Smartglasses obrazek główny

Technologia

27.05.2021 11:23

Inteligentne okulary – czy staną się niezbędnym gadżetem? Wszystko, co wiemy o planach największych marek

Gadżety Nauka
6
1
0
6
1

Jeszcze jakiś czas temu inteligentne okulary były znane jedynie z powieści science-fiction. Dzisiaj stają się coraz bardziej popularne, a nieustanny rozwój technologii sprawił, że okulary tego typu znajdują różne zastosowanie. Dowiedz się, jakie rozwiązania są już dostępne na rynku. Czy coś nas zaskoczy?

Inteligentne okulary – czym dokładnie są? Jakie mają funkcje?

Wydawałoby się, że inteligentne okulary to gadżet głównie skierowany do fanów gier, jednak w zależności od zamysłu producenta, ma różne zastosowania. Dzięki mnogości proponowanych funkcji w sprzętach tego typu, bez problemu znajdziesz taki, który sprawi Ci najwięcej frajdy albo zwyczajnie pomoże w obowiązkach.

Na rynku znajdziesz zarówno okulary rozszerzonej rzeczywistości, nadające się do gier video, jak i takie, które dobrze działają na ludzką produktywność oraz umożliwiają wykonywanie codziennych czynności w ułatwiony sposób, np. kompletowanie zamówień w branży logistycznej. Producenci i projektanci wciąż jednak prześcigają się w licznych pomysłach i rozwiązaniach, mających ułatwić życie użytkownikom inteligentnych okularów.

Inteligentne okulary od Huawei
Smart okulary od Huawei / Źródło: huawei.com

Inteligentne okulary Huawei

Warto zacząć od firmy Huawei, która święci ostatnimi czasy triumfy w różnych gałęziach rynku. Nie inaczej jest w przypadku inteligentnych okularów – te, które proponuje producent, charakteryzują się uniwersalnym designem oraz mnogością zastosowań. Przede wszystkim są to skuteczne okulary przeciwsłoneczne, ale pozwalają także na wygodne słuchanie muzyki oraz prowadzenie rozmów telefonicznych – wszystko dzięki niewielkim, aczkolwiek dobrym jakościowo głośnikom, które zostały subtelnie wkomponowane w całą konstrukcję. 

Inteligentne okulary Razer

Podobne funkcje oferują inteligentne okulary Razer Anzu Smart Glasses, które cieszą się uznaniem wymagających użytkowników na całym świecie. Docenia się ich solidne wykonanie oraz jakość połączenia Bluetooth, a także oryginalny i elegancki design.

Inteligentne okulary od Razera
Razer Anzu Smart Glasses, pierwsze inteligentne okulary od Razera / Źródło: razer.com

Inteligentne okulary Facebook i Ray Ban

Czy ktokolwiek spodziewał się kiedyś współpracy Ray Bana z Facebookiem? Pewnie nie. Ta jednak jest już potwierdzona – niebawem na rynku mają ukazać się okulary, które będą zachwycać ergonomią oraz gwarantować znacznie więcej możliwości, niż uprzednio wspomniane modele. Jak będzie naprawdę? Zobaczymy!

Inteligentne okulary Google

Kończąc temat zastosowań przydatnych podczas codziennego funkcjonowania, należy wspomnieć, że godne uwagi są również okulary rozszerzonej rzeczywistości, które mogą przenieść Cię do innego świata, szczególnie podczas zabawy, jaką oferują liczne gry video. Niezwykle popularnym modelem jest Oculus VR. To sprzęt dla osób, które szczególnie doceniają potencjał nowo powstających produkcji, bardzo często przeznaczonych do gry na Google VR

Inteligentne okulary – co dalej?

Rynek nowinek technologicznych już teraz obfituje w liczne rozwiązania, które mogą nie tylko pomóc użytkownikom w codziennych obowiązkach oraz ułatwić pewne czynności, ale także przenieść ich na wiele godzin do wirtualnego świata. Wszystko zanosi się jednak na to, że to dopiero początek Twojej przygody z inteligentnymi okularami. Niektóre koncerny zapowiadają, że w przyszłości być może zastąpią nawet smartfony.

Specjaliści z branży technologicznej planują także wykorzystać ten produkt, jako pomoc dla osób dotkniętych spektrum autyzmu lub tych, borykających się z problemami ze wzrokiem. I choć może brzmieć to jak przyszłość rodem z najśmielszych wyobrażeń autorów science-fiction, inteligentne okulary, odpowiednio wykorzystane i zaprojektowane, mogą odmienić życie milionów ludzi.

Sprawdź też: Wirtualna rzeczywistość – co to jest? Wszystko, co musisz wiedzieć o virtual reality – kompleksowy poradnik

6
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *