kwejk

Rozrywka

12.02.2023 17:04

Kwejk – memy, które towarzyszą nam od lat

Online Social media
2
0
0
2
0

Zdarza Ci się przeglądać śmieszne obrazki w Internecie? A może znasz kwejk? Nie? To koniecznie musisz poznać. Sprawdź z nami, co to jest kwejk i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością. Prześledź z nami jego historię i zobacz w czym tkwi jego sukces.

W tym artykule dowiesz się czym jest kwejk, kiedy powstał, jak działa i na czym polega jego popularność. Zapraszamy po dawkę przydatnych informacji.

Kwejk – co to w ogóle jest?

Gdybyśmy musieli użyć tylko dwóch słów do wyjaśnienia czym jest kwejk, to moglibyśmy powiedzieć, że jest to zbiór obrazków. Tylko, że te dwa słowa, to za mało, by określić fenomen tej strony. Nie jest to zwykły zbiór przypadkowych obrazków. Jest to zbiór wyselekcjonowanych memów, filmików, obrazków i krótkich historii, które stanowią potężną dawkę humoru w Internecie.

Byłeś choć raz na kwejk.pl? Nie? Koniecznie wejdź. Tylko ostrzegamy – na jednym obrazku się nie kończy. Masz przerwę w pracy lub chcesz oderwać się od żmudnych i monotonnych zadań? A może masz zły dzień? Każdy powód jest dobry na kwejk.pl.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Co więcej, sam możesz stać się twórcą śmiesznych obrazków, czy humorystycznych opowieści. Jesteś tą osobą, która w towarzystwie lubi opowiadać żarty i ma świetne poczucie humoru? Wrzuć na kwejk.pl swoją twórczość.

Kiedy powstał kwejk?

Strona została założona w 2010 roku. I już od 13 lat dostarcza humorystycznych treści milionom Polaków. Bawi, rozluźnia, a nawet edukuje poprzez publikację ciekawostek. W 2013 roku kwejk był najpopularniejszym polskim serwisem rozrywkowym, wyprzedzając demotywatory.

Jak działa kwejk – podstrony

Strona jest bardzo prosta i intuicyjna. Została podzielona na tematyczne podstrony, które są widoczne w górnym pasku menu. Podstrony są podzielone według określonych kategorii.

  • Zwierzęta. W tej kategorii znajdziesz filmiki, kwejk memy, obrazki, zdjęcia i historie, które nawiązują w sposób bezpośredni lub pośredni do zwierząt.
  • Humor. Najbardziej ogólna kategoria, w której znajdziesz wszystko, co nosi znamiona śmiesznej informacji.
  • Galeria. Publikowane zdjęcia zawierają nie tylko walory humorystyczne. Przedstawiają historie, dotąd nieznane zdarzenia i sytuacje, o których nie mówi się w radiu i nie pokazuje w telewizji.
  • Ciekawostki. W tej zakładce poznasz tajemnicze wydarzenia, odkryte po latach zbrodnie i niepublikowane dotąd informacje.
  • Polityka. Ten dział zawiera informacje, śmieszne obrazki, a nawet memy, nawiązujące do polityki.
  • Reakcje i emocje. Na tej podstronie znajdują się materiały, nawiązujące do relacji międzyludzkich. Zdarza się, że memy łatwiej docierają do odbiorców i w przystępny sposób wyjaśniają skomplikowane relacje.
  • Newsy. Jest to ostatnia zakładka, zawierająca najnowsze informacje z różnych dziedzin. Informacje związane ze sportem, turystyką i codziennym życiem Polaków.

Sprawdź też: Skróty młodzieżowe, ale beka, XD. Co to znaczy XD, LOL, boomer czy cringe?

kwejk
Strona główna kwejk.pl

Sam możesz stać się twórcą w kwejk.pl. Przejdź przez proces rejestracji i stwórz konto. Rozpocznij swoją przygodę z kwejk.pl. Na początek przygotowane przez Ciebie śmieszne obrazki trafią do poczekalni. Kwejk poczekalnia, to takie miejsce, gdzie trafiają kwejk memy i czekają na akceptację – na podobnej zasadzie działa „demotywatory poczekalnia”. Jeśli jesteś na stronie, to na pewno widzisz w górnym menu zakładkę „kwejk oczekujące”. Znajdują się tam oczekujące na akceptację treści. Tam mogą trafić Twoje kwejk memy.

Śmieszne obrazki i memy – kwejk i jego popularność

Już teraz wiesz, co to jest kwejk i jakiego rodzaju treści proponuje. W sieci istnieją inne strony oferujące podobne treści. Kwejk.pl od innych wyróżnia się wyselekcjonowanym materiałem. Poza tym, jest jednym z pierwszych i najbardziej popularnych serwisów. W 2013 roku był na pierwszym miejscu wyprzedzając demotywatory. Jeśli chcesz porównać kwejk.pl z innymi stronami, to sprawdź jbzd.pl, chamsko.pl, memy.pl.

Dla zainteresowanych – ciekawostka – jbzd.pl i kwejk.pl zostały stworzone przez tę samą osobę. A demotywatory.pl powstały 2 lata wcześniej.

W zestawieniu kwejk – demotywatory, który serwis wygrywa? Oceńcie sami i dajcie nam znać w komentarzach!

Sprawdź też: Pieseł – rasa, fenomen memów z piesełem. Wszystko o kultowym czworonogu 

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *