taern

Rozrywka

27.02.2023 12:42

Taern – polska przeglądarkowa gra MMORPG

Gry
4
2
2
4
2

Taern to niesamowita gra online, która potrafi zatrzymać przy sobie na wiele godzin dobrej zabawy pełnej  emocji. Jeśli szukamy klasycznego RPG-a wzbogaconego dynamiczną rozgrywką, jest to wybór idealny.

Szeroka oferta gier przeglądarkowych potrafi przyprawić o zawrót głowy nawet bardziej doświadczonych graczy. Mnogość tematyk i ogólnych systemów rozgrywki jest naprawdę liczna, dlatego często trudno wybrać grę, która będzie potrafiła przykuć naszą uwagę na dłużej. Przyjemną dla oka i ciekawą propozycją jest właśnie Taern, osadzony w świecie fantasy i opowiadający historię miasta o tej samej nazwie. Istnieje wiele cech, które wyróżniają tę produkcję na tle innych darmowych gier przeglądarkowych.

Taern – podstawowe informacje o grze

The Pride of Taern, bo tak brzmi pełna nazwa tej ciekawej produkcji, to polska gra przeglądarkowa MMORPG w fascynującym klimacie fantasy. Została wydana w 2010 roku przez wrocławską firmę Whitemoon. Oprócz wspólnej zabawy z innymi graczami Taern oferuje też śledzenie bogatej linii fabularnej, która odkrywa przed nami sekrety przedstawionego świata. Gracz wciela się w rolę bohatera wybranego spośród siedmiu dostępnych klas i dołącza do zabawy w świecie zaatakowanym przez cesarstwo Utor. Każda z klas ma odpowiedni dla niej system walki i atrybuty, które wpływają na sposób prowadzenia rozgrywki. Gra pozwala na naprawdę szeroką eksplorację świata, awansowanie poprzez zdobywanie doświadczenia i innowacyjną walkę w systemie turowym przy wykorzystaniu punktów akcji. 

Każdy zdobyty w pocie czoła poziom pozwala graczowi na podniesienie statystyk postaci i naukę nowych umiejętności. Co najważniejsze, tak jak inne gry przeglądarkowe, Taern jest całkowicie za darmo. Ma jednak opcję wykupienia specjalnej waluty dostępnej w grze, za którą możemy kupić lepsze przedmioty. Rozgrywkę uprzyjemnia świetna ścieżka dźwiękowa, rozwinięty system gildii, towarzysze postaci w formie zwierzaków oraz areny PvP, gdzie możemy zmierzyć się w boju z innymi graczami.

Taern a Broken Ranks – co łączy obie gry?

Taern i Broken Ranks to darmowe gry online, obie wywodzące się z polskiego studia Whitemoon. Broken Ranks jest jednak ambitnym remakiem swojego poprzednika. Zarówno Taern, jak i Broken Ranks są dostępne dla graczy za darmo, a mikropłatności w grze są tylko opcjonalne. W przypadku Broken Ranks również przenosimy się do świata, w którym miasto Taern zostaje zaatakowane przez cesarstwo Utor. Klimat dark fantasy jest inspirowany mitologią słowiańską. Obie gry oferują fascynującą linię fabularną, setki godzin dobrej zabawy i ciekawe mechaniki rozgrywki, które z pewnością są warte odkrycia.

taern
Lubujesz się w klimatach dark fantasy? Sprawdź Taern!

Ile osób gra w Taern?

Gry online cieszą się nieustannie wielką popularnością wśród zaawansowanych i początkujących graczy ze wszystkich regionów świata. Możliwość gry z przyjaciółmi, brak długich sekwencji rozgrywki pozbawionych możliwości zapisu i brak kosztów związanych z zakupem gry stanowczo zachęcają do wypróbowania szerokiej oferty. Nie inaczej jest w przypadku Taern, którego klimat, ścieżka dźwiękowa i emocjonująca rozgrywka przykuwają do ekranu na długi czas, oferując mnóstwo ciekawych misji i niesamowitych map. Co więcej, Taern oferuje nam 4 rozbudowane serwery z ponad 30 000 aktywnych graczy, z którymi możemy dzielić rozgrywkę i wynikające z niej emocje. Patrząc na wiek gry i jej popularność w Polsce, jest to naprawdę dobry wynik, więc kompanów do gry nam nie zabraknie.

Sprawdź też: Ikariam – informacje o grze przeglądarkowej: jak grać, czy warto, podstawy rozgrywki

Czy Taern jest nadal rozwijanym projektem?

Mimo że prężniej rozwijanym projektem jest Broken Ranks, godny i interesujący remake gry The Pride of Taern, jej pierwowzór wale nie pozostaje tak bardzo w tyle. W grze wciąż naprawiane są błędy i wprowadzane są poprawki, a na graczy czekają ciekawe eventy tematyczne, występujące w zależności od świąt. Bieżącą sytuację obydwu gier możemy śledzić na blogu wrocławskiego wydawcy, który o nowościach informuje w pierwsze wtorki miesiąca. Można rzec, że Taern wciąż jest rozwijany dynamicznie, ale w skórze Broken Ranks, który dzieli z nim historię. Mimo wieku Taern ciągle oferuje niesamowite i bogate przeżycie dla graczy, którzy uwielbiają klimat fantasy i rozbudowane światy, które tylko czekają na odkrycie.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Źródło obrazów: taern.pl

4
2

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *