Twitter bez logowania

Poradniki

21.06.2021 14:47

Jak przeglądać Twittera bez logowania? Jak działa Twitter i jak z niego korzystać? Poradnik

Online Programy i aplikacje
11
3
0
11
3

Twitter bez rejestracji — jak korzystać z Twittera bez logowania? Czy warto się zarejestrować? Co oferuje serwis? Na te i kilka innych pytań, znajdziesz odpowiedzi w artykule. Sprawdź je!

Twitter bez rejestracji i logowania — czy możliwe jest przeglądanie postów innych?

Twitter jest popularną amerykańską platformą społecznościową. Wiele osób uznaje to miejsce za najlepsze źródło informacji z całego świata — nie bez powodu. Korzysta z niego wiele firm, gwiazd, dziennikarzy, a nawet prezydenci i urzędy miejskie.

Sprawdź też: Komunikator Signal – jak działa? Czy Signal jest lepszy niż Messenger i WhatsApp?

Twitter bez logowania - smartfon
Twitter to świetne narzędzie komunikacji i pozyskiwania wiadomości

Do samego przeglądania postów innych osób — nie jest konieczne założenie konta. Co więcej, często nie trzeba nawet wchodzić na samą platformę, ponieważ posty te nierzadko osadzane są we wszelkiego rodzaju artykułach i innych miejscach w sieci. Do odpowiadania na tweety czy też ich udostępniania — założenie konta jest już niezbędne. Cały ten proces nie jest jednak skomplikowany.

Co ważne, wchodząc na główną stronę Twittera, nie będziesz mógł przeglądać postów — dostrzeżesz jedynie opcje, takie jak logowanie oraz rejestracja. Do przeglądania treści bez rejestracji i logowania potrzebujesz linku, o czym więcej poniżej.

Jak korzystać z Twittera bez logowania? Gdzie pojawiają się twitty?

Korzystanie z Twittera bez logowania nie jest wygodne, gdyż jak wyżej wspomniano — potrzebujesz do tego linku. Może on prowadzić do konkretnego tweeta lub zakładki „Przeglądaj”, na której znajduje się m.in. wyszukiwarka. Jeśli ktoś udostępni tweeta na innym portalu społecznościowym, również będziesz mieć możliwość jego przeczytania.

Tweety, niezależnie od tego, czy posiadasz konto, czy nie — pojawiają się w zakładce „Przeglądaj”. Znajdziesz na niej również przekierowania do podstron, takich jak „Najlepsze”, „Najnowsze”, „Najpopularniejsze dla Ciebie”, a także do postów segregowanych według hashtagów. W zakładce tej znajduje się również przeglądarka, z której pomocą możesz swobodnie przeglądać tweety (nie wliczając w to postów +18). Wystarczy, że wpiszesz interesujący Cię termin i klikniesz „Wyszukaj”, a następnie wyświetlą się dopasowane do Twoich preferencji posty. W wyszukiwarce możesz również wpisywać hashtagi.

Tweety możesz również przeglądać, wchodząc na portal bezpośrednio z wyników wyszukiwania w Google. Wystarczy, że wpiszesz pożądaną frazę oraz dodasz na końcu słówko „Twitter”. Wyświetlą Ci się różne linki.

Sprawdź też: OnlyFans – co to jest, jak działa i ile kosztuje? Wszystkie informacje o platformie społecznościowej i aplikacji

Czy warto zarejestrować się na Twitterze? Jakie są pełne opcje?

Zdecydowanie warto założyć konto na Twitterze. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut, a dzięki niemu będziesz mieć dostęp do szeregu funkcji. Co ważne, możesz się również zarejestrować przy pomocy Google’a, a także Facebooka, co dodatkowo skraca ten proces.

Rejestracja na Twitterze pozwoli Ci w pełni korzystać z serwisu. Oznacza to, że będziesz mógł nie tylko przeglądać dostępne posty, ale także samemu je pisać, komentować, udostępniać, lajkować, a także odpowiadać na nie. Oprócz tego otrzymasz możliwość pisania prywatnych wiadomości z innymi osobami, posiadającymi konto na portalu. Ciekawą opcją jest również dodawanie tweetów do „Ulubionych”, czyli po prostu zapisywanie ich. Kolejna funkcja to możliwość embedowania, czyli osadzania fragmentów innych serwisów w tweetach, a także wstawianie memów, co stało się dość popularne.

Jak korzystać z Twittera, czyli podstawowe wskazówki, jeśli zastanawiasz się, czy warto się zalogować

Zastanawiasz się, jak korzystać z Twittera? Przeczytaj nasz poradnik! Serwis ten jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Początki zazwyczaj są nieporadne, jednak można naprawdę szybko się wdrożyć. W pierwszej kolejności przejrzyj wszelkie dostępne opcje i możliwości serwisu. Znajdziesz na nim głównie:

  • newsy;
  • komentarze do bieżących wydarzeń w kraju i na świecie;
  • luźne rozmowy i dyskusje;
  • zajawki do innych treści, np. artykułów czy filmów.
Twitter - nasze źródła
Twitter jest zawsze pod ręką, kiedy chcemy mieć najświeższe informacje

Najczęściej stosowane elementy aplikacji

Podstawowe i najczęściej stosowane elementy Twittera to przede wszystkim:

  • tweet — jest to po prostu post, w którym możesz podzielić się swoimi myślami, post ma być krótki i treściwy, jego ograniczenie to 280 znaków, w tweecie możesz również kogoś oznaczyć, wpisując „@” przed jego nazwą użytkownika, a także umieszczać zdjęcia, filmiki lub linki;
  • retweet — to nic innego jak „podaj dalej”, czyli udostępnienie czyjegoś tweeta na swojej tablicy, co ważne, możesz również podać post ze swoim komentarzem;
  • reply — czyli odpowiedź, możesz nie tylko udostępniać tweety, ale także na nie odpowiadać;
  • prywatne wiadomości — tak jak i na innych portalach społecznościowych, na Twitterze również masz możliwość przeprowadzania rozmów prywatnych z innymi użytkownikami;
  • hashtagi — stosuje się je w tweetach, a ich celem jest kategoryzowanie postów, co z kolei pozwala dotrzeć do większej ilości osób;
  • Twitter search — jest to po prostu wyszukiwanie, z którego możesz skorzystać, chcąc znaleźć konkretny post lub tweety na dany temat.

Opcją, która w ostatnim czasie cieszy się szczególną popularnością — jest możliwość tworzenia ankiet. Możesz utworzyć 4 opcje do wyboru i zadać dowolne pytanie. Zbieranie odpowiedzi może trwać do 7 dni. Jest to często stosowana funkcja, gdy odbywają się większe wydarzenia, które dzielą i wzbudzają emocje.

Sprawdź też: Podpowiadamy jak zablokować reklamy — skuteczne sposoby na pozbycie się reklam

Wiesz już, jak działa Twitter. Chcąc więc napisać swój pierwszy post, pamiętaj, że musi być on krótki i treściwy. Obecnie limit w tweecie wynosi 280 znaków, choć do niedawna było to jeszcze 140. Dbaj o poprawność i interpunkcję, a także udostępniaj treści, które są wartościowe. Nie zapomnij używać hashtagów! Okazuje się bowiem, że największą popularnością cieszą się właśnie te posty, które zawierają co najmniej kilka hashtagów. I nie ma w tym nic dziwnego — są bowiem przejrzyste i bardziej dostępne.

Nie możesz również zapomnieć o wyborze treści, które Cię interesują. Taka możliwość jest dostępna w zakładce „Przeglądaj”. Wówczas będą Ci się wyświetlać posty z pożądanej tematyki. Mamy nadzieję, że te wskazówki ułatwią Ci korzystanie z tego portalu!

Twitter do porannej kawy
Twitter do porannej kawy nadaje się tak samo dobrze (a może i lepiej?) jak Facebook czy Instagram
11
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *