flightsim

Rozrywka

19.04.2023 09:20

Flightsim – co to? Najlepsze mody do Flight Simulator

Encyklopedia gier Gry
4
0
0
4
0

Czym jest Flightsim.to? To renomowana platforma społecznościowa, na której możesz znaleźć dziesiątki tysięcy modów do Microsoft Flight Simulator. Oto najważniejsze informacje na temat Flightsim!

Pragniemy prześledzić najlepsze modyfikacje i dodatki, zarówno płatne i darmowe, jakie zostały wydane do Microsoft Flight Simulatora. Warto z tym zapoznać się, aby wzbogacić zawartość i mechanikę ułatwiającą pilotowanie samolotów.

Flightsim – co to?

Nie słyszałeś o Flightsim. Co to? Jest to renomowana platforma społecznościowa, która oferuje tysiące darmowych dodatków, modów, liveries oraz ulepszeń scenerii dla Microsoft Flight Simulator. Za darmo uzyskujesz to, co niezbędne, aby symulator samolotu był jeszcze bardziej realistyczny.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Najpopularniejsze mody na Flightsim

Flight symulator dostarcza mody, dzięki którym możesz uzyskać imponujące samoloty:

 • A32NX by FlyByWire – jest to zdecydowanie najlepsza modyfikacja, jaką udało się stworzyć. Stanowi przeróbkę już istniejącego w grze samolotu pasażerskiego Airbus A320neo na wersję dużo bardziej realistyczną. Masz możliwość skorzystania z realistycznych instrumentów pokładowych, większej ilości systemów, co na pewno sprawi, że loty wirtualne realizowane przez doświadczonych pilotów będą jeszcze skuteczniejsze.
 • CJ4 by Working Title – jest to ulepszenie dla Cessny Citation CJ4. Zastosowano przede wszystkim modyfikacje w autopilocie, modelu lotu oraz komputerze pokładowym. Mody w tym wydaniu są opcją dla zaawansowanych użytkowników realizujących loty komercyjne i chcących podszkolić się z używania skomplikowanych urządzeń pokładowych.
 • Bombardier CRJ 550/700 by Aerosoft – samolot, do którego uzyskasz mody jest pierwszym, który posiada poziom study level, czyli wiernie odwzorowujący oryginał. Modyfikacja nie jest przez to darmowa, ponieważ zyskuje się wiele dodatkowych instrumentów pokładowych. Kosztuje 242 zł.
flightsim
MFS to popularny symulator lotu od firmy Microsoft | Źródło: flightsim.to

Sprawdź też: Diablo 2 – mody. Popularne modyfikacje stworzone przez graczy

Flightsim commander udostępnia również narzędzia i rozgrywki, dzięki którym symulacja lotu jest jeszcze lepsza:

 • Pushback Helper – jest to nakładka poprawiająca funkcje obsługi naziemnej. Pozwala na skuteczne wypychanie samolotu do bramek, a także do miejsca, gdzie ma rozpocząć się kołowanie.
 • Realistic Ground Vehicle Liveries – znikają neutralne tekstury pojazdów i pojawiają się oryginalne nazwy firm i organizacji lotniczych. Sprawia to, że szkolenie lotnicze jest bardziej realistyczne.
 • Global AI Ship Traffic – na szlakach wodnych zaczynają pojawiać się realistyczne statki i okręty. Gry lotnicze muszą być o ten aspekt urozmaicane, aby pilot umiał zachować się w trakcie lotu nad oceanem. Wrażenie dużej różnorodności powoduje również, że symulator lotu jest bardzo przyjemny dla oka.
 • LukeAirTool – symulator pasażerów – symulacja lotu samolotem pasażerskim może być nudna, ale nie musi, jeżeli skorzystasz z tej nakładki. Możesz zyskać system obsługi pokładowej pozwalający na spełnianie próśb pasażerów lub reagowanie na aktualne problemy. Możesz dostarczać pasażerom przekąski, szklankę wody czy witać pasażerów wchodzących na pokład. Symulator lotów w takim wydaniu jest niezwykle realistyczny.
 • NeoFly – tryb kariery – jest to zewnętrzna aplikacja, o jaką możesz wzbogacić flightsim. To złożony interfejs, który umożliwia wcielenie się w rolę pilota na początku kariery lub jako weteran. Możesz zarabiać pieniądze, aby kupić boeing, samoloty wojskowe czy pasażerskie.
flight simulator mody
Mod LukeAirTool w grze od Microsoftu | Źródło: msfsaddons.com

Rodzaje dodatków na Flightsim

 • FlyByWire A32NX Project – obowiązkowo warto z tego skorzystać, ponieważ zyskujesz symulator lotniczy na PC z udziałem lepszego samolotu. Symulacja startu i lądowania odbywa się znacznie precyzyjniej. Nie musisz denerwować się błędami generowanymi przez samoloty rejsowe – B787, A320neo i B747
 • Simbrief i Navigraph – są to plany lotu na temat trasy, jaką masz pokonać. Poprawia to znacznie wrażenie z lotu, można zdecydować się na loty nocne.
 • FSUIPC7-Beta – umożliwia bezproblemową komunikację z dodatkowymi, zewnętrznymi aplikacjami, takimi jak REX WeatherForce. Udaje się dzięki temu wzbogacić symulację lotu.
 • REX WeatherForce – jest to symulacja warunków pogodowych. Dane aktualizowane są co 10 minut, z bardzo dużą precyzją. Występuje tu symulacja turbulencji, jak i innych niespodziewanych sytuacji wywołanych przez pogodę, które mogą zdarzyć się w trakcie lotu.  
 • SimToolkit Pro – jesteś w stanie dzięki temu śledzić swoją trasę lotu, bez żadnych problemów.
 •  PACX – nauka pilotowania samolotów powinna odbywać się w jak najbardziej naturalnych warunkach. Tutaj uzyskujesz dostęp do dźwięków samolotu, jak i odgłosów pasażerów.

Sprawdź też: Mody do The Sims 4 – skąd pobrać i jak zainstalować najlepsze mody do The Sims 4

Czy mody na Flightsim są darmowe?

Większość modów, dzięki którym uzyskujesz symulator helikoptera w lepszej wersji, to opcje darmowe. Jedynie za bardzo zaawansowane i skomplikowane ulepszenia musisz dopłacić. Zwykle lotnictwo wojskowe korzysta ze znacznie wzbogacanych ustawień, aby przygotować pilotów do skrajnych warunków, w jakich przyjdzie im latać. Symulacja awarii dla lotów pasażerskich z wieloma dodatkami może być jednak darmowa.

Źródło obrazka głównego: flightsim.to

intel specyfikacja i9 13900k

Sprawdź też: Wiedźmin 3 niczym Skyrim? Koniecznie sprawdź tego moda

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *