filmy o psach

Rozrywka

25.09.2024 13:54

Filmy o psach na rodzinny wieczór – propozycje dla każdego

Filmy i seriale
5
0
0
5
0

Najpiękniejszy film o psach to…? Pytanie, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Większość produkcji z udziałem naszych milusińskich zostaje w pamięci już na zawsze. Jest jednak kilka pozycji, które powinni zobaczyć wszyscy.

Na naszej liście znajdziesz zarówno kilka klasyków kina, jak i mniej popularne produkcje, które warto nadrobić. Utworzenie rankingu przedstawiającego najlepsze filmy o psach dla dzieci i nie tylko to naprawdę trudne zadanie. Każdy, kto widział choć kilka produkcji, gdzie główną rolę grają właśnie czworonożni przyjaciele człowieka, doskonale wie, jak trudno przejść obok nich obojętnie. Filmy o psach potrafią bowiem wydobyć z oglądających – bez względu na ich wiek lub płeć – cały wachlarz emocji. Od wzruszenia pięknem psiego oddania, przez smutek czy złość spowodowane niesprawiedliwością spotykającą te wyjątkowe zwierzaki, po radość, gdy wszystko dobrze się kończy.

Filmy o psach – co warto obejrzeć?

W naszym przeglądzie wyodrębniamy kilka spośród najlepszych filmów z psami, które warto zobaczyć. To tytuły idealne na weekendowy familijny maraton albo romantyczny wieczór we dwoje. Od lat łączą pokolenia, przyciągając przed ekran dzieci, rodziców i dziadków, wspólnie śmiejących się z szalonych przygód zwierzaków oraz ich opiekunów. Nie przedłużając, oto najbardziej wzruszające filmy o psach, które postanowiliśmy wyróżnić.

Wyświetlaj ulubione filmy na projektorze!

Mój przyjaciel Hachiko – historia psa, którego wierność uczczono pomnikiem

Dawno, dawno temu w Japonii… tak można by rozpocząć opowieść o Hachiko, niezwykle wiernym psiaku rasy Akita Inu. Film Mój przyjaciel Hachiko przedstawia bowiem prawdziwą historię przyjaźni człowieka z psem rodzącą się w 1924 roku w Tokio. Jej bohaterem, poza mądrym zwierzakiem, jest uniwersytecki wykładowca, Parker Wilson (w roli głównej Richard Gere). Pewnego dnia przygarnia puchate szczenię, czemu przeciwna jest jego żona, sceptycznie nastawiona do „sierściuchów”. Nie przeszkadza to nawiązaniu między profesorem a psem prawdziwej ludzko-zwierzęcej miłości.

Niezwykłość tej relacji leży przede wszystkim po stronie zdającego się stale uśmiechać Akity. Psiak każdego dnia odprowadza swojego właściciela na stację kolejową, towarzysząc mu w drodze do pracy. Nie umyka to uwadze profesorowej i innych osób z otoczenia mężczyzny. Hachiko nie przestaje czekać na swojego pana nawet po jego śmierci – przez kolejnych 10 lat odwiedza stację. Społeczność uczciła tę niezwykłą więź, stawiając Akicie pomnik w miejscu, w którym oczekiwał na powrót Parkera. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, pokazuje siłę przyjaźni psa i człowieka.

Możesz również sprawdzić, jakie telewizory aktualnie gwarantują wysoką jakość płynącą z oglądania filmów, bajek i seriali.

Lassie (2005) – wzruszająca opowieść o psiej tęsknocie i przywiązaniu

Lassie z 2005 roku to doskonały remake kultowego filmu z 1943 roku: Lassie wróć. Jak wspomniano, stanowi odświeżenie pierwszego, niezwykle wiernie odwzorowując przy tym jego fabułę, włącznie z zachowaniem czasu i miejsca akcji (czasy II Wojny Światowej, Irlandia oraz Szkocja). Lassie opowiada więc historię niezwykłej suczki sprzedanej przez ubogą rodzinę ze względu na kłopoty finansowe. Została wywieziona z Irlandii aż do Szkocji, odległość ta nie przeszkodziła jej jednak usilnie próbować wrócić do domu.

Film w przepiękny sposób przedstawia psią miłość i przywiązanie do swoich opiekunów, a także ludzką tęsknotę za utraconym przyjacielem. Suczka przemierza setki kilometrów, by ponownie spotkać się wraz ze swoim ukochanym właścicielem. Po drodze mierzy się z wieloma niebezpiecznymi przygodami, w których przeżyciu pomaga jej bezgraniczna miłość do swojego pana. Jeśli interesują Cię wzruszające opowieści o psach, Lessie bez wątpienia Ci się spodoba. Jest to prawdopodobnie najbardziej znany film o przyjaźni człowieka i psa na świecie.

Mój przyjaciel Skip – samotny chłopiec poznaje psa, który całkowicie odmienia jego życie

Akcja opowieści rozgrywa się w latach 40. i opowiada o dziewięcioletnim chłopcu Williem. Dziecko boryka się z problemem samotności, aż pewnego dnia w jego życiu pojawia się pies Skip. Od tego momentu życie głównego bohatera mocno się zmienia. Okazuje się bowiem, że psiak nie tylko będzie dla niego towarzyszem codziennych zabaw, ale i szansą na zdobycie kolejnych znajomości.

Dużym atutem produkcji jest to, że oparto ją na prawdziwych wydarzeniach. Być może to dzięki temu najmłodsi odbiorcy tak lubią ten film? Swoją drogą, jeśli chciałbyś pokazać swojemu dziecku bajki swojego dzieciństwa, to koniecznie sprawdź naszą listę starszych bajek.

Beethoven (1992) – zabawna historia o tym, jak przypadek doprowadził do wielkiej przyjaźni człowieka i psa

Tytułowy Beethoven jest niezwykle energicznym i niezgrabnym ze względu na swoje potężne rozmiary psem. Jego historia rozpoczyna się, gdy był jeszcze uroczym szczeniakiem, a przygarniająca go rodzina nie spodziewa się jego przyszłej sylwetki. Mali Newtonowie pokochali Beethovena już od pierwszego spotkania. Na przygarnięcie szczeniaka nie chciał zgodzić się ojciec, podejrzewający nadejście problemów.

Choć pan Newton początkowo wyraża zgodę na pobyt Beethovena zaledwie przez kilka dni, psiak ostatecznie rozkochuje w sobie też jego i zostaje prawdziwym członkiem tej kochającej się rodziny. I to nie byle jakim, czas dowodzi bowiem, że nowy właściciel miał rację: Beethoven to chodzące kłopoty! Ze względu na potężną sylwetkę powoduje wiele szkód, co stanowi jednak najmniejszy problem rodziny.

Bernardyn trafił bowiem do Newtonów po ucieczce od okrutnego weterynarza, Vernicka, prowadzącego na nim liczne eksperymenty. Złemu lekarzowi udaje się po pewnym czasie odzyskać Beethovena, a rodzina dokłada wszelkich starań, by odzyskać swojego ślamazarnego przyjaciela. Jego historia dowodzi, że filmy familijne o psach potrafią podczas jednego seansu obudzić w widzach całą gamę emocji, od smutku po radość.

Chciałbyś obejrzeć tę lub inną produkcję na ścianie swojego domu w dobrej jakości? Zobacz, jakie projektory wyróżniają się w tej chwili na rynku.

Biały kieł – opowieść o zaufaniu w czasach gorączki złota

Biały kieł to adaptacja powieści Jacka Londona. Jest XIX wiek, a na Alasce gorączka złota trwa w najlepsze. Bohater filmu to pies, który posiada wilcze DNA. Jest on siłą zmuszany do walk z innymi zwierzętami. W pewnym momencie zostaje uratowany przez pewnego mężczyznę, co wywołuje lawinę wydarzeń. Lata złego traktowania sprawiły, że psu z trudem przychodzi zaufać kolejnemu człowiekowi. Z czasem rodzi się jednak między nimi zaufanie i przyjaźń.

Przy okazji możemy polecić również inną adaptację Jacka Londona. Zew krwi, bo o nim mowa, został wyprodukowany w 2020 roku. Film opowiada historię, która ukazuje niebezpieczne i barwne przygody psa Bucka, mieszańca bernardyna z owczarkiem szkockim. Warto również nadmienić, że w postać jednego z głównych bohaterów wciela się Harrison Ford.

Wszystkie psy idą do nieba – niekonwencjonalna animacja o przemianie czarnego charakteru

Bez wątpienia spora część oglądających BoJacka Horsemana, animację dla dorosłych produkcji Netflixa, przynajmniej raz zastanawiała się: ciekawe jak ten serial wyglądałby w wersji dla dzieci? Odpowiedź na owo pytanie stanowi właśnie klasyk z 1989 roku: Wszystkie psy idą do nieba. To zaskakująca, przewrotna opowieść o owczarku niemieckim, Charliem, któremu daleko do klasycznej, cukierkowej disnejowskiej postaci. Jeśli interesują Cię smutne filmy o psach, to ten możesz umieścić na swojej liście.

Akcję animacji rozpoczyna ucieczka z więzienia Charliego w towarzystwie przyjaciela Apsika. Główny bohater trafił za kratki za prowadzenie klubu hazardowego i właśnie do tego zajęcia wraca po „odzyskaniu” wolności. Więzienie nijak nie zmieniło swawolnego trybu życia owczarka: wciąż skupia się na alkoholu i pieniądzach. Dopóki jego partner biznesowy, Grymas, nie postanawia go zabić, by samemu korzystać z bogactwa. Grzeszny Charlie po śmierci trafia do nieba, bo idą tam wszystkie psy.

Owczarek nie zamierza jednak oddawać się niebiańskiemu spokojnemu życiu. Wykrada swój Zegar Życia pozwalający mu wrócić na Ziemię, by dokonać zemsty na zdradzieckim Grymasie. Jego celem zostaje dziewczynka, która rozumie język psów: Anne-Marie przetrzymywana przez Grymasa. W tym momencie rozpoczyna się właściwa fabuła filmu: towarzystwo dziecka prowadzi do powolnej przemiany Charliego. Wszystkie psy idą do nieba to niezwykła podróż po świecie zepsucia, zmierzającego w stronę odkupienia.

Pamiętaj, że laptopy również mogą nadawać się do oglądania filmów czy bajek. Zobacz, jakie modele charakteryzują się obrazem wysokiej jakości.

Marley i ja – dwójka dziennikarzy decyduje się na psa, aby przygotować się do roli rodziców

Jennifer Aniston oraz Owen Wilson w rolach głównych byli zapowiedzią dobrej produkcji. I rzeczywiście, widzowie otrzymali zabawną historię opowiadającą o dwójce dziennikarzy, którzy chcąc przygotować się do rodzicielstwa, uznali, że zaczną od przygarnięcia psa. Szybko okazuje się, że ta niepozorna decyzja wywraca ich życie do góry nogami.

Ta prosta, choć bardzo przyjemna w odbiorze historia, pokazuje, jak ważne jest cieszenie się drobnymi rzeczami oraz docenianie każdego dnia. Najmłodszym opowieść może pokazać, że wzięcie do swojego domu czworonoga to duża odpowiedzialność, ale i szansa na zyskanie zwierzęcego przyjaciela.

Togo – opowieść o poświęceniu i wyścigu z czasem, którą trzeba zobaczyć

Filmy dla dzieci o psach kojarzą się przede wszystkim z komediami lub dramatami, w których zwierzak jest członkiem przywiązanej do niego rodziny, ewentualnie o przyjaźni psiaka z dzieckiem. Togo nieco przełamuje ten utarty schemat, przedstawiając prawdziwą historię z 1925 roku. Tytułowy husky oraz Leonhard „Sepp” Seppali musi dostarczyć lekarstwo do zakażonych błonicą mieszkańców wsi Nome. Akcja rozgrywa się zimą na Alasce, co gwarantuje widzom niezwykłe widoki, a bohaterom trudną, mroźną tułaczkę w szalejącej burzy śnieżnej.

Husky Togo będący liderem psiego zaprzęgu i dowodzący psom Sepp muszą zmierzyć się z ekstremalnie niską temperaturą, odmrożeniami, pękającym lodem oraz wieloma innymi przeszkodami. Bez dwóch zdań Togo to prawdziwy wyciskacz łez. W filmie nie brakuje także momentów zabawnych czy przerażających, dostarcza więc pełnego wachlarza emocji. Jest najpiękniejszą ze wszystkich ekranizacji tej odważnej, zakrawającej na samobójczą, wyprawy. W tym samym roku pojawiła się jeszcze jedna: Wyścig o życie, przez widzów oceniana jednak zdecydowanie niżej.

Turner i Hooch – przyjaźń okraszona potężną dawką… psiej śliny

Jeśli najbardziej lubisz filmy o psach, podczas których najpierw uśmiejesz się do łez, a pod koniec uronisz kilka ze wzruszenia, Turner i Hooch z pewnością zapadnie Ci w pamięci. To przepiękna, niezwykle ciepła opowieść o przyjaźni ułożonego, spokojnego i kochającego porządek młodego policjanta (granego przez Toma Hanksa) z niezbyt czystym, trochę agresywnym psem (rasy dog z Bordeaux). Cechami charakterystycznymi zwierzaka są: piękne rude umaszczenie, długie, powiewające na wietrze fafle… oraz nieokrzesanie okraszone litrami śliny.

Turner przygarnia gruboskórnego doga po znalezieniu go w domu zaprzyjaźnionego starszego pana. Pies niestety pilnuje jego ciała. Policjant podejmuje się dwóch niezwykle trudnych zadań: odkrycia przyczyny odejścia byłego właściciela psa i ułożenia charakternego Hoocha. Po drodze nieustannie naprawia ogromne szkody wyrządzone przez doga w jego mieszkaniu. Przy okazji poznaje piękną panią weterynarz, z którą zaczyna łączyć go nieco więcej. Turner i Hooch to pozycja obowiązkowa w przypadku wszystkich miłośników czworonogów: zarówno tych starszych, jak i młodszych.

Wyspa psów – japoński film animowany, w którym akcja dzieje się w świecie przyszłości

Wyspa psów stanowi dobrą okazję do zapoznania się z kunsztem Wesa Andersona. Akcja filmu rozgrywa się w Japonii. W tym azjatyckim państwie doszło do epidemii psów. Z tego powodu decyzją apodyktycznego burmistrza wszystkie psy zostają zesłane na wysypisko śmieci, czyli tytułową Wyspę Psów. Bohaterem opowieści jest 12-letni chłopiec Atari, który wyrusza w długą podróż, aby odnaleźć swojego ukochanego psa Ciapka. Pomaga mu w tym zgraja czworonogów. Dodajmy, że zwierzaki porozumiewają się ludzkimi głosami!

Film w reżyserii Wesa Andersona to prawdziwa gratka dla miłośników animacji i japońskiej kultury. Produkcja otrzymała nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia, a także kilka nominacji do Oscara. Jeśli szukasz nieszablonowej opowieści, to Wyspa psów może okazać się dobrym wyborem. Możesz również sprawdzić, jakie interesujące filmy dla dzieci znajdziesz na Netflix.

Filmy familijne o psach – idealne na wieczór z rodziną

Familijne filmy o psach tworzone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W niepowtarzalny sposób uczą empatii, a także przypominają, jak wielka potrafi być miłość tych wiernych milusińskich do towarzyszących im ludzi. Pokazują, dlaczego psy nie bez powodu uważane są za najlepszego przyjaciela człowieka. Z pewnością warto podczas planowania filmowego wieczoru, wprowadzić do listy kilka klasyków z tego zestawienia. Powyższe propozycje bez wątpienia można nazwać najpiękniejszymi – koniecznie poznaj ich bohaterów! Jakie filmy z psami znalazły się na Twojej liście do obejrzenia po przeczytaniu tego artykułu?

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *