w wycieczkę do wielu miejsc na świecie – Inferno pozwoli zapoznać się Wam z wulkanami w Islandii, Indonezji, Etiopii a nawet Korei Północnej! Pozycja warta polecenia nie tylko fanom potężnych eksplozji, ale także każdemu, kto chciałby poznać przyczyny wybuchów wulkanów.

Selekcja nienaturalna

W oczekiwaniu na nowości Netflix warto sprawdzić także dokumentalny serial Selekcja nienaturalna, poświęcony zagadnieniom związanym z modyfikacjami genetycznymi. Przedstawia pracę naukowców, którzy zajmują się hakowaniem ludzkiego genomu. Serial skłania widzów do refleksji, ukazując, że przełomowe eksperymenty mogące pomóc w eliminowaniu chorób w społeczeństwie, mogą przyczynić się do ludzkiej zguby, gdy trafią w niewłaściwe ręce.

Upadek: Sprawa Boeinga

Jedna z dokumentalnych nowości na Netfliksie. Produkcja ukazała się w 2022 roku i skupia się na dwóch katastrofach samolotu Boeing MAX 737, które nastąpiły po sobie w odstępie zaledwie kilku miesięcy. W obu katastrofach łącznie zginęło 346 osób. To co wywołało wielkie poruszenie to fakt, że obie maszyny były samolotami nowymi, których niewątpliwie tragiczny koniec wywołał stanowczą reakcję władz amerykańskich w postaci śledztwa.

Upadek: Sprawa Boeinga skupia się właśnie na nim i stopniowo odsłania przed widzem prawdziwe powody obu tragedii. Jest smutnym obrazem tego co dzieje się, gdy chciwość zrzuca na dalszy plan wszelkie procedury bezpieczeństwa. Film stanowi mocno produkcję z racji osób, jakie zaangażowano do stworzenia go. Oprócz rodzin ofiar, znajdziemy tu także wypowiedzi ekspertów lotniczych, dziennikarzy śledczych, kongresmanów USA i byłych pracowników Boeinga. To właśnie obecność specjalistów czyni z tego tytułu bardzo interesującą produkcję i podkreśla jej wartość. Obowiązkowa produkcja nie tylko dla fanów lotnictwa.

Patologie medycyny sądowej

Patologie medycyny sądowej to z pewnością świetna propozycja dla fanów seriali i filmów naukowych. Serial opowiada historię niewinnych ludzi, skazanych na podstawie błędnych wyników technik kryminalistycznych. Poruszane są między innymi historie niepoprawnie zinterpretowanych zdjęć z monitoringu, a także pomyłki w badaniach śladów krwi. Do tej pory ukazały się jedynie cztery odcinki.

Swoją drogą – jeżeli chcesz na Netfliksie znaleźć konkretne gatunki filmów lub seriali, to jest taka możliwość! Poznaj tajne kody do Netflixa i odkryj zakładki, które nie są domyślnie widoczne na platformie.

Challenger: Ostatni lot

Fanów kina naukowego zainteresuje z pewnością także Challenger: Ostatni lot. Miniserial przedstawia historię katastrofy z 1986 roku. Prom kosmiczny Challenger rozpadł się w zaledwie 73 sekundy po starcie, co doprowadziło do śmierci całej, siedmioosobowej załogi.

Produkcja pozwoli Ci zapoznać się z przyczynami tej tragedii i dowiedzieć się jak doszło do tego, że usterki zostały przeoczone w trakcie kontroli technicznych Challengera. Co ciekawe, Ostatni lot nie skupia się tylko na samej katastrofie. Dokument pokazuje także historię każdego z astronautów osobno, nakreślając przy tym ich sylwetki. Pokazuje przy tym widzom, że byli kimś więcej niż ludźmi, którzy mieli to nieszczęście uczestniczyć w locie.

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Ostatnia propozycja to serial z 2014 roku – Cosmos: A Spacetime Odyssey. Produkcja stanowi kontynuację „Cosmos” z lat 80. i opowiada o przełomowych odkryciach naukowych, począwszy od powstania Wszechświata, przez budowę gwiazd, po globalne zmiany klimatu. Narratorem jest astrofizyk Neil deGrasse Tyson

Oferta Netflixa stale zaskakuje swoich użytkowników, dlatego warto śledzić często pojawiające się nowości. W kategorii seriali i filmów naukowych znajdziesz różnorodne tytuły, które przedstawiają najciekawsze aspekty świata ludzi i zwierząt.

Warto też wspomnieć, iż od jakiegoś czasu Netflix to nie tylko platforma do streamowania filmów i seriali, ale także gier wideo! Koniecznie sprawdź artykuł, w którym przedstawiamy, jakie dostępne są gry wideo na Netfliksie.

Źródło obrazu głównego: makeuseof.com

23
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *